Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszesek miért tartják...

A fideszesek miért tartják olyan nagy hazafinak magukat és a kormányt, amikor kiáírusítják az országot?

Figyelt kérdés

- 500 milliárd egy kínai egyetemnek, titkosított szerződésekkel, ez több pénz, mint amit a teljes magyar felsőoktatás kap

- legalább 700 milliárd a BP-Belgrád vasútra, a hatástanulmányt titkosították, de bármelyik épelméjű ember szerint sem fog soha megtérülni

- "felújított", sz@r orosz metrók újak áráért, két év után rozsdásodnak

- 4000 milliárd forint Paks 2-re, versenyeztetés nélkül, a piacinál jóval magasabb kamattal (EUR kötvény 1%, Paks 4%)



2021. júl. 18. 13:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
21%

- A vásárlóerő pariításon vett GDP/fő 27%-kal nőtt. MSZP alatt 15%-kal.


- Utóbbi fejlődés mértéke a V4-ekhez + Románia, és Bulgária fejlősédéshez viszonyítva átlagos. MSZP alatt messze átlagon aluli, a leggyengébben teljesítő országének (Csehország) a fele.


- 3,7 millióról 4,5 millióra nőtt a foglalkoztatottak száma (100 ezer közmunkás van, mielőtt valaki ezzel jön). MSZP alatt majdnem 3,9 millióról csökkent 3,7 millióra.


- Munkanélküliségi ráta 11,2%-ról 4,3%-ra csökkent. MSZP alatt 5,8%-ról 11,2%-ra nőtt.


- Átlagbérek br202ezerről br410ezerre nőtt. MSZP alatt br122ezerről br202ezerre.


- Mielőtt valaki az átlagbérrel jön, a mediánbér az átlagbértől nagyobb mértékben növekedett, 2010 és 2018 között 93%-kal.


- Infláció a Fidesz érában 32%-os volt, MSZP érában 59%.


- A GDP arányos államadósságot sikerült alig növelni, a Fidesz 80%-kal vette át a kormányzást, a koronavírus alatt 81%-ra növekdett. Az MSZP 55%-ról 80%-ra növelte.


- Orvosok, ápolók bére br338ezerről br871ezerre nőtt, ebben még nincs benne az idei duplázás. Az MSZP alatt br250ezerről nőtt br338ezerre.


- Kb 2000-rel kevesebb egészsgyügyi dolgozó van jelenleg, mint 2010-ben. Ez nagyjából lakosságarányosan ugyanott van. MSZP alatt kb 25ezer egészségügyi dolgozóval csökkent a létszám.

2021. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
17%

Orbán Viktor :



-Megharmincszoroztam a magyar aranytartalékot



-kifizettem az IMF hitelt,


-800 ezerrel több embernek adtam munkát,


-7000 milliárddal növeltem az állami vagyont,


-bevezettem a családi adókedvezményt,


-bevezettem a Csokot,


-bevezettem a Babavárót,


-bevezettem, hogy a nők 40 év munkaviszony után nyugdíjba mehessenek,


-megduplázom az orvosok bérét,


-kifizettem az önkormányzatok adósságát,


-3 évre növeltem a Gyest,


-bevezetten a nagyszülői gyedet,


-bevezettem a Gyed extrát, 100%-ra emeltem a Csed-et,


-megújítottam a mentőautó flottát,


-megújitottam a mentőhelikopter flottát,


-csökkentettem a munka terheit,


-jelentősen növeltem a reálbért,


-eltöröltem az örökösödési illetéket,


-több ingyenes meddőségi kezelést adok,


-csökkentettem a vakok áfa kulcsát,


-ingyenessé tettem az SMA kezelést,


-helyreállítottam kolontárt,


-példátlanul fejlesztem a hadipart,


-25 éves rekordot hoztam a termékenységi rátában,


-elindítottam a Modern városok és a Magyar Falu programot,


-negyedére csökkentettem a mélyszegények számát,


-az EU legolcsóbbjára csökkentettem a rezsit, rekord beruházást értem el,


-sorra dőltek a turizmus rekordjai,


-nem csak stadion, de rengeteg kastély, strand, műemlék, híd, kórház, múzeum, tér, tanuszoda, mentőállomás épült, újult meg az elmúlt években,


-nyugdíjprémiumot adtam az öregeknek,


-sőt elkezdtem visszavezetni a 13. havi nyugdíjat.


