Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Fidesz bevezetné...

Szerintetek a Fidesz bevezetné megint a KMK-t? (közveszélyes munkakerülés)

Figyelt kérdés
Egyfelől népszerű lenne sokak körében, mert eltűnnének a herbálozó, agresszív koldusok az utcákról (és az ellenzék úgysem tudna mit tenni némi tiltakozáson kívül), másrészt lehet, még több embernél kiverné a biztosítékot és az EU is szankciókat vezethetne be miatta.
2021. júl. 27. 21:29
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
10: akkor biztosított az állam, formálisan mindenkinek volt munkája, csak kapun belüli munkanélküliség volt
2021. júl. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Pontosan.


Tehát ugyanezt kellene visszavezetni, a KMK visszavezetéséhez.


Gratulálok a kérdezőnek. Visszahozná a Kádár-rendszerbeli berendezkedést. XDXDXD

2021. júl. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

#12, #11-nek:


Egyébként a közmunka ma a kapun belüli munkanélküliek gyűjtőhelye.


Ne nyissunk ezen vitát. Én is voltam, a párom a mai napig is az.

2021. júl. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13: nem ismerek közmunkásokat, ezért nem tudom, mit csinálnak. Teljesen értelmetlen munka volt? pl. a település rendbetételére, útszélek kigazolására sem jó a közmunka?
2021. júl. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

"Gratulálok a kérdezőnek. Visszahozná a Kádár-rendszerbeli berendezkedést."


Kérlek, mutasd meg, hol írtam ilyet.

2021. júl. 27. 22:15
 16/19 anonim ***** válasza:

#12, kérdezőnek:


Nem konkrétan ezt írtad, ez csak a KMK alapvető hozadéka lenne. Nem büntethetsz senkit olyasmiért, amiről nem tehet. Tehát az államnak feltétel nélkül munkát kell biztosítania bárkinek aki kéri ahhoz, hogy büntethesse a munkakerülést.


#14-nek:


Faluhelyeken még van némi értelme, de ott is kamu a legtöbb helyen az egész. A párom lánya falun közmunkás, és egy vicc amiket mesél. Általában már dél körül hazaküldik őket.


Városokban pedig egyenesen katasztrófa ami folyik. Én, a helyi viszonylatban Biokom-nak hívott, nagyjából közterület-fenntartónak megfelelő cégnél voltam. Számtalanszor előfordult hogy a reggeli eligazításon azt kaptuk feladatul, hogy a várost járva csináljunk úgy, mint aki csinál valamit. Mondták hogy ha nem így teszünk, akkor kaphatunk rendes munkát is!

2021. júl. 27. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
#13 Elég változó, hogy mit csináltak. Én egy olyan régióban élek, ahol mindig is az átlagosnál jóval nagyobb volt a munkanélküliség. Ismertem olyan középiskolai tanárt, aki pontosan ugyanazt csinálta, mint amit a nem közmunkás kollégája, csak éppen jóval kevesebb fizetésért. És ismertem olyan családsegítőt, aki közmunkásként dolgozott a családsegítő központban. Ugyanazt a munkát csinálta és ugyanolyan végzettséggel, mint a nem közmunkás családsegítők. És ismertem olyan szoba festő-mázoló szakmunkást, akinek az volt a dolga, hogy közmunkában járja végig és fesse ki az önkormányzati intézményeket. De ismertem olyant is, aki egy faluban volt közmunkás. Voltak vagy ötvenen, legalább érettségizett vagy magasabb végzettségű közmunkások. Munkát nem tudtak nekik adni, egy irodában kellett ülniük, de mindig egyszerre csak 10 főnek, mert csak annyian fértek el. De így legalább, ha kaptak volna valami ellenőrzést, akkor meg lehetett mutatni azt a 10 embert. És persze voltak a szokásos utcasöprögető közmunkások is. Ez Baranya 2013/14 környékén.
2021. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
#17 Ja, ezt a 14-esnek akartam.
2021. júl. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 árokpart ***** válasza:
A másik része a dolognak meg az, hogy a Fidesz ilyesmit elvből nem csinálna még egyébként akkor sem ha lenne társadalmi támogatottsága (egyébként nincsen), mert azzal szembemenne az 1989-es rendszerváltás eszményével (1989 június 17 Orbán Viktor beszéde Nagy Imre újratemetésén) továbbá a mindig alapból kommunista ellenes eszményképével.
2021. júl. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!