Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnád, hogy Magyarországo...

Támogatnád, hogy Magyarországon egyszer és mindenkorra megszüntetésre kerüljenek a pofátlan olimpiai kifizetések?

Figyelt kérdés

Miközben az ország lakosságának jelentős része a létminimum közelében kényszerül élni, pofátlanságnak tartom, hogy egy olimpiai aranyérem nálunk NÉGYSZER annyi jutalmat jelentsen, mint az USÁ-ban. És a jutalom mellett még életük végéig nem kevés életjáradékban is részesülnek, miközben semmit nem adnak hozzá az ország GDP-jéhez.


Véleményem szerint lenne társadalmi támogatottsága, ha valamely párt felvállalná, hogy meg kell szüntetni az élsportolók pénzelését.


[link]



2021. júl. 29. 16:01
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

"De gondolj bele ha csak a jegy eladasokbol kapnanak fizetest is milyen jol keresnenek, hiszen amire van kereslet az jol megy amit meg a kutya se nez az csinalja a sport iranti szeretetbol."


Ha csak a jegyeladásokból kapnának fizetést, szerintem senkinek nem lenne vele problémája. De a hazai élsport finanszírozása (és itt most nem csak az olimpiai kifizetésekre gondolok) már rég nem erről szól, hanem közpénzek milliárdjait költik erre.



"Aki igazan szereti a sportjat es a hazajat az szerintem a valogatottsagot ingyen is csinalna, es penzt keresne egyeb versenyeken."


Ez nem igaz, az egész a pénzről szól.



"A legnagyobb baj h ebben az orszagban az emberek leszarjak h az adojukat mire koltik, aztan csodalkoznak h szar az infrastruktura, keves a fizetes."


Ezzel egyetértek. Pontosan ez a baj, hogy az ilyen miatt sem emeli fel egyik politikai erő vagy más társadalmi csoport sem a szavát.

2021. júl. 29. 16:24
 12/32 anonim ***** válasza:
35%

Ők ezt választották nem a gyári munkát. Én nem sajnálom tőlük a pénzt. Én nem tudnék annyit edzeni. Persze részemről is megvan az a fajta irigyeség " hogy de jó neki, full gazdag, megy ide oda amoda stb"


Még mindig nem Amerikába vagyunk...felesleges hasonlítgatni, mert itt nem az a rendszer van és szerintem nem is lesz. Ha nem tetszik akkor lehet csomagolnim

2021. júl. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
31%

Mert mire költöm az adómat? Levonja a 16%-ot semmi beleszólásom, hogy hova megy... Akartam én kisvasútat? Akartam én stadiont? Én nem... Nem is erre a pártra szavaztam soha... Én sose akartam ezt ami van...de nincs beleszólásom..


Fizetem a tb-t van beleszólásom? Nincs, hónapokat kell várnom ha valami nyavalyám van... Nem én akarok hónapokig 20 féle gyógyszer szedni, nem én akarok hónapokig/ évekig fájdalommal élni

2021. júl. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
36%

8: és a sportlétesítményt miből működtetnéd? Világítás, melegvíz, fűtés, takarítás, személyzet bére, karbantartás stb.

1990 előtt az állam fizette. Külön céget is létrehoztak: Népstadion és Intézményei névvel.

2021. júl. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
48%

"Ők ezt választották nem a gyári munkát. Én nem sajnálom tőlük a pénzt. "


Én sem sajnálom, ha nem közpénz, hanem szponzorok fizetik. Egészségükre.


De közpénzből ne fizessük az ő hobbijukat. Megnéznék erről egy népszavazást, hogy mi jönne ki.

2021. júl. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
39%

#15 "De közpénzből ne fizessük az ő hobbijukat. Megnéznék erről egy népszavazást, hogy mi jönne ki."

Ilyen amikor egy hülye okoskodik.

Egy népszavazás alaphangon 8 milliárd forint. Egyszerű matek példa, szerinted abból hány olimpiai aranyérmest lehetne 50 millióval megjutalmazni?

2021. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 Neurotech ***** válasza:
13%
Ez pont olyan kérdés mint a nemzeti konzultációban. A leírásban enyhén ráterelnek a jó válaszra :D
2021. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

"Egy népszavazás alaphangon 8 milliárd forint. Egyszerű matek példa, szerinted abból hány olimpiai aranyérmest lehetne 50 millióval megjutalmazni?"


Ha az életük végéig tartó (és özvegyi jog részeként is járó) életjáradékokat is figyelembe vesszük, véleményem szerint hamar megtérülne az a 8 milliárd forint.

2021. júl. 29. 16:42
 19/32 anonim ***** válasza:
25%
Örülök, amikor ellenzékiek ilyen kérdéseket tesznek föl. Annál biztosabbnak tűnik a Fidesz újabb győzelme.
2021. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
74%
18: plusz a rokonaik, akiket megneveznek, pl. Katinka a nagyapját, szintén kapnak valamit, stb. stb. sok kicsi sokra megy
2021. júl. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!