-A nehéz időszakban jutalmat adtam a rendőrnek, ápolónak, orvosnak,


-jelentősen javult a házasodási kedv,


-jelentősen javultak a bűnelkövetési statisztikák,


-ingyen nyaraltatom a rászolrulókat,


-ingyen kapják a diákok a tankönyvet,


-ingyen ehet mindenki akinek kicsit is nehezebb oviban,


-bölcsiben, 70 ezerről 28 ezerre csökkent a pandémiáig a várólistán lévők aránya,


-krízisben nem megszorítottam, nem elvettem, hanem bértámogatást, adókönnyítést, bérleti díj elengedést, kamatmentes hitelt, hitelmoratóriumot, ingyen parkolást adtam,


-visszaszerztem az elprivatizált energiaszektort, MOL részvényeket,


-észrevétlenné tettem a valaha volt legnagyobb dunai árvizet,


-megvédem az országot az EU támadásaitol, a liberalizmustól, soros veszedelemtöl, migránsbünözéstöl

2021. júl. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a spamet, tele van jobbnál jobb hazugságokkal :)


Például hogy a 81%-os államadósság sokkal jobb, mint a 80%-os. Vagy hogy a nők 40 éves nyugdíja bármire is megoldást nyújtana, vagy igazságos lenne. Vagy hogy le mered írni az "orvosok, ápolók bérét", amikor 50-es IQ-val feltűnhetne, hogy az orvosok fizetését az ápolóké felé emelték, úgy kb. az 5x-ösére. Vagy az IMF hitel kiváltása drágább kötvényekkel. Vagy a nyugdíjemelés helyett nyugdíjprémium, hogy a nyugdíjak vásárlóértéke folyamatosan csökken. Vagy a reálbér emelése, ami egy retkes hazugság, amikor az ingatlanárak az utóbbi szűk évtizedben megduplázódtak. Vagy az ingyen tankönyvek, amiknek az egyetlen erénye, hogy ingyenesek, amúgy a tartalmuk hulladék. Vagy a bűnözési statisztikák, amiket azzal "csökkentettek", hogy a szabálysértési értékhatárt felvitték 20-ról 50 ezer forintra. Vagy a házasodási kedv, ami csak anyagi célú, és egyáltalán nem születik több gyerek. Vagy a bértámogatás, amit élő ember nem látott. Vagy a hitelmoratórium, ami hónapokkal hosszabbítja és drágítja meg a törlesztést. Vagy a "visszaszerzett" MOL részvények, amikért cserébe háromezermilliárdnyi magánnyugdíjat loptatok el, aztán az "egyetemi", fideszes kretének által vezetett alapítványokba toltátok át.

És végül totálisan elmeháborodott szektás idiótának kell lenni, hogy az árvíz megállítását Orbánnak tudja be, vagy leírja azt, hogy "megvédem az országot az EU támadásaitol, a liberalizmustól, soros veszedelemtöl, migránsbünözéstöl". Tényleg, keress fel egy orvost.

2021. júl. 18. 13:34
 4/12 hypno ***** válasza:
87%

#1-2


🤣🤣🤣🤣🤣🤣


Mi van Fészbúk Harcos?

Vágólapra ki vannak írva ezek a felsorolások, hogy csak be kelljen másolni?

Te írtad össze, vagy központilag csinálták?

2021. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
12%
Hypno, egy jó összeírást mi értelme leírni újra meg újra, mikor be is lehet másolni? Attól még, hogy bemásolva kerül ide, nem lesz kevesebb a valóságtartalma. Inkább a tartalmat próbáld megcáfolni.
2021. júl. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
5%
A kérdezönek is szól. Muzasson rá azokra a jobbnál jobb hazugságra a #1-es kommentben.
2021. júl. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%

Történelmi mélyponton a forint meg az infáció.

Az egész eu-ban a magyar infláció a legnagyobb.


A felsorolást meg úgy hamisítja orbán ahogy akarja.

2021. júl. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert ezzel a níppel tudják, hogy megtehetik, hisz elmondták:

https://www.youtube.com/watch?v=jM-CDKO4EOM


Nekem erről a "valakiről" Prince jut mindig az eszembe.

2021. júl. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
93%
Mert ahogy régebben mondták: az álláspontot az üléspont határozza meg, azaz a lét a tudatot. Ha valakinek valami jó és jövedelmező, akkor miért akarná az ellentétét?
2021. júl. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
82%

Tisztelt Miniszterelnök Úr, micsoda öröm Önt itt látni!

Szívesen értékelem a teljesítményét. Bár jobboldali vagyok, de nem az Ön szavazója, nem fogom elhallgatni az érdemeit.

Igyekszem rövidre fogni, mert sok állítás van és a vasárnapi szabadidőmből áldozok erre. Remélem, hogy megérti, Miniszterelnök Úr.

Néha a humort sem fogom kihagyni, mert tudom, Ön is szereti.


