Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez rendben van,...

Szerintetek ez rendben van, hogy csak idézőjelbe 2 választási lehetősége van az embereknek a választásoknál?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy vannak kisebb 1-5 % os pártok, de valahogy ez számomra olyan furcsa, hogy vagy baloldalra állsz, vagy jobbra és ennyi a lehetőséged. És ha nekem egyik sem tetszik igazán nem szimpatizálok se Gyurcsánnyal se Orbánnal akkor én nem számítok vagy ez hogy van?

2021. júl. 22. 23:37
A kérdező szavazást indított:
Jó hogy csak 2 oldal van.
Rossz hogy csak 2 oldal van.
39 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Az kerül fel a listára aki összegyűjti a szükséges számú jelölést (un. kopogtató cédula) különben boldog-boldogtalan feliratkozna. Egyébként szinte biztos, hogy nem csak két név lesz a szavazóíveken (kerülnek fel olyanok is akik csak a kampánycélra felmarkolható állami támogatásra hajtanak, meg szokás megosztás/megtévesztés miatt kamupártokat is indítani).
2021. júl. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
41%
A Horn kormány óta (1994), ez a két opció van, Fidesz vagy MSZP. Csak most nem MSZP, hanem ellenzéki összefogas néven futnak, plusz csatlakozott hozzájuk pár féleszü.
2021. júl. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
15%
Emberek! 11 szavazóból 11 szerint rossz, hogy csak 2 oldal van. Még az Összefogásra szavazók szerint sem jó az Összefogás, jobb volt amikor még szét voltak darabolódva többfelé. :D
2021. júl. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
63%
#3: De ha nincs összefogás, esélytelen leváltani a Fideszt. Mondjuk így is elég halványak a remények.
2021. júl. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Tiszta Amerika...
2021. júl. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
39%

"És ha nekem egyik sem tetszik igazán nem szimpatizálok se Gyurcsánnyal se Orbánnal akkor én nem számítok vagy ez hogy van?"


#1 Gyurcsány nem is indul. Már kifejtettem más kérdésnél is, szerintem ez már beteges, hogy egyesek mindenhol őt látják. Ha eltemetnék is attól rettegne mindenki a következő évben, hogy nehogy megválasszák...

#2 Ha neked sem az összefogás, sem a fidesz nem tetszik, akkor szavazol másra. Nem csak ez a két lehetőség lesz, kapásból van egy mi hazánk és egy kétfarkú kutyapárt, akik egyedül indulnak, de lehet lesz még más is, annyira nem követem a dolgokat.

Olyan nincs, hogy mindenkinek jó legyen. A boltba is hiába mész el valami egzotikus dologért, ha azt mondják nem tartanak mert nincs rá kereslet és csak rájuk rohad, akkor így jártál. A pártoknál is csak így van, hiába szavaznának valamelyikre 10-en is, mert annak a 10 embernek pont az a megfelelő, a párt a 10 szavazatával még az induláshoz sem fog elég támogatottsággal rendelkezni. Ha ez nem így működne, akkor a boltok tönkremennének a sok kacat felesleges felvásárlásában, a választásokon meg 3974 névből kellene választanod egy nagy könyvet lapozgatva.

2021. júl. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
70%
Egyáltalán nincs rendben. De sajnos ebbe a a fidesz egyfordulós választási törvénye kényszerítette bele az országot. Ahhoz, hogy megszűnjön ez az áldatlan állapot legalább egyszer összefogva le kell győzni a Fideszt, és visszaállítani a kétfordulós választási törvényt. Jelenleg ez elég reménytelennek látszik, de amíg nem sikerül, addig sajnos marad a Fidesz, az egyfordulós választás, és a kényszer az összefogásra.
2021. júl. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
67%
Ahogy 7-es mondja, a fidesz szándékosan állította elő ezt a kétpárti rendszert. A korábbi választási törvénnyel sokféle párt indulhatott, amikre szavazni lehetett, és a második fordulóban a talpon maradók voltak az opciók, szóval ott nem volt eleve mesterségesen két félre osztva a szavazás.
2021. júl. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
19%
Van egy harmadik lehetőség is.Nem kell elmenni szavazni.
2021. júl. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
73%
Nem mindegy, hogy egy olyan kispártra szavazunk aki vagy be jut a parlamentbe vagy nem vagy az ellenzéki összefogásra akivel esélyes a kormányváltás és a közvélemény kutatások szerint is 3% biztos vezet a Fidesz ellen.
2021. júl. 23. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!