Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik visszasírják a gyurcsány...

Akik visszasírják a gyurcsány időszakot nekik mi hiányzik abból az időből amit a saját bőrén, életszínvonalán érzett, hogy jobb volt, és most ne ilyen elvont dolgokkal gyertek mint jogállam meg PÍSZÍ?

Figyelt kérdés

2021. okt. 10. 14:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hallgathattam a Klubrádiót az autórádiómon nagyjából mindenütt az országban, olvashattam a Népszabadságot..
2021. okt. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

a fizetésed reálértéke jobb vagy rosszabb volt, illetve az átlag vásárlóerő hogyan viszonyul a maihoz?


csak azert kerdezem mert en abban az időben még szerbiában laktam

2021. okt. 10. 14:13
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

Voltak ellenzéki (Fideszes) politikusok a közmédiában.

Minden pártnak lehetősége volt óriásplakátokon kampányolni.


Ha egy kis pártra szavaztam, azzal nem került a töredékszavazatom a Fideszhez is.


A diákok nem voltak ennyire túlterheltek, az oktatás nem a magolásra épült (vagyis nem ennyire). Az általános szövegértés sokkal jobb volt.


Nem volt enynire sok, nyílvánvalóan túlárazott beruházás, mint a Vadászkiállítás, a felcsúti Kisvasút, vagy az EB.


A teljesség igénye nélkül.

2021. okt. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
48%
Imádtam a rendszeres megszorításokat és a sok adót. Ezek negyon hiányoznak.
2021. okt. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
45%

2: igen, akkoriban nem is volt az Országunk sehol sem, csak egy lepusztult senki ország, aki felett akárki uralkoodhatott, igaz?

EB meg stb, nem vagy normális, őszintén, maradjunk meg a Balkáni szinten és legyen inkább csak poros, omladozó sportcentrum mindenhol, ne rendezzünk kíállításokat, se kongresszusokat, se semmit, mert akkor leszünk sokkal jobbak és gazdagabbak, igaz? Ne modernizáljunk semmit, ne újítsunk fel semmit, ne rendezzünk semnmit, ne jöjjenek ide gazdag külföldiek, ez a ti mottótok. De ha meg ezt csinálta volna a kormány, akkor meg azért lázadnátok, hogy nincs semmink és lemaradtunk.

katasztrófa a gondolkodásotok

2021. okt. 10. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Hát, én akkoriban egy pénzügyi osztályon dolgoztam és nagyon sokan voltak az akkori megszorítások ellen. Sok kollégám elveszítette az állását, én csak azért nem, mert állapotos voltam.

Az volt az érdekes, hogy számos idősebb Mszp-s, Szdsz-es kolléganőm volt, akik ugyanúgy felemelték a szavuka az akkori megszorítások miatt, de ettől függetlenül utálták Orbnánt. Sosem értettem, dehát fiatal voltam, mit foglalkoztam én ezzel.

Nagyon kevés maradt sokaknak akkoriban a bérükből, mert bevezették a szuperbruttót, ami azt jelentette, hogy kétszeres alap után számtották rá a 32%-s szja-t. Meg emelt volt az egyik TB járulék is, nem emlékszem már pontosan.

Lecsökkent a GYES 2 évre, így 1 évig sokan nem kaptak semmit, mivel bölcsőde nem épült akkoriban egy-sem.

Nem volt családpoltikájuk, csak elvették a gyest, és nem nézték a másik, hiányzó oldalt, közben meg plusz adókat vetettek ki.

Akkoriban én is aggódtam, de aztán visszajött a 3 éves gyes.

Gáz volt minden téren, nem tudott senki sem utazgatni például.

Most meg mindenki ide-oda utazgat, nem ám a legolcsóbb helyekre.

Meg megveszik a legdrágább ruhákat is.

Nem hinném, hogy most rosszabb, sőt...

Nekem ez a véleményem.

Akkoriban fiatal voltam, és sokan szenvedtek a pénzihányban. Most ezek az emberek, akiket azokból az időkből ismerek, vígan élnek. Lehet akkor valami abban, hogy akkor rosszabb volt minden.

De a fiatalok ezt nem tudják, mert akkor gyerekek voltak, és most meg azt hiszik, az a rendszer jobb volt. Ez a szomorú.

2021. okt. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen
2021. okt. 10. 14:43
 8/16 anonim ***** válasza:
67%

A 250-es euró árfolyam.

A 4%-os infláció,ami mellett 7% körüli kamatot adtak a bankok tehát az ember pénze nem romlott hanem kamatozott valamennyit.

Az alacsony árakat.akkor még meg lehetett úszni a nagybevásárlást kevés pénzből, manapság otthagysz 30-40 ezret és nem vettél semmi extrát.

2021. okt. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Kedves kérdező(?), alapvetően nem az életszínvonal miatt kritizáljuk a NER-t, a lényegi dolgokról meg nem engeded, hogy írjunk :)


Teljesen természete, hogy 2019-ben jobban élünk, mint 2009-ben. 2009-ben is jobban éltünk, mint 1999-ben (első Orbán-kormány).

2021. okt. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
köszönöm, ezennel feloldom a tiltást :D bármilyen érv jöhet.
2021. okt. 10. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!