-Megharmincszoroztam a magyar aranytartalékot

A Magyar Nemzeti Bank több menetben növelte az aranytartalékát. Ez lényegében egy befektetés. Egyszer eladják, ha magasabb lesz az árfolyam (plusz amikor szükség lesz a pénzre) és realizálják a hasznot.

A 2018-ban végrehajtott vásárlás idején alacsonyan volt, akkor tízszerezte, 2021 áprilisában már túl volt az árfolyama a legutóbbi csúcson egy korrekció után, akkor háromszorozta a tartalékát. Összesen ~95 tonnára, ha jól emlékszem rá. A vásárlási átlagár 1550 USD, jelenleg 1800USD-n áll, jelenleg úgy ~6 milliárd USD értékű lehet kerekítve.


-kifizettem az IMF hitelt,

Összesen 15 milliárd eurónyi felvett IMF hitelt kellett visszafizetni. Ennek a legnagyobb részét 2012-ben törlesztettük a magánnyugdíjpénztár megtakarítások 3000 milliárdjából és 2016-ban tudtuk le teljesen. Végülis sikerült kifizetni. Gratulálok. Azóta vettünk már fel hiteleket másoktól, de nem ennyit és ez reméljük, hogy így is marad.


-800 ezerrel több embernek adtam munkát,

2009-ben 11,5% volt a munkanélküliségi ráta, tegyük hozzá, gazdasági világválság volt. Az aktuális adat 4 és 4,5% között van. A jelenlegi válság nem érintette a munkavállalók olyan széles körét, mint a 2008-as.



-7000 milliárddal növeltem az állami vagyont,

Ez így önmagában az átlagembernek nem biztos, hogy sokat mond. Az állami vagyon a magyar állam tulajdonában lévő vagyonelemeket jelenti és ezen elemek feletti tulajdonosi joggyakorlás módját az ezzel kapcsolatos, hatályos törvény szabályozza. Ezen a módon alapítványokon keresztül is birtokolhat az állam, például oktatási, kutató és egyéb intézményeket, melyek vagyonelemei állami tulajdonként tarthatók számon.


-bevezettem a családi adókedvezményt,

A családi adókedvezmény egy hasznos intézkedés, de nem új, esetleg a neve, a nevelt gyermekek után már 2010 előtt is voltak adókedvezmények. Ezek mértéke változott, a kornak megfelelően.


-bevezettem a Csokot,

A CSOK egy megosztó intézkedés. A kormány jelentős összegeket adott a családoknak ingatlanok vásárlására és felújítására, de nem gondoskodott arról, hogy a másik, piaci oldalról ez egyensúlyozva legyen. Mit jelent ez? Azt jelenti, hogy a kedvezményeket szokásosan beépítette a piac az áraiba, növekedett a kereslet, de a kínálat nem. A kormánynak gondoskodnia kellett volna a kínálat növeléséről is. A kínálat növelését elérhetnék, ha ösztönöznék az ingatlan befektetői piac szereplőit arra, hogy az ingatlanaikat értékesítsék és ne más befektetőknek, hanem azoknak a személyeknek, akik ezzel a lakhatásukat szeretnék megoldani. Ez majdnem mindenkinek fejtörést okoz, hacsak nem a felső tízezer jeles képviselője. Örvendetes, hogy az építőanyag árak esetében már rádöbbentek ezekre az összefüggésekre, még ha sok gyakorlati előrelépés ezen a területen nem történt.


-bevezettem a Babavárót,

A CSOK része, néhány plusz juttatással kiegészítve azt.


-bevezettem, hogy a nők 40 év munkaviszony után nyugdíjba mehessenek,

Mit jelent a gyakorlatban?

Ha munkába állt 18 évesen, akkor 58 évesen éri el ezt a korhatárt. Egy diplomás már 4 (vagy több) évvel később, leghamarabb 62 évesen éri el a korhatárt (’90 körül a férfiak 60, a nők 55 évesen mehettek nyugdíjba, de azóta többször emelkedett a nyugdíjkorhatár.).

Mégis, sokan választják azt, hogy a 40 éves határ elérte után tovább dolgoznak, mert úgy gondolják, hogy a nyugdíjuk nem nyújtana számukra megfelelő anyagi biztonságot, a korábbi életszínvonalukról pedig nem szeretnének lemondani.


