Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az önkormányzati választásokka...

Az önkormányzati választásokkal kapcsolatban pár kérdés? Én hol szavazhatok?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok. Vidéken laktam egy kisvárosban, nem régen költöztem fel Bp mellé egy nagyobb városkába. Május óta ez a tartózkodási címem. Az állandó lakcímem az, ahol éltem régebben. Most akkor én csak a régi lakhelyemen szavazhatok? Vagy itt az új lakóhelyemen is?


Azért kérdezem, mert itt a városban van egy párt, és lehet, hogy szavaznék rájuk.. Nem kell h.lyének nézni, nem vagyok otthon a politikában, törvényekben, és nem tudom, hogy nekem most mik a lehetőségeim?


Válaszokat előre is köszönöm!


2010. aug. 27. 07:58
 1/3 anonim ***** válasza:

"Május óta ez a tartózkodási címem."


- Ez mit jelent? Kikérted erről a lakcímkártyát is? De gondolom, jót értesítő a szavazásról, és ott egyértelműen le van írva, hogy hol szavazhatsz. Ha az állandón vagy bejegyezve, de Budapesten szeretnél szavazni, gondolom, azt is meg lehet oldani

2010. aug. 27. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
igen, a lakcímigazoló kártyámon rajta van ez a cím tartózkodási címként.
2010. aug. 27. 08:09
 3/3 anonim válasza:

Akkor is az állandó lakcím szerint osztanak be a választáshoz (legalábbis a parlamentin biztos, én úgy kaptam.)Az állandóra kiküldték a jegyzékbe való felvételről az értesítést.


De ha a tartózkodási hely szerint illetékes jegyzőnél lehet jelezni, hogy ott szeretnél szavaznál.

2010. aug. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!