Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormányszimpatizánsok! Mi a...

Kormányszimpatizánsok! Mi a véleményetek erről? (A cél nem egymás anyázása, hanem a másik oldal megértése. Aki hozzám hasonlóan ellenzéki, azt kérem, hogy tartózkodjon a "mert ezek ilyenek" jellegű érveléstől.)

Figyelt kérdés

Úgy tapasztaltam, hogy a kormányoldal (az ellenzéki is, de a kománypártira jellemzőbb) hajlamos nagyon elnézőnek lenni a saját embereivel, míg az ellenzék ugyanolyan "hibáira" elképesztő vehemenciával reagál. Mire is gondolok?


2018 közéleti témája volt, hogy Vona Gábor homoszexuális-e? Heteken át cikkezett erről rengeteg kormánypárti média.

Ellenben, mikor Szájer ereszténysége és homoszexuális orgiára járása (némi droggal megtámogatva) bebizonyosodott, pár nap(!) után feltüntek itt a gyakorin is a "nem unjátok a Szájerezést?" jellegű kérdések. Míg a valójában nem homoszexuális Vona Gábor nemi identitása még hetek, hónapok múlva is izgalmas téma volt, addig Szájeré napok alatt vált unalmassá, aki viszont tényleg egy perverz ágát képviseli a homoszexualitásnak (vagy, inkább biszexualitásnak).

Az egyikkel még a miniszterelnök is viccelődik a parlamentben, a másikat "magányügyként" kellene kezelni.


Miért van, hogy más szemében a szálkát (még ha nincs is ott), de sajátban a gerendát sem (ami ott van)?



2021. aug. 17. 16:00
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
82%

Alapvetően ez egy emberi vonás. A gyerekeim pontosan így működnek: ha a testvére csinál valamit, akkor atombombát dob le, ha másnap ugyanazt megcsinálja, akkor "jó, de ... ". És persze mindig a másik kezdte.


Alapvetően szerintem amúgy valóban némileg erősebb ez a dolog a kormánypárti oldalon, aminek sok oka lehet.


Például a történelmi múlt miatt erős elvi és érzelmi gátak vannak az emberekben a szocikkal szemben, 2006 miatt pedig Gyurcsánnyal szemben. Az ő szemükben akinek köze volt/van Gyurcsányhoz, vagy az MSZP-hez az védhetetlen, és nincs joga pofázni, mert bármi, amit a Fidesz elkövethet, azt már az MSZP 6x rosszabban megcsinálta.


Ráadásul erre a Fidesz rá is játszik keményen és hergeli is az embereket. Olyan triggereket használnak fel az emberekben, mint a hazaszeretet, a család, erkölcs, stb. Ha az embert ennyire alapvető értékénél bizergetik, akkor könnyen el lehet jutni a gyűlölet szintjére. Ha azt gondolod, hogy az ellentétes oldal pedofilokat akar a gyerekeidre ereszteni, be akar engedni egy csomó erőszakoló terroristát, vagy el akarja adni a hazát, akkor semmilyen érv, vagy bármi nem fog érdekelni.


Mindehhez még hozzájön az is, hogy sok embert szimbolikus csodálat köt a Fideszhez, illetve inkább Orbán Viktor személyéhez. Nem egy ismerősömnél láttam már OV arcát falon, vagy hűtőn kiragasztva. Ha én ennyire hiszek egy emberben, akkor a tény, hogy mondjuk ő is csak egy politikus, akinek vannak mocskos dolgai, az akkora törést jelentene nekem, hogy gyakorlatilag pszichológiai értelmben vett önvédelem, hogy nem veszek tudomást a hibáiról, hiszen a világom egyik alappillére dőlne össze, és az alapértékeim kérdőjeleződnének meg.

