Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell "Nemzeti Konzultáci...

Miért kell "Nemzeti Konzultáció" A minimálbér emelésről?

Figyelt kérdés

Nem értem, mi értelme megkérdezni az embereket, hogy szeretnének-e több pénzt kapni. Ki ne szeretne? Ez alap dolog lenne, nem nemzeti konzultáció téma.


Vagy én értek félre valamit? Vagy másra megy ki a játék?


2021. júl. 11. 21:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Volt ma is itt egy szavazás erről és szoros volt.

Az alapjövedelmet meg elutasítják még ez ellenzékiek is, pedig az is több pénz.

2021. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
94%
Aki felette keres (a többség), nem biztos hogy gazdaságilag jó ötletnek tartja.
2021. júl. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A többi konzultáció témájáról miért kellett?

Nyilván olyan demagóg módon vannak ezek a kérdések feltéve, hogy egyfajta választ sugalljanak. Aztán verhetik a mellüket, hogy az emberek azt akarják, amit a szájukba adtak.

2021. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
Ez nem ilyen egyszerű, hiszen az emberek döntő többsége nem minimálbért kap.
2021. júl. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
2, Miért mi köze van annak aki többet keres? Irigyli a másiktól? Nem értem ezt a felfogást. Nem az a cél Magyarországon, hogy mindenki jól (vagy legalább is jobban) éljen?
2021. júl. 11. 22:02
 6/20 anonim ***** válasza:
95%

eleve nevetséges az egész...

világ válság után fizu emelés, ez ilyen nyögvenyelős választási erőlködés.

és akkor vegyük hozzá, hogy 2021et írunk és bruttó 200ft-ról beszélünk:DDD ami nettó 133ezer ft.

nah most ez mire elég? rezsire meg napi 4 zsömlére 30 napig?

ez inkább valami rossz vicc.

2021. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
3, Igen én is olvastam, hogy van benne Soros és Brüsszel bőven. Már megint a Brüsszel el akar minket nyomni és muszáj az embereket megkérdezni, hogy mi legyen Brüsszellel.
2021. júl. 11. 22:04
 8/20 anonim ***** válasza:
75%

A fideszes trollok eddig azt tolták itt a gyk-n, hogy a bérszínvonal növekedés romba dönti virágzó gazdaságunkat. Azt nem tudom hogy az EU utolsó helyéről még hova a p.csába tudnánk süllyedni de mindegy.

Szóval számomra teljesen meglepő a kormány lépése.

Tényleg nagyon fontos megnyugtatni a fidesz szavazókat, hogy ha egy kicsit emelkedni fog a minimálbér attól még nem vonul ki az összes multi ukrajnába. Sajnos a magyar kis és középvállalkozások, kénytelenek lesznek az eddig 6 órára bejelentett (egyébként 12 órát dolgozó) munkatársaikat 4 órára átjelenteni.

2021. júl. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Ennyire nem egyszerű ez. A kis és középvállalkozók nem hiszem, hogy emelni akarják a minimálbért, mert sokan annyit nem tudnának már kifizetni, illetve az alkalmazottjaik közül sokan szintén nem járnának jól ezzel, mert egyesek pont emiatt veszítenék el az állásukat, mert a vállalkozók kénytelenek lennének elbocsájtani egyes munkavállalóikat, hogy ki tudjanak jönni, hiába dolgozna az a szerencsétlen kevesebbért is, max feketén tehetné meg, aztán ez még inkább szürkítené feketítené a gazdaságot.

Nem a béreket kell emelni, hanem az adóterheket kellene csökkenteni, hogy nettóban többet kapjon az ember kézhez, azzal jól járnának a munkáltatók és a munkavállalók is egyaránt.


Magának a "nemzeti konzultációnak" úgy önmagában nincs semmi értelme, teljesen mindegy, milyen kérdésről van szó a kormány csak előre úgy fogalmazza meg a kérdéseket és választási lehetőségeket, hogy az emberek azt válasszák,amit a kormány már eldöntött, de így megvan az illúziója a kisembernek, hogy az ő véleménye is számít.

2021. júl. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
8, Ebben igazad van! Alapvetően a gazdaságnak az a jó, ha az embereknek van pénzük.
2021. júl. 11. 22:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!