Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Örülnél az EU-ból való kilépés...

Árokpart kérdése:

Örülnél az EU-ból való kilépésnek és egy az elmúlt 31 év politikai elitétől független a szó jó értelmében nemzeti kormánynak?

Figyelt kérdés
Ha lenne ilyen mi lenne vele szemben az elvárásod, milyen törvényeket szeretnél, milyen irányban tartson Magyarország jövője?
2021. jún. 22. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Egy jó kormánynak persze. Az EU-ból való kilépésnek nem. Az átlagember szinte csak nyer a tagsággal, a szabad utazással, a szabad munkavállalással, költözés lehetőségével, a szabad piac miatti alacsonyabb árakkal import áruk esetén, stb.
2021. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nem! Az EU rengeteg támogatást nyújt és megkönnyíti a kereskedelmet, beutazást stb. Európával, hátránya nincs sok és azok sem jelentősek. Egy nemzeti kormány szerintem szintén nem lenne túl jó ötlet, én inkább pártolnék egy normálisan felépített Európa-párti, progresszív, liberális pártot.
2021. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%

Nem, mert a totális hozzá nem értéséről ad bizonyosságot bármilyen olyan kormány, ami az EU-ból kilépést szorgalmazná.


Ilyet csak a Mi Hazánk-színvonalú kocsmatöltelékeknek lehet beadni, akiknek annyiből áll az életük, hogy az összeszerelősori munkájuk közben szidják a főnökeik főnökének a főnökét, akit életükben nem láttak.

2021. jún. 22. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Elárulnád,hogy mik azok a földrajzi-gazdasági adottságaink, amelyek biztosíthatnák számunkra a teljes függetlenséget?
2021. jún. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
90%

5: exportorientált ország vagyunk, az EU-n kívülről valószínű vámmal tudnánk csak az EU-ba szállítani, ami hatalmas érvágás lenne


Egy másoktól gazdaságilag függő kis ország számára sok előnnyel jár a tagság.

2021. jún. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincsenek sem fasiszta haverjaim és mégcsak hasonlók sem és Oroszországhoz sem lenne semmi közünk. Egyébként ha már az értelmi színvonalamnál tartunk könyvtáros és lőfegyverszakértő vagyok.
2021. jún. 22. 15:21
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyébként a stílusod meg a kifejezésmódot téged minősít. Nem tudom élőben is meg mernéd e ezt a hangnemet engedni.
2021. jún. 22. 15:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Az itt a baj kérdező, hogy használunk szavakat, amelyek alatt mindenki mást ért. Nem kétlem, hogy te komolyan gondolod, de nem létezik politikai elittől való függetlenség. Képzelni lehet, de az mindössze a környezet nem értését jelenti. Jó értelemben vett nemzeti kormány nem keletkezik a semmiből, azt a társadalom teremti meg. Ez nem fogja. Az EU-ból természetesen ki lehet lépni. Ez szintén a környezet nem értését jelenti. Minden környékbeli befelé és nem kifelé igyekszik. Angliára nem érdemes hivatkozni, mert azzal néhány emberből álló, jól szervezett csoportosulás etette be a népét. A hivatkozási alap könnyedén elintézhető lett volna törvényhozással. Most viszont akkora ott a feszültség, hogy a kormányok ebbe őszülnek bele. Csak egyet mondok: az ír sziget két országból áll. Az északi fele azért Anglia része, mert pár száz éve oda települt angolok lakják jó részt. Akik íresedtek, és véletlenül sem fogadják el, hogy szigetükön sengeni határ van. Pedig kéne, és ettől az angol kormány feje nagyon fő, mert az Unió őket fogja büntetni.

Értem én, hogy mi fáj neked, csak a "fájdalom" okát tévesen látod. Az bizony itt keletkezik. Kizárólag.

2021. jún. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!