Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az alapjövedelem egyáltalán...

Az alapjövedelem egyáltalán kivitelezhető lenne?

Figyelt kérdés

Karácsony Gergely azt mondta, hogy 80,000 forintos alapjövedelemben gondolkodik…


Most NEM az a kérdés, hogy erről mi a véleményetek, hogy jó vagy rossz e, hanem hogy egyáltalán kivitelezhető e!


Kivitelezhető?


Mert az minimum 600 milliárd forint havonta.



2021. júl. 7. 14:27
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
28%
Nézd, a csúti gázszerelő saját magára íratott ellopott k9özvagyona több mint 600 milliárd, és itt egy emberről van szó, nézz utána hány milliárdos fideszközeli "vállalkozó" (értsd: tolvaj) él az országban. Plusz add hozzá mennyi felesleges marhaságra szórja el a fidesz számolatlanul a milliárdokat, stadionok tömege, fociklubok állami pénzen tömése, határon túli akadémiák, külföldi egyházak, vadászkiállítás, sorolhatnám reggelig... Ha a bűnözők által ellopott vagyont mind elkoboznák és újra elosztanák, nyugodj meg jutna mindenkinek 80 ezer havonta. Csak hát itt inkább az a felfogás, hogy ne jusson a rászorulóknak semmi "alanyi jogon", 10 forint se, inkább a politikus lopja el a milliárdokat számolatlanul, ő biztos jobban 'megérdemli" mint az éhezők...
2021. júl. 7. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 anonim ***** válasza:
79%
Én is gondolkodom egy Lamborghini megvételében ...
2021. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/47 anonim ***** válasza:
100%

A jelenlegi rendszerbe pluszba természetesen nem.

Alapjövedelem csak úgy lehet, ha onnantól nincs segély, tb, nyugdíj, és sok minden fizetős lesz, amit addig az állam fizetett. Így már nem annyira jó, de az egyensúlyt meg kell tartani.

2021. júl. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
100%

Akik lopással jönnek, persze én is biztos vagyok benne, hogy lopnak és hogy sokat de ezzel az érveléssel két probléma is van.

1. Bárki lenne kormányon az lopna, max nem ennyit.

2. Azért sok más dologból is hiányzik az az elkopott pénz. Ha csak erre kéne elkölteni minden így megspórolt pénzt akkor se nagyon jönne ki, de úgy, hogy még EÜre, oktatásra, infrastruktúra fejlesztésre, miegyébre is kéne az a pénz, ezzel együtt biztosan nem jönne ki.


És biztosan jelentős adóemeléssel járna kB a teljes dolgozó lakosságnak, azt meg senki nem támogatná, még a kiskeresetű dolgozók sem, hiszen ha kisebb mértékben is, de nekik is nőne az adó.


Ezért jó nagy hülyeség az egész.

2021. júl. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 molnarmarcell21 ***** válasza:
43%

A PM már évekkel ezelőtt kidolgozta a költségvetés számaiból, hogy kijönne egy ilyen mértékű (nem feltétel nélküli) alapjövedelem, de ahogy 13-as írta, ennek az az ára, hogy cserébe megszűnnek különféle szociális juttatások, hiszen az alapjövedelem kiváltaná azokat.


Én kíváncsi lennék rá, mennyire válik be.

2021. júl. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
0%

Én el tudok képzelni olyan konstrukciót, hogy kijönne és még ha adóemelés lenne, akkor is a cégeket adóztatná meg.

Pl. a közös adó, amit most a multik maitt akarnak, az elég sokat plusz pénzt behozna.


Megfelelő átcsoportosítással működne.

2021. júl. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:

#16. Mert szerinted azt az adót a multik kikre termelnék?


Amúgy én úgy gondolom hogy hosszútávon, az alapjövedelem elkerülhetetlen…


Már ma is sok okos raktár van, ami mist Szingapúr technológiában, az talán 20 év múlva Magyarország is lehet… De a HELL már most is rendelkezik Borsodban okos raktárral.


Gyári munkásra gyakorlatilag nincs szükség, illetve az önvezető targoncákat is már csak az elővigyázatosság és a jog tartja vissza…

Pár év is azok is elterjednek.


De én azt gondolom, hogy Magyarországon az alapjövedelem jelenleg nagyon nehezen lenne úgy kigazdálkodható, hogy pont emiatt az emberek életminősége ne romoljon…

Szerintem 10 év szakértői kormányzással, specifikusan erre való felkészítésre MINIMUM szükség lenne, ahhoz hogy működjön.

2021. júl. 7. 16:35
 18/47 A kérdező kommentje:
Kikre terhelnék?*
2021. júl. 7. 16:35
 19/47 anonim ***** válasza:
100%
#18 a fogyasztó állampolgárra.
2021. júl. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:

#17 én nem értek egyet.

Persze, szűnnek meg munkahelyek, és ez így van évszázadok óta, de közben születnek újak. Majd azok felszívják a munkaerőt, ha nem is azonnal. A jövőben olyan állások is lesznek, amiket most el sem tudunk képzelni.

És ez így van rendjén. Például egy 1800-as években elő ember szerinted el tudta volna képzelni, hogy manapság hiány lesz programozóból? Nem mert nem is tudta mi az a programozó. Vagy egy 16.században elő földműves, hogy a 21.században a népességnek csak 2-5%-a fog a mezőgazdaságban dolgozni? Egyértelműen nem.

Na pont így nem tudjuk mi sem. A mai gondolkodásunk és ismereteink szerinti munkahelyek közül fog elveszni néhány.

2021. júl. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!