Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan léphet szövetségre a...

Hogyan léphet szövetségre a feminizmus az LMBTQ-val, amely a szerint nincs különbség a született nő és egy férfi közt, aki nőnek gondolja magát?

Figyelt kérdés

Továbbá ami a nemek fogalmát el akarja törölni, beleértve a nőket is, dehumanizálva, megsemmisítve őket lényükben. Bengedni a női mosdókba férfiakat, szexuális ragadozókat pusztán azon az alapon, hogy ők azt mondják, nők.Én nem vagyok nő, de a lehető legmélyebben sértene, ha az intimszférámat egy férfi ilyen módon sértené meg, amihez még az állam is asszisztál nyugaton.

Továbbá már az is megvalósult, ami korábban elképzelhetlen volt: férfiak verhetnek sz...rá a nőket olimpián, bármilyen versenyszámban. Akár szó szerint is, ha az MMA transznemű, eredetileg férfi versenyző esetét nézzük, aki pocsék volt ugyan a sportágában, de most a puszta fizikai előnye miatt bajnok.

Ebben hogy lehet partner a feminizmus, hogy haverkodhat Antoni Rita az Lmbtq-val, akik cserébe a benyalintásért patriarchátust meg egyéb feminista lózungokat hangoztató nyilatkozatot adnak ki?



2021. okt. 3. 19:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
54%
Antoni Rita soha nem volt feminista. Egyszerű soviniszta senki. Sajnos őket azonosítják ma a feminizmussal.
2021. okt. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
A liberalizmus mindig efféle paradoxonokhoz vezet, amikor kiforr (Más területeken is).
2021. okt. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
37%

A feminizmus elvileg nemi egyenlőséget akar, azaz mind1, hogy valaki nő, vagy férfi, egyenlő feltételek és lehetőségek előtt állnak. Ilyen szempontból pedig a két témának nincs köze egymásnak, a nemek közötti jogviszony és azok definiálása két külön terület.


UI.: a feminizmusnak eleve elleneznie kéne, hogy legyenek "női" sportágak. Ez egy sokkal régebben futó (valós) paradoxon.

2021. okt. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%

Így van kérdező!!! A női mosdóba csak biológiai nők mehetnek be! Szóval nők és az izmos szőrös mélyhangú szakállas transz férfiak!!! Nehogy már ezek a szexuális ragadozók (akik kb 75%a amúgy is a férfiakhoz vonzódnak) a női mosdóban lévő piszoároknál (!!!) lóbálják a lompost!



/sarcasm off


A sportágakról már nagyon sok kérdésnél vitatkoztam a transznemű sportolókról. Amiben tudományos cikk van forrásmegjelölésnek az vagyok én. De ha nem találod holnap szívesen leírom újból miért hülyeség a "biológiai előnyöket" emlegetni.

2021. okt. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

"Tizenhét éve van lehetősége transznemű sportolóknak arra, hogy részt vegyenek olimpiai versenyeken, és ezalatt az idő alatt mindösszesen egyetlen transz nő jutott el odáig, hogy kvalifikálja magát"

"Ironikus módon pont a transz férfiak közül kerültek ki sikeres sportolók, akik ugyan női testbe születtek, de férfiként mérettették meg magukat."

"Egy tranzíció alatt álló transz nő testében pont, hogy kevesebb tesztoszteron van, mint egy nem transz nő testében, egy műtéten átesett transz nő testében pedig semennyi. (...) Nem véletlen, hogy általános élménye a transz nőknek a drasztikus izomtömeg-veszteség a tranzíció során. "

"Az mindenesetre biztos, hogy a transz nőknek nem azért lehetnek potenciális előnyei, mert jobban tudnak izmot építeni - ellenkezőleg, rosszabbul tudnak, merthogy vagy egyáltalán nem termelnek nemi hormonokat, vagy mesterségesen elnyomják azt, ami termelődik, és mindkét esetben mesterségesen viszik be azt, ami hiányzik. Ráadásul a transz nők esetében nem is a szteroidnak számító tesztoszteront, hanem ösztrogént és esetleg progeszteront."

"A vita tárgyát inkább képezi az 'általában vastagabb csontozat és magasabb test'. (...) Nem véletlenül vannak testtömegen alapuló kategóriák."

"Michael Phelps emberfeletti genetikai hátterével nem lehet mit kezdeni. Az már inkább egy absztrakt probléma, hogy a média csak bizonyos tulajdonságokat emel ki, például a transzneműséget, míg más dolgokról elfeledkezik, többek között a említett Michael Phelps genetikájáról. "

"Semenya még csak nem is transznemű, hanem „pusztán” egy nagyon magas tesztoszteronszinttel bíró cisz nő - és az ő kizárása igencsak szexista húzás, mivel azt az üzenetet közvetíti, hogy akinek 'nem elég alacsony a tesztoszteronszintje, az nem nő'. Mindenesetre a transz nők, ezen logika mentén, igencsak nők, mivel extrém alacsony a tesztoszteron szintjük a tranzíció miatt."

"Mindenesetre úgy tűnik, hogy a testtömeg alapú versenyzés az olimpiai bizottságnak megfelel, és az is biztos, hogy a transz nők jelenléte semmilyen mértékben nem befolyásolja a női sportokat - merthogy (ellentétben a transz férfiakkal) a transz nők közül nem került ki kiemelkedő élsportoló. "

[link]

2021. okt. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
31%

1 az LMBTQ nem akar semmi olyat amit leirtál.(abba az "LMBTQ" ban pl én is benne vagyok és köszi nem kérek férfiakat női wckbe)

2 A feminizmus nem azt mondja, hogy nincs különbség férfi és nő között, hanem hogy egyenlőek jogokban és egyenlő bánásmódot érdemelnek.

2021. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
86%

A elöző válaszolónak igaza van!

De amúgy egy dolgot mondj meg nekem kérdező hogy ha a férfi mosdóba be menne egy ki sminkelt transznemű nő akkor mit reagálnának az emberek? Sz@rrá vernék mert "fujj bUuzii" ha a női mosdoba be menne nyugodtan és elvégezné a maga dolgát egy fülkébe szerintem az értelmesebb rétegnek semmi baja nem lenne vele.

2021. okt. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
25%

*ha valaki fenn akardna ezen elmagyarázom:

A transz neműnő= férfinak született de igazábol nő

Transz nemű férfi= nőnek született de igazábol férfi

A cisz nemű meg az aki a születési nemével tud azonosulni

2021. okt. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
#5 ballib idézeteket linkeltél, ezzel szemben nem egyszer volt már fennakadás nők részéről azon, hogy egyébként a férfi mezőnyben teljesen súlytalan férfiak verték szаrrá őket női sportban. 5 perc google és egy tucat ilyen esetet találhatsz, azzal ellentétben hogy állításod szerint nincs ilyen.
2021. okt. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

8: ez valójában így helyes:


A transz neműnő= férfinak született de nőnek hiszi magát


Transz nemű férfi= nőnek született de férfinek hiszi magát


A cisznemű meg valójában az egyszerű, normális férfit vagy nôt takarja, tehát egy jelentés nélküli műfogalom.

2021. okt. 5. 04:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!