Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Karacsonyra szavaztam mert o...

Karacsonyra szavaztam mert o megvaltoztatna a fidesz adorendszeret a kisember javara de MZP jobboldali akkor hogy lesz ez?

Figyelt kérdés
Karacsony kimondottan a kisembernek adott volna tobbet MZP viszont dicserte a fideszes adorendszert ahol a gazdag es felso kozeposztaly jart a legjobban.

2021. okt. 9. 14:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10 Pont arra akartam kilyukadni, hogy mivel a képviselőknek szabad mandátumuk van (nem lehet őket kötelezni jóformán semmire), és a kormány felhatalmazása közvetett, ezért akármi történhet.


Ezzel szemben a hamis közhiedelem az, hogy a miniszterelnök felhatalmazása közvetlen, holott volt 3 miniszterelnökünk (1993, 2004, 2009) is, akit nem mi választottunk meg előzetesen.

2021. okt. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%

Én is Karácsonyra szavaztam az első fordulóban, és a másodikban is szeretteem volna, de így alakult.


Se Dobrev, se Márki Zay Péter nem a szívem csücske, DE


Dobrev nem tudja megnyerni az országgyűlési választást, és akkor megint a Fidesz marad, Orbánt pedig jobban utálom a Márkinál Zaynál.


Ha Márki Zay annyira rossz miniszterelnök lesz, és elárulja az összefogás közös programját, akkor leváltják, és ezt ő is tudja, ez garancia.

2021. okt. 14. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

...Orbánt viszont nem tudná leváltani év közben a hatpárti összefogás év közben.

MZP személye kormányváltók mandátumát jelenti. Egyéni választókerületit és listásat egyaránt, így a DK is nyerne mandátumokat nyilván, ráadásul kormánypárt is lehetne. Csak nem Dobrev lenne miniszterelnök.

A Fidesz egyébként meg hol nézi a kisemberek sorsát? Szerintem sehol.

Ha MZP csak feleannyira nézné, akkor máris fellélegezhetnénk.

De mondom: NEM MZP programját valósítják meg, hanem a hatpárti összefogásét, az országgyűlés szavaz, és a többség dönt, nem a miniszterelnök. Legalábbis ha kormányváltás lesz. Dobrevvel erre nincs eseély.

2021. okt. 14. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
*év közben -> ciklus közben.
2021. okt. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Mintha nem lett volna mindegy, kivel buktok ekkorát.🤣
2022. aug. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!