Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az utóbbi 11 év...

Szerintetek az utóbbi 11 év Fidesz kormányzás alatt növekedtek a vagyoni különbségek?

Figyelt kérdés
A szegényebb emberek (jellemzően minimálbér, vagy a közeli keresetűek), vagy a középosztálybeliek jövedelme nőtt nagyobb mértékben?

2021. aug. 11. 19:01
A kérdező szavazást indított:
Inkább a középosztálybeliek jövedelme nőtt, az alacsonykeresetűek jövedelme meg alig. A társadalmi szakadék nőtt.
Az alacsonyabb keresetűek helyzete javult inkább, az ő jövedelmük nagyobb mértékben nőtt, mint a középosztálybelieké.
42 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
15%

A szegények helyzete sokat javult: (főleg a munkahelyteremtés és rezsicsökkentés következtében)


" míg 2010-ben, a második Orbán-kormány hivatalba lépésekor az Európai Unió statisztikai hivatalának adatsorai szerint a mélyszegénységben élők aránya 23,4 százalék – azaz az egyik legrosszabb volt az unióban –,


ADDIG EZ AZ ADAT MÁRA 8,7 SZÁZALÉKRA CSÖKKENT, AMIVEL MAGYARORSZÁG A LEGJOBB 10 ORSZÁG KÖZÉ KERÜLT."


[link]

2021. aug. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
95%

#1: 2015 óta nem is meri mérni a KSH, hányan élnek a létminimum alatt.


A kérdésre a válasz az, hogy nőttek a vagyoni különbségek, az Orbán-kormány tudatosan a gazdagokat támogatja adókedvezményekkel, kedvezményes hitelekkel.

2021. aug. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Egyértelműen a gazdagabbak gazdagodtak, ez világszerte jelenség, de Magyarországon különösen, ahol már Gyurcsány is a szegényebbek pénzéből gazdagította a gazdagabbakat.


Amúgy nem "szerintem" kérdése, a Gini-indexünk felment 0,65-ről 0,66-ra, szóval romlott, bár nem jelentősen.

2021. aug. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
0%
2: mert a "létminimum" egy értelmetlen kifejezés, más EU-s országban sem mérnek ilyet.
2021. aug. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a létminimum alatt élők száma jelenleg 30%. Egy 2010-es tanulmány szerint akkoriban 37% volt.
2021. aug. 11. 19:38
 6/29 anonim ***** válasza:
Úgy tudod?
2021. aug. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%
#3: Gyurcsány hogyan gazdagította a szegényebbek pénzéből a gazdagabbakat? Én pont úgy tudom, hogy egyedül alatta stagnált a leggazdagabbak és legszegényebbek közötti különbség itthon a rendszerváltás óta, meg most az elmúlt 1-2 évben a covid előtt változott viszonylag keveset.
2021. aug. 11. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
80%

A Fidesz egy olyan rendszert vezetett be hogy hminel tobb a penzed annal jobban segit az allam minel kevesebb, annal kevesbe segit az allam.


Kozeptol felfele reteg a fidesz kormanya.


De a szegenyseg csokkent mivel ok is kaptak de a gazdagok joval tobbet.

2021. aug. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
96%
A magasabb fizetés nem a fidesznek köszönhető, közel sem. Hanem annak a közel 1 millió kivándoroltnak, akik kimentek nyugatra dolgozni, és így egy komolyabb munkaerőhiány jelent meg, ami miatt a cégek kénytelenek voltak jóval megemelni a fizetéseket.
2021. aug. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

#6

Igen, az Index, vagy a hvg írta.

2021. aug. 11. 19:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!