Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Fidesz elvesztené a választ...

Ha Fidesz elvesztené a választásokat akkor végre meleg férfiként házasodhatnék (nem élettársi kapcsolat) és fogadhatunk majd örökbe párommal?

Figyelt kérdés
Attól hogy meleg vagyok és annak születtem vagy valamiért azzá váltam ugyanúgy szeretnék gyereket (csak sajnos nem lehet még) és ugyanúgy szeretnék teljes értékű házasságot mint a heteroszexuálisok
2021. aug. 2. 07:33
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:

2. Miért kell a tudománnyal szembe menni? Ugyanis nem tenném tönkre...



A támogatók szerint a gyermek szempontjából a legfontosabb, hogy stabil és szerető közegben nőjön fel, amihez a szülők szexuális orientációnak semmi köze.[1] A nukleáris család nem az egyetlen közeg, ahol a gyermek példaképekkel találkozik, számos lehetősége van (tágabb család, óvoda-iskola, média), hogy a szüleitől eltérő nemű emberekkel találkozzon. Az egyedülálló szülők által nevelt gyermekek sem találkoznak közvetlenül más nemű felnőttekkel a családban, mégsem tartja őket senki alkalmatlannak a gyermeknevelésre. Az elmúlt évek során végzett pszichológiai kutatások[2] kimutatták, hogy az azonos nemű párok által nevelt gyermekek körében nem gyakoribbak a nemi szerepzavarok, és nem lesznek nagyobb arányban homoszexuálisok, mint a különböző nemű párok által nevelt gyermekek. A szexuális irányultság családon belüli „átörökítéséről” szóló elméletek már csak azért is problémásak, mert a homoszexuális emberek döntő többsége heteroszexuális családban nevelkedett. Ráadásul a kérdés irreleváns, mivel a heteroszexualitás és a homoszexualitás azonos értékű, ezért lényegtelen, hogy milyen lesz a gyermek szexuális orientációja, feltéve, ha nem a társadalmat, hanem az individuumot tartjuk primer elemnek. A gyermeket érő estleges atrocitások kérdése fontos probléma, de ezen nem a gyermekvállalás megnehezítésével, hanem az előítéletek elleni fellépéssel kell segíteni. Más diszkriminált csoportoknak (például romáknak) sem tiltjuk meg a gyermekvállalást, azon az alapon, hogy a gyermeket majd hátrányok érik. Az azonos nemű párok gyermekvállalásának megkönnyítése révén olyan párok is vállalnának gyermeket, akik korábban nem, ezáltal épphogy nőhetne a gyermekszám. A meleg és leszbikus párok gyermeknevelését nem a homoszexualitás sajátossága akadályozza, hanem az azonos nemű párok gyermeknevelését megnehezítő törvények. Az, hogy elmarad az azonos nemű párok gyermekvállalásának törvényi elismerése, ráadásul ellentmond a családok és gyermekek a védelmét előíró alkotmányos alapelveknek, mivel az azonos nemű szülőkből álló családokba született gyermekeknek az állam nem biztosítja ugyanazt a védelmet, amit a heteroszexuális családba született gyermekek számára.

2021. aug. 2. 08:12
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
Törődj bele! Én szárnyakat szeretnék, az sem lesz.
2021. aug. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
3. Szárnyak nem lehetnek de meleg pároknak igenis lehet gyerekük, sok nyugati felvilágosult országban lehet örökbe fogadni... nyilván ha itt nem lehet akkor ott fogunk majd örökbe fogadni és hazahozzuk
2021. aug. 2. 08:20
 4/19 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos ez nem valoszinu kerdezo, ha jol tudom az alaptorveny korlatozza ezen jogaidat, ami 2/3-os.
2021. aug. 2. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
6. Igen valóban, de azt meg tudnak csinálni szerintem hogy az egyedülállóaknak nagyon megkönnyítsék az örökbefogadást
2021. aug. 2. 08:30
 6/19 anonim ***** válasza:
25%
#8 Nem tudom ez az 'apa férfi, anya nô' dolog mennyire nehezíti ezt.
2021. aug. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
19%
Ha házasságot szeretnél, papírt nyomtatni most is tudsz róla. Na meg találsz már olyan papot is aki szívesen meg áld, ha ez a vágyad.
2021. aug. 2. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
49%
Hát persze, ha a Fidesz elvesztené a választásokat, más nap már a kerítés is kolbászból lenne. Sőt, szivárvány színűből.
2021. aug. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
"Ha sikerül, akkor lesz egy gyereketek aki kamaszkora körül emiatt lesz öngyilkos." Ekkora gonosz sz'rsagot regen olvastam itt (najo, tegnap). Mekkora gane ember vagy.
2021. aug. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
61%

Egy csomó pszichológiai vélemény alapján NE akarj gyereket.

Nem az a baj, hogy nem lenne szerető közeg, hanem az, hogy egy férfi és egy női ( anyai) minta nem lenne. Ez pedig nem jó egy gyermek számára.

Azt is mondhatnánk, nem lehet ugyan olyan.

2021. aug. 2. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!