Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy ebben az...

Miért van az, hogy ebben az országban mindenki csak a két végletben gondolkozik?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon megannyi kérdés jó példa erre.


Hogy ha nem veszem be egészében a kormánypropagandát akkor egy Sorosista libsi vagyok, ha pedig nem nyalom fényesre Gyurcsány vagy Karácsony hátsó fertáját akkor meg egy krumplival lefizetett Fideszbérenc vagyok.


Komolyan itt tart az ország? Ez a baj az országgal, hogy sokan nem tudnak hitelesen, függetlenül gondolkozni. Sajnos igaza van egyik ismerősömnek, a 22-es választás nagy része két birkanyáj egymásnak feszülése dönti majd el.


Ti hogy látjátok?



2021. aug. 27. 21:01
A kérdező szavazást indított:
Így van, egyik percben egy Sorosista libernyák vagyok, másik percben meg Fideszbérenc, majd újra Gyurcsányista
Nyugi, csak néha túl hangos a bégetés
Csak néhány agyhalott, akik a leghangosabbak, de mellettük megannyi értelmes szavazó áll mindkét oldalon
25 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
60%
Azt, hogy maga a kérdés végletekben gondolkodik.
2021. aug. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
57%

Teljesen oldalfüggetlenül én csak a fidesz oldalról látom ezt a dolgot.

De elég megnézni az utóbbi pár hónap feldobott labdáit náluk.

Pl Kína jó, Európa rossz.-Erre a fideszesek egyből azonnal bólintanak rá, pedig a vak is látja, hogy ez kb azt jelenti-a szegénység jó, a normális fizetés rossz.

Vagy jött a fúj bu zik propaganda, és egyből mellé álltak és téma lett mint ez a viccnek is rossz gyermek nemi átalakító ostobaságuk.


A másik oldal pártolói közt sokkal több kritikus gondolkodóval, vagy a közéletben tájékozottabb emberrel szoktam beszélni.

2021. aug. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
2: teljesen oldalfüggetlenül, ha azt nem értetted meg, hogy nem a fizetésekről van szó, amikor politikai meg diplomáciai viszonyokról és csörtékről olvasol, akkor kár hozzászólnod.
2021. aug. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
A végleteken túli gondolkodáshoz keleties gondolkodásmód kell.
2021. aug. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A vezetők, a politikusok miatt.


Nem terítik ki a kártyákat nekünk, földi halandóknak, ezért nem látunk tisztán.


Bizonytalanság. Kétségbeesés. Találgatások. "Oszd meg és uralkodj!"


Egy politikus, amikor nyilatkozik, csakis azt mondja el, amit mindenki tudhat és elhisz. Ez a politikus fejében lévő ismeretanyagnak (nem tudományos, hanem politikai) kb. 10 %-a.


A többiről a politikus nem beszél. Ezért undorító dolog a politika, és a hátország szívja meg. Ha itt beüt a baj, ezek helikopterrel fognak elmenekülni.

2021. aug. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
73%
Kérdező mondj már egy indokot hogy ne két végletbe gondolkodjunk. Ehez kellene egy harmadik minimum 20%-os támogatottságú párt. Amely mindkét oldaltól független. Mutass egy ilyet
2021. aug. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6 Sajnos ilyen párt nincs, pedig rettentő szükség lenne rá. Bár a "két végletet" nem ilyen formában gondoltam.

Hanem úgy, hogy sokan azt gondolják, hogy ha én nem értek 100%-ig egyet az ő pártukkal, akkor én biztos a másiknak nyalok. Tehát így gondoltam, hogy mintha nem lehetne köztes állapot, hanem vagy ennek nyalok vagy annak.

2021. aug. 28. 08:30
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez sajnos mindenben így van. Nézd meg milyen pocskondiázás megy oltottak és oltatlanok közöt, vagy akik rettegnek a vírustól és akik átverésnek tartják. De ugyanez ment a migráns ügyben is. A lényeg, hogy oszd meg a népet minél több szempont alapján és közben uralkodj. A politika egy nagy színjáték, és amíg az emberek képesek egymásnak esni, addig működni fog a cirkusz.
2021. aug. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!