Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarorszagon miert vannak...

Magyarorszagon miert vannak ilyen balkani szinten a kozgazdasz diplomas fizetesek?

Figyelt kérdés
Ket kozgazdasz diplomaval, harom nyelvvizsgaval relevans gyakornoki fizetessel, multi cegnel 310 e Ft netto fizetest kaphatok, ami harom ev mulva megugrik kb 50 ezerrel, max 100 e Ft-tal. Ezek utan meg is mi tartson engem itt Magyarorszagon, ha hasonlo elemiszer arak mellett nyugatabbra ennek a 3xosat is kifizetik? De meg csehorszagban is majdnem a 2xeset.

2021. okt. 12. 13:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%
Menjél, nem fogsz hiányozni. És vissza ne gyere!
2021. okt. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A junior kezdő gépészmérnöki fizetések is nettó 3-tól indulnak.

Akkor van baj,ha 2 év után nem keresel 400-450 nettót.


A közgazdász egy jól fizetett szakmának számít Magyarországon.Nyilván nincs ott, mint a top 3-ban, ahol a villamosmérnök, programozók,orvosok vannak,de nincs rossz pozícióban sem.



Ha meg nem kezdőként,hanem tapasztaltabbként kapsz nettó 310-et, akkor valamit rosszul csinálsz.

Érdemes 2-3 évente váltani, ugyanis akkor tudsz bért ugratni.

2021. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A piac mindenkit beáraz. Amúgy ez inkább munkáltatótól meg pozíciótól függ, nem diplomától.
2021. okt. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én meg elvégeztem a jogi egyetemet,mert azt mondták,hogy csak tanulni kell és akkor több pénzem lesz,meg jó munkahely. Nem keresek 200 ezer forintot. Itt nem érdemes tanulni.
2021. okt. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És elvileg 200 e Ft a minimalber itt. Vicc. Most Pragat nezegettem, ott hasonlo poziert kb 480 ezret kapnek nettoban, igaz, a szallas es az elet valamivel dragabb.
2021. okt. 12. 13:15
 6/14 anonim ***** válasza:
33%

#5 Az se mindegy, hogy mit "csak tanulsz". A jogot minden hülye picsa elvégzi, Dunát lehet velük rekeszteni. Zimány Lindának is sikerült, szerinted?

Ha valami mérnöki vagy IT diplomát csináltál volna, fél milla nettó lenne a kezdő béred.

2021. okt. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
31%

Miért mit szeretnél egyből vezérigazgatói állást havi 3 milliáért? 😅

Túlképzés van egy csomó szakmában, közgazdász, jogász, bölcsész stb. ontják a diplomagyárak a papírokat, miközben a többsége olyan hülye hogy pénztárosnak se venném fel. Ha TÉNYLEG jó vagy a szakmában és nem tetszik az adott helyen a fizud akkor váltsál céget. Aztán könyvelni tudsz-é, vágod az adó- és TB jogszabályokat fejből, kontírozás jól megy, meg tudsz csinálni egy mérlegképest? Akkor meg bocs, de ne picsogj.

2021. okt. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
7. Igen.Csak mivel belekezdtem,már nem akartam abbahagyni.Rengeteg időm,energiám,pénzem ment rá.És jelenleg nem úgy néz ki,hogy megérte.Elképesztő tanulásmennyiség van mögöttem.Itt annak éri ez meg akinek van olyan ismerőse aki berakja valami jó helyre,ha ilyen nincs akkor veszett fejsze.
2021. okt. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
8-as:amiket leirtál, folyamatosan változhatnak, és sokszor cégenként eltérő. Magyarul amit megtanulsz az egyetemen, az ma már csak belépési kritérium, kb mindent a cégen belül tanulsz meg. (közgaszdász állások)
2021. okt. 12. 13:23
 10/14 anonim ***** válasza:
#10 ezt részben jól látod. Pár év munkatapasztalat után a munkaadókat nem fogja érdekelni hol végeztél, milyen végzettséged van csak az hogy mit tudsz megcsinálni, hogy állsz hozzá a munkához, mennyire vagy értelmes. Minél régebb óta vagy a munkaerő piacon annál kevésbé fogja érdekelni a munkaadódat a végzettséged.
2021. okt. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!