Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán miért harcol folyton...

Orbán miért harcol folyton Brüsszellel?

Figyelt kérdés

2021. aug. 5. 07:54
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
64%

"Az lmbtq lobbi az EU-n keresztül a sokszínűségre és az elfogadásra hivatkozva támadja Mo-ot."

Teljesen jogosan, hiszen egy - amúgy helyes és mindenki által támogatott - pedofilellenes törvénybe pakoltak melegellenes részeket.

2021. aug. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
21%

#21!


1. Nem értetted meg a lényeget. Olvasd el újra!

2. Nincs benne meleg ellenes rész. Olvasd el újra!

2021. aug. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
77%

Nem is akarja érteni.

Ilyenek az orbán hívők.

Át mosták az agyukat 12 év alatt.

2021. aug. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
77%

"Az lmbtq lobbi az EU-n keresztül a sokszínűségre és az elfogadásra hivatkozva támadja Mo-ot. Miközben el akaja nyomni a nemzeteket és nem fogadja el, ha valamiről másként gondolkoznak, mint a központ."


Ez a Fidesz egyoldalú, meglehetősen khm... szubjektív narratívája.


Először is az EU a Fideszt támadja, nem Magyarországot, Orbánék legaljasabb húzása ennek az összemosása, mert innentől az emberek nemzeti érzésén keresztül manipulálhat, és lehet hazaárulózni.


Másodszor az lmbtq csak egy a kritikák közül. Ugyanennyire kritizálják a civil szervezetek ellehetetlenítéséért, a korrupciógyanús ügyek miatt, a sajtó szabadságának veszélyeztetése, stb... stb... miatt. Lehet mondani, hogy ez a mi házunk, azért ha a korrupció ténye felmerül, az nem feltétlenül szubjektív ügy.


Ez az elnyomás sztori is nevetséges. Az EU úgy gondolja, A úton kell haladni, Magyarország úgy, hogy B úton. Érthető, ha az nem igazán "uniós", ha nem egyfelé megyünk. Nincs ezzel semmig gond, ezt le kell meccselni. De ha az EU azt mondja, hogy bakker, te vagy az újonc, mi már régen megegyeztünk, hogy A úton megyünk, akkor az már elnyomás? Ha ők nem nemzeti alapon, hanem némileg egységesebben képzelik el a jövőt, akkor az már mindjárt azt jelenti, hogy ki akarják irtani a kultúránkat? Nem szélsőséges ez egy kicsit?


Arról nem is beszélve, hogy mennyire demagóg ezen hőzöngeni, ugyanis ez pontosan ugyanaz a jobboldali álláspont lenne, amit amúgy a fideszesek képviselnek idehaza. "Ha egy másik országba mégy ne provokáld a helyieket". Ha az EU egységes Európát képzel el, akkor miért ne mondhatná, hogy ha "Európához akarsz tartozni, ne provokáld a helyieket".


Meg amúgy ez a "támadás" megfogalmazás is vicc. Az EU kritizál, nyomást gyakorol és érdekérvényesít. Ha valamiben nem egyeznek, bírósághoz fordulnak. Ha a bíróság dönt, tartják magukat hozzá. Nem kell ezt dúldimenzionálni szerintem.

2021. aug. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
83%
#24: Hagyd, az egységsugarú Fidesz szavazó buta, mint a zokni, úgysem lehet neki elmagyarázni.
2021. aug. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
0%

"Először is az EU a Fideszt támadja, nem Magyarországot,..."

Ha az EU támadhatja egy tagország egyik pártják, akkor ott komoly gondok vannak. Neked biztosan nem tűnt fel, hogy pl. a Momentum is azért lobbizik, hogy Mo. ne kapjon pénzeket. (Amelyekre az egyik vezetőjük pályázott és nyert is.)


"Másodszor az lmbtq csak egy a kritikák közül. Ugyanennyire kritizálják a civil szervezetek ellehetetlenítéséért, a korrupciógyanús ügyek miatt, a sajtó szabadságának veszélyeztetése, stb... stb... miatt. "

Igen, erről szólt a Donáth Anna - Varga Judit vita is és Annácska végül elismerte, hogy egyik pontban sincs igazuk, csak az összkép riasztó számukra.

Nincsenek ellehetetlenítve a civil szervezetek, csak be kell számolni a nagyobb összegek forrásáról. Egy civil szervezetnek ez nem okoz gondod.

A gyanú sem jelent semmit sem és érdekes módon akkor semmi gond nem volt a sajtószabadsággal, amikor a sajtó 90%-a ballib kézben volt. Most, amikor közelítik a 50%-ot, akkor már megy a siránkozás.


"Ez az elnyomás sztori is nevetséges."

Hát persze! Ezért vannak a kötelezettség szegési eljárások és Sargentini féle elentések. Szerencsére ezek a vihar a biliben kategória, mert nem csak Mo. ellen vannak ilyen koncepciós eljárások.


