Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek mit tartana be az...

Szerintetek mit tartana be az mhm,?

Figyelt kérdés
Ha (szerintem kevés esély van rá). Nyerne 2022 -ben pl: fegyvertartás, sorkatonaság, huxit halálbüntetés, ember rab tartás Szibériában meg ilyenek. Kicsit sem reális a jelenlegi geopolitikában az ilyen szép mese csak?

2021. aug. 1. 15:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%

- fegyvertartás lazítása

- sorozás visszaállítása

- halálbütetés visszaállítása

A többi vagy jogi vagy erkölcsi falakba ütközik.

2021. aug. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

"A többi vagy jogi vagy erkölcsi falakba ütközik."


Csak úgy mondom hogy a halálbüntetés is. Max egy eu-ból való kilépés után, az meg tényleg az utolsó szög lenne az ország koporsólyán.

2021. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Mi Hazánk szavazóként én így gondolom:

1. - Halálbüntetés:

Tömören: Elrettentési célból vezetnék be, csak képzeljétek el mennyire visszaszorulna a bűnözés.

viszont:

Mivel az EU tiltja az ilyesmit, sőt a csatlakozási feltételek között szerepelt, így kizárt dolognak tartom hogy bevezetésre kerülne, viszont ha a jövőben netán Magyarország kilépne az EU-ból és bevezetésre kerülne a halálbüntetés a Mi Hazánk kormánya alatt, akkor is kizártnak tartom hogy a jövőben akár 1 halálbüntetést is végrehajtanának.

Szóval abszolút csak bűnmegelőzési szándéka lenne.


2. - Sorkatonaság:

Tömören: Svájci példára lenne megvalósítva, viszont sokkal visszafogottabban, elvégre 2 hónapnyi fizetett kiképzést ígér a MHM.

Kifejtve:

Ezzel az lenne a cél hogy felkészítsék a magyar férfiakat egy esetleges hadhelyzetre, amire bár reális esély nem nagyon van, de mivel fizetett kiképzés lenne szerintem kifejezetten támogatandó, elvégre sokan 18 éves koruk utáni nyáron csak ülnek otthon és nem csinálnak semmit, így egyszerre kapnának kiképzést és fizetést is mire egyetemre kerülnek.


3. - Huxit:

Tömören: 2028-ra datált népszavazás általi kilépés az EU-ból.

Kifejtve:

Ezt még így nehéz vizionálni, de már nyugaton is az EU hanyatlásáról beszélnek közszereplők, geopolitikai tanácsadók, így van realitása annak hogy feloszlik az EU. Amit viszont az MHM kínál egy lehetőség, ha nemmel szavaz a többség úgy nem lépünk ki, ha pedig kilépünk akkor a folyamat 2032-ig el fog húzódni.


4. - Sorozás:

Most is besoroznának ha hadkészültség lenne, úgyhogy erről felesleges beszélni.


5. - Szibériai bérrab tartás:

Rövid: A kegyetlen, többszörös gyilkosságot elkövető bűnösöket szibériai börtönbe szállítanák, ahol a büntetéséhez méltón kezelésbe vennék.

Véleményem:

Nem hiszem hogy ez megvalósulna, szerintem az efféle rabokból az állam is hasznot tudna húzni, például Norvégiáról kéne példát venni, ahol a bűnözők tanulhatnak, dolgozhatnak a börtönön belül + elősegítik a visszatérésüket a társadalomba, egyházi segítségben is részesülnek és van aki megtér.

Szóval szerintem ez egy ellenezni való intézkedés, nem is értek egyet vele.


6. - Cigányság integrálása:

Röviden: Azokat a cigány gyerekeket akik lemaradnak a tananyaggal, vagy nem is akarnak tanulni, sőt hátráltatják a tanórát külön, speciális osztályba kerülnek, ahol nevelési oktatást is biztosítanak nekik + a szülőket is ellenőrzik hogy foglalkoznak-e megfelelően a gyerekkel.

Kifejtve:

Ez nem kirekesztő, sőt pozitívum hogy van egy párt amelyik egyáltalán felvetette ezt a lehetőséget. Minden cigány ugyanolyan magyar ember, de van amelyik be sem akar illeszkedni hanem inkább fenyegetőzik, verekedik, lop, az ilyenekből lesznek a későbbi potenciális lincselők, bűnelkövetők, nekik biztosítana a Mi Hazánk egy bűnmegelőző programot nevelés formájában. Másfelől pedig vannak cigányok akik jobb szakemberek mint bármelyik magyar, így nagyobb lehetőségük is lenne szakmát tanulni, vagy egyetemre menni.


Lehet radikálisnak hangzik elsőre a programjuk, de ha jobban utánanéztek akkor egy logikusan felépített, egyedi programról van szó ami nem feltétlenül sorolható a szélsőjobboldalhoz.

2021. aug. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Dehát mi esélyetek nyerni gondolkozz már a fidesz és az ellenzéki koalíció mellett harmadiknak ilyen különös ideológia val ne nevettess
2021. aug. 1. 17:16
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

#3-as vagyok, a Mi Hazánknak egyenlőre nem a kormányváltás a célja és ezzel a szavazóik is tisztában vannak, a cél az hogy a párt bekerüljön az Országgyűlésbe, amihez 5%-ot kell elérniük.