-megduplázom az orvosok bérét,

Az egészségügyi dolgozók már régóta lobbiztak a béremelésért, nem sok sikerrel, de mivel az utóbbi másfél év eseményei miatt a kormány kényszerhelyzetbe került, ezért nem volt más választása, mint a béremelés meglépése. Nem volt felhőtlen az egészségügyi dolgozók öröme, mert komoly feltételekhez kötötték a béremelést (csak külön engedéllyel vállalhattak magánpraxist, bárhova kivezényelhetők, új minősítési rendszer, hálapénzt nem fogadhatnak el, csak lefelé lehet eltérni 20%-al a bértáblától).


-kifizettem az önkormányzatok adósságát,

Átvállalták az önkormányzatok adósságát, cserébe megszűnt azok eddigi önállósági szintje, bizonyos adónemek behajtási lehetősége, a forrásokat a kormány osztja szét az önkormányzatok között attól függően, hogy azok hogyan viszonyulnak a kormányhoz.


-3 évre növeltem a Gyest,

Ez elvitathatatlan, már régen vártak erre az emberek.


-bevezetten a nagyszülői gyedet,

Ennek hasznosságáról nem ismerek statisztikákat. Eleve már az megoldás sok családnak, ha az anyuka 3 évig gyesen lehet.


-bevezettem a Gyed extrát, 100%-ra emeltem a Csed-et,

Még több a jóból. Ez speciálisan egy olyan terület, ami nem piactorzító hatású.


-megújítottam a mentőautó flottát,

2017-től csaknem az egész flotta megújult. Sok helyen a régiek 2005 körül lettek vásárolva (mentős barátaimtól tudom) és már igencsak szükség volt az újakra.


-megújitottam a mentőhelikopter flottát,

9 új, még jobb felszereltségű forgószárnyast szereztek be, ami szintén időszerű volt.


-csökkentettem a munka terheit,

Ha most viccelni akarnék, akkor azt írnám, hogy a futár mintha sokkal könnyebben emelgetné a félmázsás csomagokat, amiket a cégemnek hoz. Tudom, Ön is szereti a humort, Miniszterelnök Úr.

Komolyra fordítva, 15% lett az szja, 10% a nyugdíjjárulék, 8,5% az szho. Már csak a fogyasztást terhelő adókkal kellene kezdeni valamit, az áfával és a jövedéki adókkal.


-jelentősen növeltem a reálbért,

Ez egy megosztó rész, mert sokan nem érzik. Jobban nőttek az árak, az ingatlanok árai. Ezt valahogy mindig el tetszenek megemlíteni és ami fontosabb, megoldani, kedves Miniszterelnök Úr!


-eltöröltem az örökösödési illetéket,

Üdvözlendő hír, Miniszterelnök Úr.


-több ingyenes meddőségi kezelést adok,

Államosították a meddőségi kezeléseket végző intézeteket, ami akár még jó is lehet, de vannak panaszok a várólistára.


-csökkentettem a vakok áfa kulcsát,

Pontosítsunk, a vakok és a hallássérültek számára. Ez egy nagyszerű intézkedés, még ha keveseket is érint, de rájuk is többet kellene gondolni. Attól, hogy kevesen vannak, még egyesével számítanak.


-ingyenessé tettem az SMA kezelést,

Ez is egy nagyszerű intézkedés.


-helyreállítottam kolontárt,

Ez is nagyszerű. Három település is érintett. Sokáig nehezményezték az érintettek, hogy civilek által az MK alapba befizetett, több, mint 2 milliárd forint adománynak csak egy részét fordították erre a célra. Nem értek hozzá, lehet, hogy azért, mert ennyiből is meg lehetett oldani.


-példátlanul fejlesztem a hadipart,

Már ideje volt Miniszterelnök Úr, nem hiába szorgalmazta az USA korábbi elnöke, Trump Úr.


-25 éves rekordot hoztam a termékenységi rátában,

25 éve már majdnem mélyponton volt a termékenységi ráta. Kitűnő viszonyítási alap a 25 év, Miniszterelnök Úr.

1990-ben még 1,87 volt, 1999-ben 1,28, 2008-ig emelkedett 1,38-ra, 2010-ben a válság hatására 1,25 lett, majd a grafikonon megfigyelhető, hogy a V4 országokéval egyező ütemben változik ez az adat.

2016-ban elérte az 1,55-öt és azóta stagnál ez az arányszám Magyarországon.


-elindítottam a Modern városok és a Magyar Falu programot,

Nagyszerű, hogy most már nem az önkormányzatok gondoskodnak magukról és a településekről, hanem Önöknél lehet pályázni erre.


-negyedére csökkentettem a mélyszegények számát,

Ezzel kapcsolatban csak annyit tudok, hogy statisztikailag már nincsenek mélyszegények. Ez is haladás. Vagy nem?


