Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Görögországban és Horvátorsz...

A Görögországban és Horvátországban nyaralók milyen mértékben járulhatnak hozzá a magyarországi járvány gyorsabb felfutásának?

Figyelt kérdés

Horvátországban már újra 500 körüli a napi új fertőzöttek száma 4milliós ország, ami olyan, mintha a magyar 10miliós lakosságnál már napi kb 1200 új beteg lenne.

Görögországban pedig napi 3000 új beteg.



2021. aug. 20. 21:21
1 2 3 4
 31/34 anonim válasza:

27: "Tömegesítve lett, mindenki a maga meggyőződésére fog találni azt igazoló és azt egyidejűleg cáfoló kutatási eredményeket is valamilyen neves intézménytől a közösségi platformokon vagy a híroldalakon hivatkozásként."

Ebben egyetértünk.


"Már most is beláthatatlan következményekkel kell számolni. Ez nem olyan, mint amit a propaganda szajkóz, hogy hát most volt egy kis karantén, de elmúlt a járvány, vége a válságnak."

Épp most megy az örömködés, hogy mennyire hasít a gazdaság, lesz itt nyugdíjprémium, a gyerekeseknek adó-visszatérítés és a 25 év alattiak is jól járnak. És még sehol nem láttam feltenni a kérdést, hogy ez mégis hogy lehetséges, mikor a turizmus és a vendéglátóipar betérdelt, a nagyobb autógyárak többször is leállásra kényszerültek, magukkal húzva a beszállítóikat is? De tök jól hangzik és aki ennek nem örül, az nem is igaz magyar.


"Ennyi erővel a Balatonra se menjünk, hiszen akkor regionális szinten hurcolásszuk a vírust ide oda. Menjünk le minden nap a sarokra enni egy jót, hiszen azzal is a hazánk épülését támogatjuk."

Ez viszont a tipikus példája a végletekben gondolkodásnak. A nyugodtan járjuk a világot és a zárkózzunk be a lakásba között azért bőven van átmenet.

2021. aug. 24. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

"A belinkelt oldalad csak a poztív tesztek sz´ßamßát veszi alapul Az csak a pozitív tesztek száma. Egy pozitív teszt nem azt jelenti, hogy valaki beteg."


Az akkor még jobb hír, hiszen ha te azt állítod, hogy darabra nagyságrendileg ugyanannyi ténylegesen beteg személy volt tavaly is, mint idén, akkor arányaiban bőven látszik az oltások hatása. Hiszen, ha idén 15x meg 50x annyi fertőzöttből kerül kórházba darabra ugyanannyi ember, az azt jelenti, hogy tavalyhoz képest tizenötöd-, vagy ötvenedrésze lesz súlyos beteg. Ezért van az oltás. Nem mindegy, hogy 500 pozitív tesztből kerül be 5 ember, vagy 25000-ből szintén 5.


A nyugdíjprémium ugyanaz sajnos, mint a 13. havi nyugdíj. Eleget kell tenni a gerontokrácia paternalista vágyainak. Ha a prémiumot vagy a 13. havi nyugdíjat (amúgy mi a neve a 13. hónapnak? én csak 12-t ismerek) csak simán nyugdíjemelés címén fizetnék ki, akkor kijönne, hogy az infláció mértékéhez képest olyan, hogy "emelés", nem igazán valósulna meg.


"A nyugodtan járjuk a világot és a zárkózzunk be a lakásba között azért bőven van átmenet."

Te a belföldi turizmus támogatásával érveltél. Azt gondolom, hogy a járványhelyzet kontextusában vitatkoztunk, a belföldi turizmus támogatása külföldi nyaralás mellőzésével vírushelyzettől teljesen független téma. Ez 2019-ben is ült volna, amikor még hallottunk a covidról. Én arról beszéltem, hogy útközben nem kell bemutatni az útleveled, attól még regionálisan ugyanúgy viheted magaddal a vírust Budapestről a Balatonra, mint Athénból Budapestre. Szerinted a harmadik hullám annak a pár pénzesprolinak köszönhető, aki üzleti útnak hazudva utazott el januárban a Maldívra? Szerintem meg inkább azok az ingázók, áruszállítók hozták be, akik napi szinten bonyolítanak le forgalmat. Ennyit ér a turisztikai célú utazások korlátozása, ezt láthattuk 2021 márciusában.

2021. aug. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim válasza:

"Az akkor még jobb hír, hiszen ha te azt állítod, hogy darabra nagyságrendileg ugyanannyi ténylegesen beteg személy volt tavaly is, mint idén, akkor arányaiban bőven látszik az oltások hatása."

Ezt nem én állítottam, de ebből megint olyan következtetést lehet levonni, amilyet épp szeretnél. Mutathatja az oltások hatékonyságát, de épp azt is, hogy ugyanott tartunk, mint oltások nélkül. Hogy valójában hányan is fertőződtek meg, arról sehol a világon nincs pontos statisztika. Akinek semmi baja nem volt, esetleg enyhe tünetekkel átvészelte, az nem ment orvoshoz, maga sem tudja (biztosan) hogy átesett a betegségen vagy sem. A tesztek pedig közel sem pontosak, ugyanannál az embernél 1 órán belül 2 különböző eredményt is tudnak produkálni.


"A nyugdíjprémium ugyanaz sajnos, mint a 13. havi nyugdíj. Eleget kell tenni a gerontokrácia paternalista vágyainak."

Ez van. A nyugdíjasok a legbiztosabb szavazóbázis és sajnos a legjobban befolyásolható és a legkönnyebben megvehető is. Gyakorlatilag a nyugdíjemelést kapják meg így látványosabb formában, amit a kormánypárti sajtó most hónapokon keresztül az ország sikereként és a nyugdíjasok megbecsüléseként fog tálalni.


"Te a belföldi turizmus támogatásával érveltél."

A belföldi turizmus támogatását csak egy pozitív mellékhatásként hoztam fel. Abban, hogy a Covid-ból világjárvány lett, szerintem igenis nagy szerepe van annak, hogy sokkal többet utazgatnak az emberek, mint korábban. 20 évvel ezelőtt talán Kínából sem jutott volna ki. Az meg már csak hab a tortán, hogy amikor 2019 novemberében elkezdtek cikkezni arról, hogy van valami új koronavírus, ami akár veszélyes is lehet, akkor senki nem akart lezárni semmit, megvárták míg elterjed és akkor kezdett az egész világ huhogni.

2021. aug. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
32) Mutaciokkal gyengülnek is a virusok.
2021. aug. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!