Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van ilyen kevés online...

Miért van ilyen kevés online szavazat az előválasztáson és kinek kedvezhet ez?

Figyelt kérdés

"Szerdán 57 806-an adták le szavazatukat a helyi ellenzéki országgyűlési képviselőjelöltre, valamint miniszterelnök-jelöltre. Ezek csak a személyesen leadott voksok, további 3902-en online is voksoltak."


Azt hinné az ember, hogy járványos időszak alatt főleg a fiatal nettel jól boldoguló szavazók körében az online szavazás tudna vonzó lenni, ehhez képest az online szavazatok aránya 6,3%.



2021. szept. 23. 18:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Lehet inkább idősebbek szavaznak?
2021. szept. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

"a fiatal nettel jól boldoguló szavazók"


tehát mindenki, leszámítva a 90 éves nagymamámat?

2021. szept. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Raktam én már fel skypeot negyven évesnek telefonra, mert neki nem ment. :) A szüleimnek papírja van róla hogy értenek a számítógépekhez mégse boldogulnak egy netes vásárlással se. Azért ilyen egy 20-30 évessel ritkábban fordulna elő.


Bár akkor ezt a részét vegyétek tárgytalannak a kérdésemnél, mert lehet csak az én fejemben van az, hogy netes szavazásra a fiatalok kaphatóbbak lennének.

2021. szept. 23. 19:01
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Valószínűleg azért szavaznak kevesen online, mert az összes hely foglalt, ezért inkább elmegy élőben szavazni.
2021. szept. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ezek az online helyek nem bővíthetőek? Azt hinné az ember, hogy minden szavazat számít és nem építenek bele direkt nehezítést azoknak akik online szavaznának.
2021. szept. 23. 19:04
 6/14 anonim ***** válasza:
63%

#4

Hogy lehet tele online, ha ilyen kevesen szavaznak online?

2021. szept. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%
De folyamatosan bővülnek a helyek.
2021. szept. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Inkább személyesen szavazok. Túl időigényes. Elsétálok a szavazópontra. (Meg kényelmetlenül érzem magam a videóhívásoktól.)
2021. szept. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
83%
#6 Mert időpontot kell foglalni az azonosításhoz, azok a helyek telnek be gyorsan.
2021. szept. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

ma 19:09

Még első napokban én is olvastam ilyent, hogy az összes hely be volt telve de nekem ez kicsit fura, mert a Jobbiknak, Momentumnak érdeke lenne, hogy online is könnyebben lehessen szavazni, mert az ő támogatóik között sok a fiatal. Aztán így nem értem, hogy miért nem olyan online informatikai rendszert hoztak össze amiben napi szinten több tízezer szavazatot is le lehet adni.

2021. szept. 23. 19:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!