2021. aug. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
44%
Én fordítva tapasztalom ezt
2021. aug. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
16%
Szájer már ezer éve lemondott, semmi szerepe. Ezért tényleg röhejes ma ezzel jönnie bárkinek.
2021. aug. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
17%
Cseh Katalin korrupciója, Hadházy a saját lopásukat már nem vizsgálja, kijelentette, a náci,zsidózó polgármester, a jobbikos náciságok, már nem zavarja az ellenzéket ha ÁRPÁDSÁVOS zászlók lobognak köztök.
2021. aug. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
17%
Szájer tevékenységével a kersztényeket támogatta, magánéletben teljesen más. El kell választani a kettőt. Ti mondtátok nem? Most rasszista homofób vagye?
2021. aug. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

#1. (16:18) Egyetértek.


#2. (16:20) Mondanál egy konkrét példát?


#3 (16:23) Vona Gábor lejáratásáról 2017-ben már cikkezett az akkori Index ( [link] és 2018-ban még sláger volt.

Pontosan erről írtam. Ha Szájer csinálja, pillanatok alatt unalmas, de ha Vonát gyanusították vele, akár hónapokig érdekes? Ez így helyes?


#4 (16:24) És ez változtat azon, hogy Mészáros gazdagodása ellen fele ilyen hévvel sem szólalsz fel, bár jóval nagyobb mértékű, mint a felsorolt két személyé?


#5 (16:26) "Szájer tevékenységével a kersztényeket támogatta, magánéletben teljesen más. El kell választani a kettőt. "

Gyakorló katolikus vagyok. Nincs keresztény és hétköznapi személy van. Csak a személy van, aki vagy keresztény otthon, a munkájában, a wc-n ülve és szeretkezés közben, vagy soha. Ez nem azt jelenti, hogy bűntelenséget várnék el, de azt igen, hogy nincs két én. Vagy keresztény vagy, vagy nem vagy az.


"Ti mondtátok nem?"

Mármint mi, katolikusok?


"Most rasszista homofób vagye?"

Nem az a baj Szájer Józseffel, hogy vonzódik a férfiakhoz. Az a baj, hogy ezt egy házastárs oldalán, gyermekek apjaként teszi, titokban, miközben ez ellen munkálkodik.

2021. aug. 17. 17:15
 7/29 anonim ***** válasza:

Oszd meg és uralkodj



[link]

2021. aug. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Szájerről köztudott volt, hogy meleg, amit időnként hagsúlyozott is szivárványszínű zoknijával -nyilvános fellépéseinél nem egyszer ráment a kamera. Utóljára egy Bayer Show-ban. (Sötét öltöny, nyakkendő, bakancs, szivárvány színű hosszú zokni...)


Egyébként mindkét oldalon van/vannak családos melegek, Szájerrel sem ez volt a baj.


Vona ellenben egy olyan párt vezetője volt, aki korábban -pálfordulása előtt- nyilvánosan fellépett a melegfelvonulások ellen.

Egyébkénk egy -azóta már meghalt- transzi -messze nem fideszes- vádolta meg, s kapta fel a média.

2021. aug. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Szájer egy olyan párt egyik alapítója, amely nyilvánosan fellép a melegek jogai ellen.


Vona olyan párt tagja volt amit írtál. De nem volt homoszexuális. Terri Black pedig okkal akkor vádolta meg. Ez egy klasszikus eszköz. Szimpla propaganda.

2021. aug. 17. 22:25
 10/29 anonim ***** válasza:

A Fidesz-Keresztény Demokrata Néppárt egy pártszövetség, melyben mindkét párt érdekei felmerülnek. Elsősorban "keresztény érdek" a Fidesz melegházasság ellenessége.

(A KDNP egy-két javaslata már elbukott korábban.)


Az iskolai LMBTQ propaganda ellensséggel lehet hogy egy kicsit túllőttek a "gyermekek védeleme" célon, de 14 év alatt én sem javasolnám -a szexuális tájékoztatásnak lehetne más módja is-, s e fölött sem bíznám pl.: Terry Blackre -túlságosan jól ismertem ahhoz.


Kb. ennyi a "jogkorlátozás".

2021. aug. 17. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!