Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az érzékenyítést valóban...

Az érzékenyítést valóban jobban elvégzik a melegek, mint maguk a szülők?

Figyelt kérdés
Ki neveljen leginkább elfogadásra?

2021. okt. 7. 03:50
A kérdező szavazást indított:
Igen, a melegek erre sokkal jobban képesek.
Nem, ez a szülő feladata kell legyen.
Képzett szakember, védőnő, iskolaorvos feladata kell legyen.
26 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Ez az érzékenyítés nekem sántít.

Miértnem elfogadásnak hívják?

Látjuk, hogy amerikában mi az érzékenyítés hatása, már azért kirúgnak embereket az állásukból, mert volt merszük fehérként, egy indiai rajzfilmkarakter hangját adni.

Nem érzékenységre, hanem elfogadásra kell nevelni a gyerekeket, és akkor se nem lessznek rasszista, homofób, bunkók, de nem is lesznek polkorrektkedő, mindenen hisztiző social justis wariorok.

2021. okt. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Tehát más mondja meg kit kedveljek???Hmmm
2021. okt. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Fero89 ***** válasza:
82%

Ez is olyan mint régebben, mikor drogprevenciós órákon volt kábszeresek meséltek a tapasztalataikról, persze anya és apa is elmondta otthon, hogy "a drog rossz, értem?", de mégiscsak hatásosabb ha olyantól hallanak az elvonás kínjairól, aki átesett rajtuk.

Egyszer, egy osztályfőnöki óránkon különválasztották a fiúkat a lányoktól, és nekünk a hererákról a lányoknak a mellrákról tartottak előadást, ezen levetítettek valami valszeg a nyolcvanas kilencvenes években készült prevenciós videót, de sokkal nagyobb hatást gyakorolt ránk mikor a tanárunk behívta egy ismerősét aki átesett a betegségen, és elmesélte hogyan fedezte fel, és hogyan élte meg a helyzetet.

Ha egy meleg tartja az érzékenyítést, valószínüleg lesz gyerek aki ott látja először, hogy ez is csak olyan ember mint én, és nem igaz amit apu otthon érzékenyítés címszó alatt mondott, hogy "a b#zit onnan ismered meg hogy bőrszerkóba jár, nőiesen mozog, sminkeli magát és selypít, de azért nem szabad leköpni"

2021. okt. 7. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
35%
Nyilván a szülő a legalkalmasabb a feladatra, csak nincs rá garancia, hogy a szülő akarja és meg fogja csinálni.
2021. okt. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

A gyereket nem érzékenyiteni, hanem felvilágosítani kell


Azt hogy ő mire lesz érzékeny azt döntse el ő

2021. okt. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Senkinek a feladata nem kell legyen, sőt, tiltani kellene.
2021. okt. 7. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a gyereknevelés közös felelősség, nem kizárólag a szülő dolga, hanem a társadalomé is. Nem véletlen élünk közösségben. Egy szülő pár csak az alapokat tudja megadni, a többit a többi ember adja hozzá.

Nyilván alapvetően az a legjobb, ha a szülő beszél róla, de ez nem adott mindenkinek, ezért fontos a szakember is. Most azt vitathatjuk, hogy kell-e egy tényleg érintettnek beszélnie a témáról, de szerintem nek rossz dolog az. Például a legtöbb alkoholprevenciós előadás nem hatásos, legalábbis számomra és osztálytársaimnak nem volt az, de amikor egy már leszokott alkoholista beszélt róla. Most nyilván személyes tapasztalatról csak érintett tud beszélni és hitelesebbnek tűnik. A nőgyógyászati vizsgálatról sem az apját kérdezi meg az ember alapesetben, hanem ha ott van az anyuka és vele is jó kapcsolat, akkor az anyukát.

2021. okt. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
72%
Nyár előtt sehol senki nem használta azt a szót, hogy "érzékenyítés", most meg nem tudsz kettőt lépni, hogy valaki ki ne ejtse a száján. Engem már, komolyan, kezd idegesíteni. Nem kell az óvodásoknak se érzékenyítés, se felvilágosítás, se semmi ilyen hülyeség, és le merem fogadni, hogy a magyarok többsége így gondolja. Akkor minek ez a sok idióta kérdés? Az lenne a normális, ha a tiniknek 12-14 éves kora körül egy szakember, vagy egy hozzáértő szülő, tanár beszélne a szexualitás mindenféle formájáról, a védekezésről, a betegségekről, a teherbeeséséről, a menstruációról (lányok esetében) és pont. Nem kell tovább csavarni ezeket a dolgokat. Akit jobban érdekel, az a neten is utána tud nézni. Valószínűleg első találatra hiteles információkat fog kapni. Akit meg nem érdekel, azt ezután sem fogja. Esetleg még meghallgathatják a melegek, transzok, érintett személyek tapasztalatait, de ahogy látom, már a gyerekek között is előfordul egy-két nem heteroszexuális, úgyhogy ez valószínűleg nem lenne nagy újdonság nekik. Mindenki törődjön a saját gyerekével, nevelje felelősségteljesen, és akkor senkit nem fognak elbolondítani az lmbtq támogatok.
2021. okt. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem is ez az egesz erzékenyítés dolog csak egy maszlag. Elfogadni a masikat, arra meg első körben a család, aztan jöhet a szakember alltal tartott felvilagosítas felső tagozatban. A sexualis beallitottsága mindenkinek a magánügye.

Azonban annyira mar most sikerült atesni a ló tuloldalara szerintem. Még nem vagyok szülő, de mar most vakarom a fejem, hogy mi lesz így a jövendőbeli gyerekemmel. Nem lehet mar megnezni lassan egy filmet a nelkül, hogy palik nyaljak faljak egymast legalább egy jelenetben.

Konkrétan kezd divat lenni a belülről induló felismerés helyett a homo-bi sexualitás.

2021. nov. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!