Ez az 5% elméletileg már márciusban megvolt, azóta a Mi Hazánk YouTube csatornájának a feliratkozásaiból arra a következtetésre jutottam hogy már 7% körül lehetnek, ha ilyen tempóban nő a támogatóik száma a választásokig reálisnak mondható a 10% feletti szavazati arány, ami már elég arra hogy ténylegesen harmadik útról lehet beszélni.


A Mi Hazánknak jelenleg nem a kormányváltás az érdeke, hanem az hogy harmadik útként, jobboldali alternatív pártként lehessen rájuk szavazni.

Mert ha a mostani oldalakat nézzük a Fidesz az egyetlen párt amelyik a jobboldalon van, a Jobbik pedig most már hivatalosan is bal liberális párttá vált. Bal oldalon pedig eddig nem volt semmi egységesség, most az összefogással még azt is felborították hogy aki egyes baloldali pártokkal nem ért egyet ugyanúgy arra is szavaz. Ha nem lenne az összefogás én ismét a Jobbikra szavaztam volna, tavaly nyárig azt se tudtam hogy létezik a Mi Hazánk Mozgalom, most meg ők képviselik leginkább a nézeteimet (én nemzetben gondolkodok, ahogy Toroczkai László is és szerintem ez az alapja annak hogy fejlődésnek induljon az ország, elvégre előbb a saját házunk táján kéne söprögetni és csak utána gyönyörködni. Attól hogy az EU-s pénzt várjuk semmi se lesz jobb, pláne ha nem is oda megy ahova kéne...).


Szóval én így látom a dolgot:

Bejut a Mi Hazánk Mozgalom az Országgyűlésbe mint alternatív jobboldal (nem Fidesz-fiók párt nem is értem honnan veszik ezt).

2022-es választásokon ha nyer az Ellenzéki-Összefogás, akkor a Fidesz ott fog nekik keresztbe tenni ahol tud, így pedig kezdetét fogja venni egy kutya-macska harc.

Vagy ismét a Fidesz nyer, de ez esetben az Ellenzéki-Összefogás fel fog oszlani, elvégre ha így sem sikerül nekik a kormányváltás, akkor sehogy sem fog, ebben az esetben pedig a Mi Hazánk lesz az egyetlen út.


Tehát: Bejut a Mi Hazánk és majd Toroczkai László el fogja oszlatni a kételyeket, ők tényleg egy olyan párt aminek nincsenek oligarchái, nincsenek korrupciós botrányaik és nem is érdekük a kiskapus meggazdagodás. Egyszerű vidéki politikusokról van szó, akik be fogják vinni a Parlamentbe a józan paraszti ész mibenlétét.


És majd a következő 4 év kutya-macska harc alatt rájönnek a szavazók hogy nem A és B opció van, hanem létezik egy gerinces C opció a politikában, amit Mi Hazánk Mozgalomnak hívnak.

2021. aug. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Nolám ti nagyrészt egyetértettek orbannal és a fideszel és ebben a formában tényleg nem akartok radikális változást csak kemenykedtek fideszes modra
2021. aug. 1. 17:51
 7/14 A kérdező kommentje:
Persze hisz nektek nincs rendszer kritikatok sem alternatívátok meg hogy be akarjátok fejezni a rendszer váltást ti csak hatalmat akartok a pártoknak dehát mit lehet várni egy mai parttol
2021. aug. 1. 17:58
 8/14 A kérdező kommentje:
Jobbik2.0
2021. aug. 1. 17:59
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nézd kérdező, én abszolút nyitottan álltam hozzá a kérdéshez és legjobb tudásom alapján válaszoltam, arról egyáltalán nem tehetek ha alapvetően ellenszenvvel közelíted meg a pártot, ilyen szempont Te is csak azok közé tartozol akik előítélettel a zsebükben mennek el szavazni.

Én őszintén mondom, amennyire lehetőségem volt rá (már amennyit az adott párt mutatott magából) megismertem és összehasonlítottam mind a bal, mind a jobboldali pártokat (még a Két Farkú Kutyapártot is) és ez alapján jutottam arra hogy a Mi Hazánk áll a legközelebb a saját nézeteimhez.


Én sem értek mindennel egyet velük és ezt fentebb is leírtam, de pont azért szavazok szívesen rájuk mert hozzám hasonlóan kompromisszumképesen gondolkoznak, tehát nyitottak megismerni más nézeteket, velük lehet értelmes pro-kontra vitákat folytatni (lásd: Dúró Dóra - Ungár Péter vita).


Csak azért írom le, mert itt gyakorin folyamatosan ezt kapom:

Bal oldalról homofób, náci, kis-Fidesz szavazó.

Jobboldalról meg radikális, fasiszta, nyilas

Én szívesen tartom oda mindkét orcámat, de ez a gond a Mi Hazánkkal is, aki manapság nemzetben gondolkodik, sőt megmerem kockáztatni hogy konzervatív keresztény annak szembesülnie kell az előítéletekkel ahelyett hogy végighallgatnák.

2021. aug. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó legyetek sikeresek aztán a jövőben kerülhetnek kormányra is csak kérlek tartsatok be amit ígértetek és akkor megmondom hogy mások vagytok hajrá mi hazank
2021. aug. 1. 18:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!