Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vajon miért sztároluk járványü...

Fizikakedvelő kérdése:

Vajon miért sztároluk járványügyi/vakcinológiai/infektológiai kérdésekben egy kardiológust?

Figyelt kérdés

Merkely Béláról van szó. Nem oly' rég jelent meg vele kapcsolatban egy Indexes interjú, korábban is jó pár sajtómegjelenése volt, ahol mint szakértőt kérdezték.(vicces, a tévedéseit korrigálták:

[link] Én kifejezetten arcpirítónak találtam némely kijelentését a harmadik dózist, illetve a negyedik hullámot illetőleg. Korábban a harmadik oltásról távoliként, és szükségtelenként nyilatkozott, a negyedik hullámról hasonlóan beszélt. Ő képviseli a SOTE arcát, mikor a Sinopharmot kell védeni, bár ez sem az ő területe. A kormányoldalnak persze nagyon kedves szakértő, aki mindig nyugtat és támogat, de ezen kívül van relevanciája mondanivalójának?



2021. júl. 20. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
23%
Nem kardiológusként nyilatkozik, hanem a Semmelweis Egyetem rektoraként.
2021. júl. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
S ez miként jogosítja fel arra, hogy ilyen témákban nyilatkozzon? Mi köze ehhez a rektori címnek?
2021. júl. 20. 14:38
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Ez az Kérdező hogy semmi.Én sem értem miért kell sztárolni és ezt nem rosszindulatból mondom csak egyszerűen nem értem hogy egy kardiológus hogy lehet szakértő és releváns egy virológiai dologban.Ja és a másik is marha releváns,az állatorvos aki ÁLLATvirológiát tanult,lehet némi átfedés nyilván de azért ne tekintsük már őt is szakértőnek és ezt sem rosszindulatból mondom és a mentőorvost se tekintsük már virológus,infektológus és profi immunológusnak.Számomra hiteltelenek és a Kati néni is most hirtelen annyira híres lett holott előtte sokan azt sem tudták hogy kicsoda de mert azt mondja amit kell így akkor rendben is van minden.Komoly nevetséges bohózat ez már ami itt zajlik és fog is még sokáig mert van rá hallgatóság és vevők rá sokan
2021. júl. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Ja kimaradt még valami:aki az MTA professzor doktora pont ebben a témában mivelhogy évtizedes tapasztalata van ebben a dologban az ő szava senkit sem érdekel.Nagyon fura fordított logika van itt
2021. júl. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
20%
Azt feltételezzük, hogy a Semmelweis Egyetem kutatói naprakész információkkal bírnak (akár saját kutatásból, akár nemzetközi szakirodalomból), ez pedig eljut a rektorhoz.
2021. júl. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Egyetértek, mondjuk egy kitételt tennék. Rusvai a harmadik oltás kapcsán legalább korrekt volt, s ő volt az, aki kijavította azt a sokáig keringő bugyutaságot, hogy majd a sejtes immunitás elhozza a csodát a Sinopharmnál.


Erdei Anna, Falus András viszont immunológusok, persze az elegánsan figyelmen kívül van hagyva.

2021. júl. 20. 14:58
 7/15 anonim ***** válasza:
Csak tudod az a baj hogy lehet itt sok mindent feltételezni de attól még nem biztos hogy igaz is.Itt minden feltételes módban íródik😊
2021. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Professzor Dr. Bardócz Zsuzsa is le van tojva úgy rendesen.Kb mintha nem is létezne pedig neki milliószor több a tapasztalata mint bárki másnak mivel az élete nagy részében ezzel a témával foglalkozott mellesleg de ez senkit sem érdekel csak rá van húzva hogy hülye.Majd meglátjuk hogy ki a hülye,ennyit tudok erre mondani
2021. júl. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
A Nobel díjas Luc Montaigner is le lett hülyézve úgy rendesen.Nagyon kíváncsi vagyok komolyan hogy ki is téved
2021. júl. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#5: Milyen egy logika ez? Egyébként nézd meg a linket, pontról-pontra korrigálva vannak a tévedései az Index interjú kapcsán. A Magyar Nemzetnek a Sinopharmról nyilatkozott, hivatkozván arra, hogy az "széles spektrumú" immunitást vált ki. Ez persze így van, csak éppenséggel semmi nem indokolja azt, hogy ez nekünk most feltétlen jó.


https://www.youtube.com/watch?v=uwO-D5j9Gps


Ebben a videóban a 19. perctől korrektül fel is van vázolva, mi a probléma Merkely állításaival.


Itt pedig az eredeti cikk:


[link]

2021. júl. 20. 15:06
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!