Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miben változna az ország ha...

Miben változna az ország ha férfiaknak nem kellene gyerektartást fizetni nőknek akitől gyerekük van?

Figyelt kérdés
Tehát a nők felelőssége lenne hogyha megtartják gyereket.

2021. júl. 26. 07:46
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Bármilyen fura a nők 99%a nem úgy áll hozzá, hogy de jó lenne egy bizonytalan kapcsolatban, vagy úgy nevelni a gyereket, hogy a másik nem akarja. Ha nem akar gyereket a fickó húzzon gumit
2021. júl. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Egyrészt előnyös lenne azokkal szemben akik direkt erre utaznak, másrészt viszont hátrányos azokkal szemben, akik önhibájukon kívül kerülnek ilyen helyzetbe. Szóval jobb is és rosszabb is lenne egyszerre.
2021. júl. 26. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
Most se kell a gyakorlatban. Az apám sem fizetett seemit, pedig a bíróság kötelezte rá, mégsem hajtotta be rajta senki és semmi következménye nem lett.
2021. júl. 26. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Kevesebb gyerek születne, mert kevesebb nő esne "véletlenül" teherbe.
2021. júl. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Többet kellene a közösből arra fordítania a mindenkori államnak, hogy emberhez méltóan élhessen a nő a gyerek(ekk)el, amíg a gyerek a kora miatt jogosult a támogatásra. A gumiról meg annyit, hogy az "angol minőség" úgy csattant szét rajtam, mint ha nem is használtam volna, pedig nem én vagyok a "falu bikája"!
2021. júl. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Még sok nőt nem láttam, aki olyan hatalmas gyerektartást kapott volna, hogy azért megérte volna gyereket vállalni. Ahol esetleg kap, ott apuka eleve is támogatná normálisan a gyereket.
2021. júl. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Miért gondolod, hogy csak férfiakat érint? Ismerek olyan családot, ahol apukának ítélték a gyereket és az anya fizet gyerektartást, tudom, hogy ez a kisebbség, de ilyen is létezik. Másrészt, felháborító, hogy vannak olyan szülők (direkt nem apát írtam), akik azt képzelik, hogy egy válással vagy szakítással megszűnnek a szülői kötelességei. Normális helyeken, nem a gyerektartást fizetik, hanem tartják a gyerekkel a kapcsolatot és látják, hogy mire van szüksége, sőt ne adj isten az iskoláztatásában is részt vesznek anyagilag. Egy gyereket megcsinálni egy dolog, de utána vannak kötelességek is. Vagy ezek az emberek olyanok, mint a kakukk potyogtatják a porontyokat, más meg nevelje?

Ha pedig egy férfi nem akar gyereket, akkor gondoskodjon ő a védekezésről, ne hagyja másra.

2021. júl. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, tisztázzuk a dolgot!

A gyerektartást nem a nőnek ítéli meg a bíróság, hanem a GYEREKNEK. A nők akkor kapják meg ha ők nevelik a gyerek apja nélkül és helyett - egyedül.

Ha nem lenne gyerektartás, akkor azzal nem a nők, hanem a gyerekek járnának rosszul. Csak meg kell nézni azokat ahol a kedves édesapa nem hajlandó fizetni vagy megtesz mindent azért, hogy minimális pénzt kelljen fizetni és képes miatta elmenni külföldre vagy csak feketén dolgozni inkább.

Ma már nem a fizetés %-ban van meghatározva a gyerektartás, vagyis nem úgy határozza meg az összeget a bíróság, hogy bármennyi is a pénze az apának, annak levonják a 20%-t a gyerektartásra - hanem egy minimális havi összeget határoznak meg. Ez sehol nem annyi amennyivel az anya járna jól.

Még nem láttam olyan nőt aki jól járt volna a gyerektartással és haszna származott volna abból, hogy gyereket csináltatott volna magának a pasival aki nem akarta. Szemben ezzel viszont tömegével ismerek olyanokat, akiket a férjük akar bosszúból nehéz helyzetbe hozni a válást követően azzal, hogy minél kevesebb gyerektartást kapjanak. A legszánalmasabb az amikor a férj akart válni és akkor is a feleségére haragszik és akarja tönkretenni.

2021. júl. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
73%
Kérdezö: te tényleg elhiszed, hogy akármelyik nönek megéri gyereket vállalni azért, hogy kapjon havi 10-50 ezer Ft-ot egy gyerek után, amikor havonta legalább 50-100 Ft a gyerekre a minimális kiadás, emellett az összes szabadidejét leköti, meg rengeteg pluszmunkát jelent?
2021. júl. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 Nekem van egy olyan ismerősöm aki ténylegesen azért választott pasit mert gyereket akart és előre közölte is vele, hogy amint terhes lesz a kapcsolatuknak vége.

Csak ez a nő előre szólt is róla a pasinak, a pasi bele is ment és soha egy fillért nem is kért a nő utána az apától. Ő tényleg gyereket akart úgy, hogy ne legyen kénytelen belemenni ezért egy olyan kényszeredett párkapcsolatba ami nem jó senkinek, csak mert ő már úgy érezte nőként, hogy ideje gyermeket szülnie. Aztán évekkel később megtalálták egymást azzal a férfival akivel tényleg azóta is jól élnek együtt. Az ismerősöm soha nem tagadta hogy az első gyerekének apjától csakis ennyit akart - a gyereket és mást nem.

Ezzel szemben rengeteg olyan ismerősöm van, ahol nem véletlenül jött a gyerek, hanem hosszabb együtt élés vagy házasság után, a férfi mégis utána a gyerektartás fizetését megpróbálta kijátszani, csak mert "ő nem is akarta igazán" a gyereket vagy mert "nem fizetek a volt nejemnek". A legszánalmasabb az volt amikor az apa csak azért akarta hogy az egyik gyerek hozzá kerüljön, hogy akkor ne kelljen egyáltalán gyerektartást fizetnie, aztán a gyerekkel meg nem törődött rendesen. Csak egyszerűbb volt ragaszkodni egy már "önellátó" 13 éveshez a fizetés helyett.

2021. júl. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!