Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál egy olyan rendszert...

Támogatnál egy olyan rendszert, ahol nem csak a diplomások juthatnának hatalomra?

Figyelt kérdés
Támogatnátok, hogy egyszerű gondolkodásmódú, diploma nélküli, akár falusi, jószívű emberek/asszonyok részt vehessenek a politikában? Párt nélküliként jelentkezhetnének polgármesternek és a Parlament sorai közé, illetve magasabb tisztségeket is elfoglalhatnának. Akár a 8 általánossal rendelkező Guszti bácsi, vagy Marika néni is lehetne politikus, aki korábban földművelő vagy bolti eladó volt. Polgármester, miniszterelnök is lehetne, ha megszavazzuk. Elvégre a tudást és a józan paraszti észt nem a diploma adja, hanem az élettapasztalat.

2021. aug. 10. 17:06
A kérdező szavazást indított:
Támogatnám
Nem támogatnám
26 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem, mert akkor plagizátor Gyurcsányt is ki kéne tenni a hatalomból, pedig rajta jókat lehet röhögni, főleg mikor összehúgyozta magát részegségében.
2021. aug. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

1. Ez most is így van.

2. Elképzelem, amint egy jószívű ember szívet operál. Az kicsit könnyebb, mint országot irányítani. Legalábbis összefogottabb.

3. Belső ösztönzésből ellene vagyok minden megkülönböztetésnek, de ilyenkor arra gondolok, mégse kéne mindenkinek megengedni, hogy akár egy szavazás erejéig is, beleszóljon az ország sorsába. Ettől olyan, amilyen.

2021. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom eldönteni, hogy ez komoly vagy csak a szokásos "a diploma nem jelent semmit" (savanyú a szőlő, mert neked nincs) kérdés. Mindegy, tegyünk úgy, mintha komoly lenne. Ezt megpróbálták a szocializmus alatt, főleg az elején. Voltak munkásból lett igazgatók. Finoman szólva nem vált be, mert más képességek kellenek a munka elvégzéséhez, mint a gyár irányításához, a munka szervezéséhez. Elhiszem hogy Pista bácsi jó cipész, de hogy tudna polgármesterként részt venni olyan munkában, mint pl. a település közvilágításának, útjainak felújításának megszervezése? És még sorolhatnám. Szóval értem én hogy a mostani rendszer sem tökéletes (főleg itt, mert azért külfölfön ezek a dolgok jobban működnek) de nem hiszem, hogy ezzel előrébb lennénk.
2021. aug. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Volt már ilyen, 1948-tól 1989-ig.
2021. aug. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Nem én inkább a technokráciát támogatnám még jobban. Magyarán, hogy képzett, tapasztalt tudósok és szakemberek irányítsák az adott területet. Legtöbbször most is így van, de én szigorúan előírnám feltételkén. Ilyen esetben nem fordulhatna elő, hogy 22 évesen, diploma nélkül legyen valaki államtitkár.
2021. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Eleg nekem ezeket a kedves embereket a FB-on hallgatni.
2021. aug. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
12%
Általában q---vára nem jött be. Hitler, a venezuelai buszsöfőr, a kubai diktátor, Martin Schulz katasztrófa lett volna a németeknél. A köpcös észak Koreában, a cipész Chau, A szakma nélküli Kádár,... Diplomások között is katasztrófa párttitkár apuka kontraszelektált pici fia. +A szakmai életben semmit el nem érők. Pl. Zay mit ért el? Fekete? Sokan akiknek nem jön be az élet megpróbálkoznak a politikával. Katasztrófa. Akinek pedig bejön nagyon ritkán. Trumpon kívül egy sikeres ember nem jut eszembe aki politikusnak állt volna. Nem csak diplomához hanem minimum 20 éves sikeres szakmai tapasztalathoz, megszezett vagyonhoz kötném a köz irányítását. Nincsteneknek csak a lopáson jár az eszük.
2021. aug. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!