Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Egy ilyen új rendszert,...

Egy ilyen új rendszert, társadalmat támogatnátok? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Létrejönne egy új rendszer, ami meg kívánná szűntetni a külön élő családokat, és helyette azt propagálná, hogy egy házban, lakásban, több család is éljen, és közösen neveljék a gyerekeiket.


Nagy adag ételeket főzzenek, amiből közösen mind tudnak enni, legyen közös a vagyonuk, megtakarításuk is.



Azt is propagálná az új rendszer, hogy az emberek éljenek egyszerűbben. Pl. a lakásokban nem lennének bútorok, hanem a szőnyegen ülnének az emberek, a TV le lenne téve a földre, és közösen nézné a szobában ülve 8-9 ember, amikor meg mennek aludni, akkor leterítenek matracokat, pokrócokat, és azon alszanak.



Azt is propagálná az új rendszer, hogy az emberek ne foglalkozzanak politikával, vallással, mert az csak stresszt és ellentéteket szül, emiatt a tévékben nem adnának több politikai és vallási műsort.



Az új rendszer ellenezné az internetezést, de támogatná a tévézést, mobilok helyett a vonalas telefonokat preferálná.



2021. júl. 7. 09:24
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám
Nem
35 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Miért nem megyünk már akkor vissza a jurtákba?? A házak az imperialista nyugat találmányai amelyek arra hivatottak hogy a szittyamagyar fiainkat és lányainkat elkényelmesítsék.

Az autók dettó. Elég a magyar virtus nyugati aláásásából, lóhátra mindenkivel! Mit nekünk horvátországi nyaralás, égessünk marhaszart az alföldi pusztában és afelett kondérban főzzük a paprikást! Eközben magyar ajkainkról magyar népdalok csendüljenek!

https://www.youtube.com/watch?v=jS-jSTVt670

2021. júl. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
De a Wartburg és a pálinka maradhat?
2021. júl. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Barlangokba ne akarjunk élni?
2021. júl. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 qkker1 ***** válasza:
100%
Csak akkor, ha lehet páleszozva Wartburgot szerelgetni!
2021. júl. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
88%

Én nem támogatom.


Elsősorban, mert én is, mint ahogyan sokan mások, a családjukkal nem tudnak közös hangot teremteni, ha bele szakadnak is. És ha ez rá lenne erőltetve az emberre, nem sok jót szülne.


Az, hogy nagy adag ételeket főznek több családnak, még nem is rossz elképzelés, de akkor most jön, hogy vannak ételekre érzékenyek, allergiások. Illetve minden család egy kicsit másképp főz. A közös vagyon és megtakarítás szerintem azért nem jó, mert kis idő után biztosan lenne olyan, hogy valaki nem dolgozik annyit, de többet költ a közösből, ami nagyon nem fair.


A kevesebb tárgyat én is hasznosnak találom, de vannak dolgok, amiket használ az ember, ezeknek pedig kellenek bútorok, hogy ne porosodjanak, a rovarok, állatok ne érjék el. A szőnyegen ülés nem is rossz, de ha valakinek testi gondjai vannak, akkor megint nem jó.. Én a tv-t alapvetően nem szeretem, mert azt adnak le benne, ami aktuálisan a kormánypárt érdekeit szolgálja, vagy rejtve, vagy nem rejtve. A saját alvóhely/ágy hiányát nagyon nem támogatom. Ennyi magánszféra jóesetben kell az embernek.


A politikával lehet nem foglalkozni, de akkor a fejed felett döntenek nélküled, rólad... A vallás pedig egy olyan dolog, hogy mindenki higyje azt amit akar, jobb esetben nem érdekel senkit (persze amíg nem bánt másokat, de az megint radikális nézet). Az viszont, hogy a tévében nem adnának politikát és vallást félig okés, félig nem. (A később említett internet megvonása miatt nagyon nem.)


Inkább fordítva kellene, hogy az internetet támogatja, a tévét ellenzi, mivel az interneten elérhetünk nagyjából mindent vagy sokmindent, és nem csak azt, ami aktuális. Lehet kapcsolatot teremteni a Földön nagyjából akárkivel, így nincs az, ami Észak-Koreában, hogy lényegében alig tudunk róluk valamit. A mobil helyett a vonalas telefonnal az a probléma, hogy ha egy kis hiba lesz a vezetékben, mindennek vége, el van vágva a külvilágtól, míg mobil esetén, ha nincs térerő, elég másik helyet keresni a híváshoz... (Ha meg le akarnak kapcsolni mindent, ígyis úgyis lekapcsolják...)



Egyébként én is nagyon sokat gondolkodom azon, hogy milyen lehetne egy úgymond ideális társadalom, vagy mondjuk egy fokkal jobb, de amit ide leírva láttam, hát ez meg sem közelíti. Kicsit olyan érzést keltett bennem, mintha valami indiai-Észak Koreai-tizenkilencedik századi elcseszett társadalom leírása lenne. 😬 Már bocsánat, de csak leírtam a gondolataimat a témában.

2021. júl. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

"egy házban, lakásban, több család is éljen, és közösen neveljék a gyerekeiket"

Már így is nehéz párt találni, de te még azt is elvárnod, hogy egy másik családot is találjon maga mellé az ember? Nem vagy normális.


"az emberek ne foglalkozzanak politikával, vallással"

Zseniális ötlet. Legyen egy diktátor, aki mindent egyedül dönt el, és ha azt mondja az emberek holnaptól éheznek, akkor bizony éheznek.


Ha senki nem foglalkozik politikával, akkor nem lehet rendesen választásokat tartani, vagyis egy szűk elit fogja vezetni az országot, ami nem veszi figyelembe az emberek érdekeit.


"Az új rendszer ellenezné az internetezést, de támogatná a tévézést, mobilok helyett a vonalas telefonokat preferálná."

Hogy még ostobább és befolyásolhatóak legyenek az emberek. Jó ötlet.


Le se lehet tagadni, hogy diktatúrát akarsz.

2021. júl. 7. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
82%

Jól leírtad az ősközösségi társadalmat, - tied a Nobel csont!

NEM!

2021. júl. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%

Nekem csak egy kérdésem van, akkor a Tvzést miért támogatná, ha amúgy minden modernitást ellenez?

Ezzel akkora katyvasz lett az egész kérdés hogy csak na.

2021. júl. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

"a Tvzést miért támogatná, ha amúgy minden modernitást ellenez?"


A 80-as, 90-es éveket tartaná ideálisnak, az utána következő időket megvetné

2021. júl. 7. 12:18
 10/18 anonim ***** válasza:
98%
Mert a 80’as években nem voltak bútorok?
2021. júl. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!