Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szocializmusban vagy most...

A szocializmusban vagy most az Orbán rendszerben jobb az életszínvonal Magyarországon?

Figyelt kérdés

2021. szept. 25. 19:28
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem Szálasi alatt volt a legjobb. Sokkal jobb volt a hungarista Magyarországon, mint az orbáni rezsim idején. Akkoriban a zsidók és cigányok nem tudták terrorban tartani a becsületesen dolgozó magyarokat.

Most meg egyenesen izraelből pénzelik a kormánypártot, és ha felszólasz a zsidók ellen akkor bebörtönöznek, a fővárost meg egyenesen kiárusítják nekik. A cigányoknak is annyira kikedveznek, hogy krumplit-segélyeket osztogatnak, olyan mértékben, hogy emiatt még államadósságot is felvesznek. Azért sem csinálnak semmit ha elmaradott kelet-magyarországi falukban magatehetetlen idős bácsikhoz betörnek és agyonverik őket, megússzák egy-két év felfüggesztettel.

2021. szept. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
76%

#11

Ezt szerintem gondold át még egyszer.. Tény, hogy cigányokkal bajok vannak bűnözés terén, de végigfutott benned, miket műveltek emberekkel Szálasi vezetése alatt?

2021. szept. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%

10#


A diploma egyfajta mankó a munkaerőpiacon.

Hatalmas előny.

2021. szept. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
76%

Most sokkal több a lehetőség.

A szoci utolsó évtizedében is csak azért volt magas az életszínvonal mert az ország kárára gyakorlatilag szétosztották az állam pénzét. De akkor is csak a keleti blokkban tűntünk magasabb színvonalú országnak, az akkori Nyugathoz képest is lejjebb voltunk.

2021. szept. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
49%
Nyugathoz képest hogy lettünk volna már lejjebb? Azok már akkor is pont ugyanilyen trógerek voltak mint most.
2021. szept. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%
Szocializmusban nem volt szinvonala az eletnek!
2021. szept. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
27%

#13

A lakosság 0.5%nak biztos, hányan kezdenek el felsőfokú komoly tanulmányt, és akkor még mikor diplomáznak le?

Erre nem lehet alapozni, mindig is a kétkezi munka volt általános és azt végzik a legtöbben.

2021. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

17#


Ma már nem.

2021. szept. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

9) igen, pontosan tudom.Mint ahogy azt is, hogy ezek a személyek nem fognak nyugdíjat kapni.Több mint egymillió munkavállalóról van szó.

nyilván nem svájcot és angliát értettem ez alatt hanem ausztriát,német-és franciaországot.

2021. szept. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
61%
Szocializmusban volt létbiztonság, kapitalizmusban nincs. Ebből a szempontból jobb volt a szocializmus. Vagyis jobban mondva, én a kapitalizmusból a létbiztonságot hiányolom leginkább, hogy megvan a technológia az élelmiszerek gyártására, mégsincs ingyen. Vagy pl. üresen állnak a befektetők lakásai, másnak meg nincs hol lakni.
2021. szept. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!