Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meddig zülleszti még a FIDESZ...

Meddig zülleszti még a FIDESZ az oktatást?

Figyelt kérdés

Jelenleg ott tartunk, hogy miközben egy árufeltöltő is megkeres havi nettó 200 ezret, addig egy mesterdiplomás tanár 6 év egyetem után nettó 145 ezeret kap (nyilvános a bértáblájuk).


Így sosem lesz minőségi oktatás, mert ennyiért nem megy oda dolgozni egy értelmes ember, hanem pályaelhagyó lesz háromszor-négyszer ennyiért. Csak a selejtje marad a tanári pályán, így viszont csak romlik az oktatás színvonala.


Hol gyerekbarát ez a kormányzás???



2021. aug. 25. 13:44
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
79%

A sárga földig. Ha 2022-ben megszilárdul az Orbán-rezsim, akkor már csak a felső 10 ezer számára lesz elérhető a felsőoktatás. Mindenki másból agyatlan krumplibogarat fognak faragni aki dolgozik rabszolgatörvénnyel egy gyárban.

Ki nem mondott célja a Fidesz-nek, a lakosság maximális lebutítása, lehülyítése, hogy semmi önálló gondolatuk ne legyen.

2021. aug. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
26%

1 - A mai ellenzék idejében 86k-ot kaptak ugyanezért és a rezsi is sokkal magasabb volt


2 - Az aldis feltőltő nagyon sokat dolgozik, ugráltatják. 8-10 órázni akell egyfolytában. A tanárnak 5-6 órája van egy nap, 15 perces szünetekkel.


3 - A feltöltőnek 3 hét szabadsága vane gy évben ha kiadják. A tanárnak 3 hónap nyári + őszi + 2 hét téli+ tavaszi szünet...


órabérben a tanár veri a legtöbb foglalkozást!!

2021. aug. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

#2-es, nagyon durván el vagy tévedve.


Tanár anya mellett nőttem fel, sokszor reggel 7-től a suliban ügyelt, délután 3 előtt nem igazán ért haza (ha tantestületi/munkaközösségi ülés, szülői/fogadóóra volt, akkor este 9) és minden nap legalább 2-3 órát készült a másnapi órákra, javította vagy épp összeállította a dolgozatokat. A tanárok nyári szünete pedig július 10-től augusztus 15-ig tart.


És amikor egy tanár 85-öt keresett, akkor az albérlet (egy garzon) 35 ezer volt.


Most 145-ös fizetés mellett egy garzonlakás 120-nál kezdődik.

2021. aug. 25. 14:00
 4/29 anonim ***** válasza:
33%

3 mellét lőttél. Én magam is tanár vagyok. Reggel 7-től egyszer megyünk 3 havonta, mivel mindenki sorra kerül. Pár hónapban egyszer van tantestületi,fogadó, szülői nem nagy cucc. Ha te 2-3 órát készülsz arra, amit minden évben letanítasz, akkor veled nagy baj van. Dolikat javítani mi a nehéz? Ugyanazok a kérdések?


A tanárok nyári szünete jun 20-tól aug 23-ig tart., hogy pontos legyen hmmm

2021. aug. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
25%
Mai 145 ezres kérdés megvolt, kipipálva, mehetsz a krumpliért.
2021. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 nemaRendőrség ***** válasza:
30%

A te szóhasználatod alapján selejt vagyok, mert maradtam egyetemen tanítani.

Nem olyan rossz az a fizu mint amennyit sírnak miatta.

Hetente maximum 16 kontakt óra lehet ami 16 óra mínusz szünetek. Levelezővel még jobban jár az ember.

Félállásban 6-8 kontakt óra.


Emellett két dolgot tehet az ember. Elmegy az iparba dolgozni és mint hobby csinálja félállásban. Én ezt választottam.

Beleássa magát, projektezik, kutat stb.

Jegyzet? 300e netto plusz. Publikáció projektben? X00e plusz, és konferencia támogatás ami lényegében nyaralás. Stb stb.


Mindkét esetben kb ugyannyi pénzt kap.

Ami a tanári létben nehezebb hogy kb egyéni vállakozó vagy és azt csinálsz amit akarsz. Ha nem tudod eldönteni mi az, és nincs érzéked kihasználni a lehetőségeket akkor ja megkapod a 145 nettód és dolgoztál hetente 15 órát többiben meg ülsz és nézel.

És csak kb 28 hétig az 52ből ráadásul!

2021. aug. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

"3 mellét lőttél. Én magam is tanár vagyok."

Persze, azért nem megy a helyesírás.


"Reggel 7-től egyszer megyünk 3 havonta, mivel mindenki sorra kerül."

Falusi iskolában, ahol van összesen 8 tanár, hogy a rákba oldanák meg ezt?


"Ha te 2-3 órát készülsz arra, amit minden évben letanítasz, akkor veled nagy baj van."

Látom a szövegértés sem az erősséged, le van írva, hogy édesanyám volt tanár. Egyébként meg igen, egy jó tanár az épp aktuális osztály szükségleteihez, szintjéhez igazítja a tananyagot, ez rengeteg készüléssel jár.


"Dolikat javítani mi a nehéz? Ugyanazok a kérdések?"

Próbálj meg kijavítani csak egy osztálynyi másfél oldalas esszét, mérd le, mennyi idő volt.

2021. aug. 25. 14:28
 8/29 anonim ***** válasza:
44%

Mondjuk nekem jó, ha ennyire nehéznek van beállítva az állásom, mert több pénzt, kedvezményeket tud kifejni a szakma. Nekem is jobb,hogy többet kapok. Mindenesetre nem nagy meló a tanári pálya.Szabadon beoszthatod az idődet. Marad energiád, időd esti tevékenységekre bulikra, operába.


Amikor 10-re megyek már 15-kor jövök is el. Ha 8-kor kezdek már délben távozok. Nem magyar tanár vagyok igaz, hanem természettudományi. Láttam gyerekek esszéit ; közhelyek puffogtatása max 1-másféloldalon. Ez a nehéz pálya? Ma voltam bent először junius 20 után. Ez volt a nyári szünetem. Lesz még minden hónapban. Nem panaszkodok, mert órabérben kiváló.

2021. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 nemaRendőrség ***** válasza:
68%

Igen.

Az órabér dolgot nem értik sokan.

Oké hogy nem nagy fizu, de nem is nagy munka.

Mellette lehet tartani a magán órákat nyugodtan.


Az oktatással meg nem az a baj hogy a "selejt" marad ott, hanem hogy túl sok a tanárnő.

Régen egy tipikus férfi szakma volt, megadták a tiszteletet a gyerekek nekik. A nőknek is mert odacsaptak ha nem volt rend.


A gyerekek érzik ha a tanár gyenge, ha könyörögnie kell nem pedig parancsol, nem is úgy kezeli

2021. aug. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%
Az a kezdö fizu, 2 evente emelkedik,plusz felaron utaznak,meg egy csomo gelyre kedvetmenyesen mehetnek be( meg sok tanar videken kap szolgalati lakast is)
2021. aug. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!