Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jövőre a választások elképzelh...

Jövőre a választások elképzelhető, hogy a határontúli szavazatok legyenek a mérleg nyelve?

Figyelt kérdés

Elég megosztó téma, de ne menjünk ebbe most bele, lényeg, hogy várható néhány százezer szavazat külhonból.

A Fidesz már bejelentette, hogy határon túlra is ki akarja terjeszteni a családtámogatások egy bizonyos részét és a legutóbbi RMDSZ kongresszuson jelezte, hogy az eddigi támogatások fejében erős kampányolást vár el tőlük.

Ha Dobrev lesz a közös ellenzéki miniszterelnök jelölt, az lehet még jobban mozgósíthat külhonban és még inkább a Fidesz malmára hajthatja a vizet. Amúgy szerintem tuti a döntő többség úgyis a Fideszre szavaz, csak kérdés mennyien mennek el és mekkora arányt jelent majd ez.



2021. szept. 29. 10:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
8%
Nem, magasan nyerni fog az Ellenzéki Összefogás az oltások kormány általi erőltetésének következtében.
2021. szept. 29. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%
Matematikailag lehetséges, de nem sok esély van rá. Ha Dobrev lesz a jelölt, akkor a határon túliak szavazata ellenére is nyer a Fidesz. Okosan kell szavazni az előválasztáson és nem lesz gond.
2021. szept. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Egy másik kérdéshez írt válaszom:


A határon túli magyarok kizárólag listán szavazhatnak, és az összes, általuk leadott szavazat (feltéve, hogy jó sokan elmennek szavazni) a legdurvább esetben is legfeljebb 2 mandátumot jelent a magyar parlamentben a 199-ből. 2018-ban meg konkrétan egyet sem, lásd:

[link]


A szavazatuk tehát alig több, mint szimbolikus jelentőségű, hergelésre azonban kiválóan alkalmas, lásd "nem is itt élnek, nem is itt adóznak, de beleszólnak, hörr". Hát ennyire szólnak bele, kb. semennyire, nélkülük is bőven kétharmada van a Fidesznek. És tudod, mi a legundorítóbb? Az, hogy mégcsak nem is igaz, hogy nekik semmi közük nincs ahhoz, hogy nálunk kik vannak kormányon. Mert amikor a szocik voltak hatalmon, akkor éppen az járta, hogy gyakorlatilag következmények nélkül lehetett a határon túli magyarokat ütni (mármint akár szó szerint) a nálunk sokkalta sovénebb románoknál, szerbeknél, szlovákoknál, ukránoknál. Amióta Fidesz van, azóta meg ez nem így van, a szélsőségeknek végre náluk is kuss a neve, ezen kívül felújítunk nekik évente pár iskolát, meg templomot, Orbán évente egyszer tart egy beszédet Tusványoson...és nagyjából ennyi. Én értem, hogy neked magyar lakcímmel ez mindegy, de nekik meg qrvára nem mindegy, hogy hogy élhetnek a saját lakóhelyükön, és az a helyzet, hogy annyira nekem sem, pedig én a fővárosban élek, könnyen lesz@rhatnám én is. Ezért minősíthetetlen és gyomorforgató a leginkább DK által (de persze nem kizárólag általuk) gerjesztett uszítás a határon túli magyarok ellen. Szerintem egy normális politikai közegben ez úgy néz ki, hogy akárki is van hatalmon, az leginkább küzd a diaszpórán élők támogatásáért (még ha az csak szimbolikus is, mint ebben az esetben), nem pedig beléjük rúg, ha épp abból jön ki jól a szavazói állatias ösztöneire építve. További érdekesség, hogy derék "liberális" politikusaink szerint bármely más népcsoport érdekei mellett azonnal fel kell sorakozni, mellettük azonnal ki kell állni, csak a külhoniak mellett nem, sőt, őket leginkább támadni kell. Ez a kettő az ő értékrendjük mellett valahogy összefér. Cukik (hogy azt az utolsó, aljas, rohadt patkány, bárcás k. anyjukat, azt!). :)

2021. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
32%
Már az előzőt is velük nyerették
2021. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az RTL lesz a mérleg nyelve, nincs esélye a Fidesznek.
2021. szept. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%
Klárika elszámoltatja a határon túliakat is.
2021. szept. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

#3

És már a többi valaszodnal is megirtuk többen, hogy ez csak akkor igaz ha nincs magyar lakcime. Ahogy van neki rögtön teljes értékű a szavazat. És ez a kulcsa a buszoztatasnak, könnyedén oda jelenti be a kulhoniakat a helyi Fidesz ahol billeg a körzet, leszavaznak, hazamennek, profit.

2021. szept. 29. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
#7: A nagy többségnek nincs magyar lakcíme. Buszoztatni Ukrajnából szoktak, elsősorban mélyszegénységben élő romákat, ne velük azonosítsuk a határon túli magyarokat. Ezzel én sem értek egyet, senki ne jelentkezzen be sehova csak a szavazat miatt. Ugyanakkor ne néhány csaló miatt ítéljük meg az összes határon túli magyart.
2021. szept. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8

Egyetértek veled, én sem akarok hangulatot kelteni a határontúli magyarok ellen.

2021. szept. 29. 11:20
 10/15 anonim ***** válasza:

Elképzehető.

Mint ahogy Nyugaton ahol az állampolgárságot kapott bevándorlók húzzák a baloldalt mindenütt.

2021. szept. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!