Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Külhoni magyar vagyok. Elköltö...

Külhoni magyar vagyok. Elköltöztem Magyarországra, majd onnan kivándoroltam Nyugatra. Szavazzak-e?

Figyelt kérdés

Öt évet éltem Magyarországon (azon belül négyet Budapesten és egyet vidéken Csongrád megyében).

Noha előtte már felvettem a magyar állampolgárságot, mivel világéletemben magyarnak vallottam magam. Magyar anyanyelvű vagyok és otthon is magyarországi médiumokat olvastam és onnan tájékozódtam (nem, nem csak az m1-ről).


Azonban mivel Magyarország ugyanolyan élhetetlen putri, mint más kelet-európai országok, ezért gazdasági okok miatt elköltöztem innen Nyugatra. Egyszerűen lehetetlen becsületesen munkából tisztességesen megélni (akinek van budapesti ingatlanja az könnyen beszél).


Magyarországon két tömb van: akik vakon követik Gyurcsány Führert és mindent elhisznek neki és csatlósainak. Illetve azok akik Orbán Dúcsét feltétel nélkül imádják és istenítik.


A Führer-pártiak szerint a határontúli magyarok utolsó senkiházi betolakodó ingyenélő patkányok, akiktől mindent meg kell vonni és még külön kitüntetést is kell adni a román/szlovák sovinisztáknak ha azok félholtra verik a magyarokat. (Persze ha a bevándorlók illegális afrikai vagy muszlim migránsok akkor velük semmi gond nincs)

Saját személyes élményem, hogy pár éve amikor a Bosnyák-térre mentem zöldséget venni, akkor a DK aláírást szervezett a külhoni magyarok ellen. Odamentem pusztán kíváncsiságból. Láttam, hogy zömében nyugdíjasok egymást licitálva gyűlölködtek a külhoni magyarok ellen. Akármilyen hihetetlen, de én otthon még a legvadabb szerb nacionalistáktól se nagyon hallottam ilyeneket, még a szerb Šešelj-párti ultranacionalisták is megirigyelhetik a DK szavazóit, ami a külhoni magyargyűlöletet illeti.

Szerencsére nem mondtam, hogy onnan jövök, mert valószínűleg akkor most nem lennék itt és nem írnám ki ezt a kérdést.


Azonban azokkal a magyarországi magyarokkal, akik "Londonba mentek mosogatni" semmi bajuk nincs. Noha akár évtizedekkel ezelőtt kiemntek (és nem fizetik a tébét) de semmi probléma nincs azzal ha nem itt élnek de ide szavaznak.


A Dúcse-pártiak viszont fordítva állnak a dologhoz.

Szerintük aki kimegy külföldre dolgozni Magyarországról, az már nem szavazhat. Hacsak le nem mond a magyar lakcíméről, ami nem mindenkinek az esetében lehetséges. Tehát külhoni magyar csak lakcím nélkül szavazhat. Ez pedig megkülönböztetni a külhoni magyarokat a kivándorolt magyaraktól.

Sokan még külön hergelik is a népet olyan szövegekkel, hogy "menj csak! Húzz innen hazaáruló, majd elvágják a torkod a migrácsok ott kint!"


A kettő csoport között semmilyen átjárás nincs. Mert a politikában tilos használni az agy nevű szervet. Helyette kötelező a Führert vagy a Dúcsét (kinek ki a szimpatikusabb) mindig mindenben követni.


Tehát így alakult, hogy mind a Führer mind a Dúcse támogatói által kiutált vagyok.

A Führer-pártiak szerint azért, mert külhoni magyar vagyok, a Dúcse-pártiak szerint meg mert dezertált magyar vagyok.


Szerintetek életben maradhatok?



2021. szept. 27. 02:08
A kérdező szavazást indított:
Dezertált "magyarok" nem szavazhatnak!
23 millió "románok" ne szavazzanak!
Szavazhatsz, ne törődj a Führer és a Dúcse híveivel
30 szavazat
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
87%
Tőlem szavazhatsz, bár aki önszántából itt hagyja az országot az inkább ott ahova ment.
2021. szept. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem érthető a kérdést, ha kiköltöztél nyugatra, akkor miért kéne neked itt szavazzál?? És mi okból nem maradnál életben??
2021. szept. 27. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

#2


Mert elárultam a Dúcsét (Orbánt) és helyette a Soros-által pénzelt nyugatra mentem. Mit nem lehet ezen érteni? Még a pestisrácok is megírta!

2021. szept. 27. 05:49
 4/26 anonim ***** válasza:
81%

Életben maradhat.

Szavazhatsz is, bár nem látom, hova húznád az X-et.

2021. szept. 27. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 mindentudó99 ***** válasza:
33%
Ennyi ésszel valószínű a világ egyetlen pontján se maradsz életben. Inkább maradtál volna itt a hozzád hasonlók 50- ért söpörhetik az utcát
2021. szept. 27. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Szavazz nyugodtan.
2021. szept. 27. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 hypno ***** válasza:

Ahogy én látom, te inkább haszonelvű vagy, mint hogy ideológia mentén akarj bárhova tartozni, vagyis a "Duce" habitusa áll közelebb hozzád.


A szavazás nem kötelező. Teszel amit akarsz. Nem beszéllek rá semmire...mert én viszont ebből a szempontból liberális vagyok. 😎

2021. szept. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
39%
Ha egy polgári-keresztény-konzervatív nemzetpolitikát folytató miniszterelnök neked "Duce", jól tetted, hogy elköltöztél Magyarországról.
2021. szept. 27. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
35%
Szavazz MZP-re!
2021. szept. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
0%

ha egy csepp eszed van ne szavazz senkikre!

ahhooz regisztralnod kell es rossz otlet!

2021. szept. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!