"De ha az EU azt mondja, hogy bakker, te vagy az újonc, mi már régen megegyeztünk, hogy A úton megyünk, akkor az már elnyomás?"

Annyira újoncok már nem vagyunk. Nagyon közel vagyunk a netto befizetői állapothoz is. 9 éves volt az EU, amikor csatlakoztunk, azóta eltelt 17 év. Valamint semmi olyat nem tett az ország, ami ellentétes a csatlakozáskor megfogalmazottakkal.


"Meg amúgy ez a "támadás" megfogalmazás is vicc. Az EU kritizál, nyomást gyakorol és érdekérvényesít."

Vannak olyan terültek, amelyek nemzetiségi hatáskörbe tartoznak. Gyakran ilyenek miatt támadják az országot. Még kritizálni sincs joga, mert semmi köze hozzá. A nyomásgyakorlás és az érdekérvényesítés pedig igenis támadás, mert ez azt jelenti, hogy az érdekei ellentétesek az ország érdekekivel és éppen nem tárgyalni akar.

2021. aug. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

#25!


Na, ez volt az igazi egységsugarú ballib választ!

A 24-es is hülyeségeket írt, tolta a hamis ballib propagandát, de legalább normálisan megfogalmazta, próbált érvelni.


Amikor egy egysorossal kritizálod a másikat, hogy az mennyire buta, az "kicsit" visszás. :D

2021. aug. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
51%

#27, azért egyből lehülyeségezni amit írtam is erős picit - bár ilyen téren én sem voltam jobb, úgyhogy kussolok.


Amúgy nem vagyok "tipikus ballib", ezt felejtsük el. Igazából egy kiábrándult korábbi Fidesz szavazó vagyok, nem vagyok elvakult ellenzéki érdekelt, inkább általános billegő. Valójában én egy egészségesen működő Fidesszel lennék elégedettebb - pont ez a kritikus hangjaim oka.


"Igen, erről szólt a Donáth Anna - Varga Judit vita is és Annácska végül elismerte, hogy egyik pontban sincs igazuk, csak az összkép riasztó számukra."


Ja, azt a vitát baromi hamar feladtam, szörnyű volt. Ezzel együtt amúgy valós, amit leírsz: az a felhang, hogy sérül a sajtószabadság, meg sérülnek az emberi jogok, diktatúra van, a szó szoros értelmében nem igaz. Ugyanakkor nagyon kezd elbillenni a mérleg. Nincs törvénysértés, nem épül erőszakos diktatúra, csak kezd visszafordíthatatlanná válni erőfölény, amivel szemben egyre kevesebbet lehet tenni, és nagy kérdés, hogy mikor lesz "elég" a Fidesznek.


Pl ha mondjuk egy független újságot akarok fenntartani, megtehetem, írhatok bármit, kritizálhatom a kormányt. Ugyanakkor a kormány nem áll velem szóba, kormányzati, vagy kormányközeli cégekből származó reklámra nem pályázhatok - mármint de, csak valószínűleg nem nyerek -, esetleg el kell számolnom a szponzoraimmal is, amik ha kormányellenesek, simán rámsütik, hogy ellenzéki propagandaportál vagyok. Nem vagyok direktben ellehetetlenítve, de azért kiszolgáltatottabb vagyok az egészségesnél.


És de: ez akkor is baj volt, amikor a szociknál volt szinte minden média. Csakhogy én Orbántól pont azt vártam volna, hogy nem ugyanazt csinálja meg fordítva.


Az ilyen rendszerekkel nekem az az első számú bajom, hogy kontraszelektáltak. Ha csak egy munkahelyi csapatot vizsgálsz, ahol egy résztvevő eluralkodik, egy idő után megfigyelhető, hogy a kritikus hangok apránként elhagyják a céget, és maradnak az érdektelenek, a behódolók, és az egyetértők.


Én azt reméltem a Fidesztől, hogy szép lassan véghezvisz egy rendszerváltást, ehhez képest pont a Kádár rendszerrel van egyre több deja vu érzésem. Nem azt mondom, hogy a Fidesz szándékosan Kádár rendszert épít, csak azt, hogy az ilyen erőeltolódásnak szükségszerűen ez a kontraszelekció a vége.

2021. aug. 5. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Amíg Orbán a Fideszben van, addig a Fidesz rohadni fog!

Orbán már a sajátjainak is útban van!!!

2021. aug. 6. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

De nem mer senki hozzá nyúlni. Nem merik megpuccsolni mint Meggyesit.

Aki megpróbálná arra bevet mindent hogy politikailag ki csinálja. A karakter gyilkosságok 80%-a orbán megrendelésére készült.

Lázár Jani lenne jó. De őt is elüldözte

2021. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!