Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a jövőben...

Magyarországon a jövőben elképzelhető lesz, hogy orvosnak is bárkit felvesznek mint már lassan pedagógusnak?

Figyelt kérdés

Matematikai előrejelzések, analízisek szerint november végére/december elejére amikor nálunk is csúcsosodni fog a 4. hullám, több mint napi 25 ezer új fertőzött lesz. A harmadik hullám csúcsán 11 ezer volt, és már akkor se nagyon bírta az EÜ, az összeomlás kerülgette. Én személyesen is ismertem olyat aki a kínok kínjával halt meg kórházban, nem is covid-ben, hanem elkapott 3-4 másik kórokozót a kórházban, amit egyszerű antibiotikummal is lehetett volna kezelni, de nem volt orvos aki diagnosztizálja. Ezért volt tulajdonképpen 95% halálozás a kórházakban, ha osztrák EÜ lenne nálunk, fele ennyi áldozat se lett volna.

Az orvosok, főleg a jó orvosok Nyugaton kamatoztatják tudásukat, és képesítésüket. Épp ezért előfordulhat, hogy a jövőben egyre erősödő hullámoknál majd akkora orvoshiány lesz itt, hogy akár egy egészségügyi (kisegítő) középiskola első osztályos tanulóját is felveszik orvosnak, mert annyira nem lesz ember?



2021. okt. 6. 23:16
 1/5 anonim ***** válasza:
19%

Le vagy maradva vagy 10 évvel.

Ma több orvos van az országban mint korábban és nem kifelé mennek hanem hazafelé jönnek.

2021. okt. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
45%
szerintem valószínűbb, hogy a fidesz hagyni fogja a többlethalált és aki nyilatkozni mer a tényekről azt elviteti a tek kel.
2021. okt. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát ettöl messze vagyunk: jelenleg az orvosi egyetemre a bejutás esélye emelt biosszal meg emelt kémiával kezödik. Ez azért nagyon messze van attól, hogy bárkit felvegyenek.
2021. okt. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mármint nem az orvosi egyetemekre gondoltam, hanem egyetem nélküli orvosok is lesznek már? Akár egy 2-es biosz érettségivel rendelkező valakit is covid orvosnak titulálhatnak már, mert annyira nincs ember a lerohasztott magyar EÜ-ben?
2021. okt. 6. 23:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Miért? Más országban nem?

Egy kis fantáziával bármi elképzelhető, nem? Főleg a gazdaságban - és a munkaerőpiac is annak a része.

2021. okt. 8. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!