Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok,a köznevelésben...

Mit gondoltok,a köznevelésben dolgozók (tanárok,óvónők) megérdemelnék a magasabb béreket, vagy nem?

Figyelt kérdés

Én nagyon gyakran mondom azt,hogy nem.

A szüleim ovi mellett laknak és, amikor az udvaron vannak a gyerekek,hallani lehet,hogy néha úgy beszélnek az óvónők a gyerekekkel,hogy az valami alpári, mint egy utolsó kocsis.

Ha a szülőknek felvenné valaki ezt, lenne pár munkanélküli óvónő.



Az általános iskolai,gimnáziumi tanárok közt szintén elég sok a problémás.

A többségükkel rossz tapasztalatom volt, visszaéltek a rájuk bízott nagy felelősséggel, játszották a kiskirályt,de diákok közötti konfliktusokat nem tudtak megoldani.Én általánosban még pofont is kaptam, amit a mai napig, felnőtt fejjel is igazságtalannak tartok,rossz napja volt a "kedves pedagógusnak" ja és nem a szocializmusban volt ez,hanem utána, amikor már elvileg csökkentették az önkényüket meg letörték a szarvaikat.


Néha megsajnálom őket, mert ennyi pénzből nehéz megélni, de amikor arra gondolok,hogy hogyan viselkedtek velem és az osztály több tagjával alaptalanul, akkor azt mondom,hogy egy semmit.

Majd, ha igazi pedagógusok lesznek, ők majd megérdemlik.


2021. szept. 26. 14:03
 1/3 anonim ***** válasza:
84%
A jelenlegi tanári kar jelentős része egyáltalán nem, de pont az alacsony fizetések miatt ilyen rossz a felhozatal. Szóval muszáj náluk emelni, egyébként nincs jövő.
2021. szept. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 ascelpius ***** válasza:
100%
Fordítva nézzük szerintem a kérdést: az értelmesebb tanárok pont azért dolgoznak másban mert épp ésszel felfogják, hogy mesterdiplomával simán keres 2-3szor annyit kezdőként is máshol kényelmes irodai munkával, mint oktatásban. A hivatástudat meg van a pályakezdőknél is, de a normális tanárok hülyék lennének annyi pénzért dolgozni amiből egy albérletet alig tud kifizetni és egy életen nyomorogni/eltartatni magát. Aki nagyon a pályán akar maradni az elmegy magántanárnak vagy magániskolába, a többi meg valamelyik multihoz szellemi munkára (arról nem beszélve, hogyha ráadásul természettudományos szakpárja van mondjuk matek vagy kémia, akkor még szakmai munkára is simán felveszik) Ezek azok akiket vissza kell csalogatni és ez fizuemelés nélkül nem fog menni.
2021. szept. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
38%
1-es jól mongya. Ha emelnétek a fizunk nem káromkódnánk
2021. szept. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!