Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy már...

Mit szóltok hozzá, hogy már jobboldali és baloldali véleményformálók együtt röhögnek Karácsony Gergelyen és Márki Zay Péteren?

Figyelt kérdés

Megmondom őszintén én baloldali szavazó vagyok, de amit ez a kettő ember művel az egy rossz vicc.

Együtt akartak indulni miniszterelnök-jelöltnek a szavazólapon?

Mivan? 😂😂😂



2021. okt. 7. 11:37
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

Bírom ezeket a "sétálj itt-ott este 8-10 után" érveléstípust. :D

Valamit jó lenne tisztázni e kapcsán. Egy átlagos ember (igen, tudom, vannak kivételek, de legyetek szívesen nem vitázni ezzel) általában nem tölt időt minden nap este (sőt..) 8-10 után az utcán. Feltételezem, hogy ez vitán felül áll. Ennek oka, hogy napközben dolgozik és ilyen időtájt otthon pihen illetve családi/magánéletet él, rendezi a háztartást, gyerekeit.

Ha mégis az utcára vetődik, akkor annak esetlegesen olyan oka lehet, hogy például bulizik/alkoholizál és ilyen esetben saját maga sem a legbiztonságosabb személyek közé tartozik. Illetve azok, akik rendszeresen az utcán vannak ilyen időben, azok nem túl magasan kvalifikált személyek, akik ne adj isten erőszakoskodnak/kéregetnek.

És ez mindenhol így van, annyi a különbség, hogy egészen kicsi lehet ezeknek az aránya vagy éppen nagyobb a veszélyesebb helyeken.

Gondolom az általánosítós részeim miatt jönnek a programozók/orvosok/ügyvédek, hogy ez bizony mennyire kirekesztő és mennyire ferdítő, mert ők milliókat keresnek, de ennek ellenére rendszeresen órákat töltenek az utcán este 10 után!

2021. okt. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
Na, az V. kerületben nem laknék pont. Öreg, régi polgári lakások, százezer méteres belmagassággal. Fúj. Sokkal jobbak a modern lakóparkok, amik a 13. kerületben épülnek. Hogy a 9. meg a 8. kerület szerinted jobb, mint a 13., azért az elvakultságodat elég jól jelzi. :D Ez nem ízlés, ez elvakultság.
2021. okt. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:

"Ha mégis az utcára vetődik, akkor annak esetlegesen olyan oka lehet, hogy például bulizik/alkoholizál és ilyen esetben saját maga sem a legbiztonságosabb személyek közé tartozik."

Főleg ha lány. Azok különösen veszélyesek.

2021. okt. 7. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:

#32. Dolgozni jó az ötben elsősorban, nem lakni. De mondjuk lakhatás szempontjából is egy frekventált környék (na látod, AZT hívják frekventáltnak, nem Angyalföldet). És ja, a 8. kerület Palotanegyed része, illetve a 9. kerület Belső-Ferencváros része (azaz a Nagykörúton belülre eső részek) sokkal-sokkal jobb, mint a komplett 13. kerület bármelyik szeglete (lakhatás szempontjából).


"Fúj. Sokkal jobbak a modern lakóparkok, amik a 13. kerületben épülnek."


Továbbra is csak ízlésen vitatkozunk (némileg feleslegesen), de én meg pl. épp az új lakóparkok zömét érzem steril, a legkevésbé sem jó értelemben véve modern, egykaptafa, ötlettelen, túlárazott gagyinak. Pedig fiatal vagyok, elvileg vonzónak kellene, hogy találjam, de döntően egy kicsit nem. Ezt nem csak a 13. kerületre értem, el nem tudom képzelni, hogy ha pl. valaki meg tud venni egy lakást a Corvin-negyedben, akkor abból a pénzből miért nem vesz valamit egy sokkal jobb helyen. Ízlések és pofonok. Az ódon, gangos nagypolgári lakások az én szememben sokkal-sokkal többet érnek, dacára a sok lépcsőnek és a 4 méteres belmagasságnak. De hé, legalább mi nem versenyzünk egymással a budapesti lakáspiacon. :D

2021. okt. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
Mondtam én, hogy elvakult vagy. :)
2021. okt. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
#35. Még véletlenül sem te magasztalod fel alaptalanul a proliparadicsom Angyalföldet, mi? :D Sebaj, elfogadom, hogy elfogytak az érveid. :)
2021. okt. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Főleg, hogy a Marina-parton a legmodernebb lakások épülnek (pl. geotermikus fűtéssel). :D A 9. kerületet meg példaként felhozni, amikor tavaly onnan költöztek el a legtöbben... Legrosszabb kerület.
2021. okt. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
#37. Nem a teljes kilencet hoztam fel, hanem csak egy részét. Egy - Angyalfölddel ellentétben - valóban frekventált részét. :) Felesleges folytatni, számomra az elhelyezkedés mint szempont simán veri az építményt, nálad nem, ráadásul durván eltér az ízlésünk a tekintetben is, hogy mely építményeket tartjuk a legkívánatosabbnak. Túléljük valahogy. :)
2021. okt. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
Belső-Ferencváros is elég elavult, régi, korszerűtlen házakkal.
2021. okt. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!