-az EU legolcsóbbjára csökkentettem a rezsit, rekord beruházást értem el,

A gáz, villany csökkentésre gondol, Miniszterelnök Úr? Nekem sajnos ennél összetettebb a rezsim, sok mindent beleszámolok. A rekord beruházás alatt mit ért?


-sorra dőltek a turizmus rekordjai,

Mire gondolhat? Az elmúlt másfél év előtti időszakban lehet, de sajnos ezen belül inkább leépült a turizmus, mint épült. Jaj Miniszterelnök Úr, ne szomorkodjon, ez nem az Ön hibája, hanem a járványé.


-nem csak stadion, de rengeteg kastély, strand, műemlék, híd, kórház, múzeum, tér, tanuszoda, mentőállomás épült, újult meg az elmúlt években,

Ha viccelni szeretnék, akkor azt mondanám, hogy Magyarországon még soha nem újítottak fel semmit. De ne vicceljünk.


-nyugdíjprémiumot adtam az öregeknek,

Öregektől lehet hallani, hogy a nyugdíjemelésnek jobban örülnének, mert az többet érne nekik, mint a kisebb prémiumok.


-sőt elkezdtem visszavezetni a 13. havi nyugdíjat.

A 13. havit is szét lehetne osztani a 12 hónap között, akkor egyenletesen megkapnák. Tetszik tudni, én még vagyok annyira konzervatív, hogy csak 12 hónap van. De lehet, hogy így is jó az időseknek, megveszik februárban a karácsonyi ajándékokat az unokáknak a 13. havi első részletéből.


-A nehéz időszakban jutalmat adtam a rendőrnek, ápolónak, orvosnak,

Biztosan örült a pénznek, aki kapott. Nagyszerű.


-jelentősen javult a házasodási kedv,

Úgy gondolja Miniszterelnök Úr, hogy ez attól, függ, hogy kinek mennyire van hozzá kedve?


-jelentősen javultak a bűnelkövetési statisztikák,

Azért az ígéretek szerint már régen és sokkal jobban kellett volna javulnia, én még most sem vagyok teljesen elégedett. De legyen ez az én bajom, nem az Öné, kedves Miniszterelnök Úr.


-ingyen nyaraltatom a rászolrulókat,

A nyaralásra rászorulók bizonyára örülnek ennek (humor, bocs, nem tudtam máshogy értelmezni).


-ingyen kapják a diákok a tankönyvet,

Ez nagyszerű. Még abban is segít, hogy ne rajzolják tele, ha vissza kell adni. Gyerekkoromban volt két osztálytársam, akik telefirkálták a könyveiket, füzeteiket. A tanár nénik meg is mondták, hogy nem lesz belőlük semmi. Ma külföldön dolgoznak grafikusként.


-ingyen ehet mindenki akinek kicsit is nehezebb oviban,

Attól függ, hogy milye nehezebb.


-bölcsiben, 70 ezerről 28 ezerre csökkent a pandémiáig a várólistán lévők aránya,

Bizonyára örülnek, hogy rövidebb a sor. Ennek mindenki örül.


-krízisben nem megszorítottam, nem elvettem, hanem bértámogatást, adókönnyítést, bérleti díj elengedést, kamatmentes hitelt, hitelmoratóriumot, ingyen parkolást adtam,

Azért voltak panaszkodók, akik nem kaptak, vagy nem annyit, amennyit vártak volna, vagy nem pont a legrászorulóbbak, vagy nem a legkevesebb tartalékkal rendelkezők kaptak. Egy szűkebb kör annál, mint akiket érintett. Olvastam olyat vállalkozói szakmai fórumokon, hogy jobb lett volna más elvek alapján elbírálni, hogy kiknek járjon. Vagy ők tudják jobban, vagy Ön. Ezt nem én fogom eldönteni.


-visszaszerztem az elprivatizált energiaszektort, MOL részvényeket,

Bizonyára nem az egész energiaszektort. Voltak nem túl jó üzletek, mint a Mátrai Erőmű, előbb egy céghez került (talán ismeri a tulajdonosát) és amikor nem bírt vele, akkor eladta az államnak.

A MOL-é legalább olyan cifra, mint az Ewing olajtársaság egykori története. Ez egy nagyobb téma, mint hogy itt néhány mondatban elférjen.


-észrevétlenné tettem a valaha volt legnagyobb dunai árvizet,

Magic?


-megvédem az országot az EU támadásaitol, a liberalizmustól, soros veszedelemtöl, migránsbünözéstöl

Abban megoszlanak a vélemények, hogy a felsoroltak közül melyik volt valós fenyegetés, vagy hogy az EU egész Magyarországot támadja-e, vagy csak egy pártot.

2021. júl. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!