Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha népszavazás lenne a energia...

Ha népszavazás lenne a energia hordozók piaci díjszabásáról mire szavaznál?

Figyelt kérdés
Lakossági gáz,áram árak.

2021. okt. 18. 13:08
A kérdező szavazást indított:
Maradjon a jelenlegi fix árszabás.
Legyen piaci díjszabás, annak előnyeivel és hátrányaival.
22 szavazat
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
31%

Ezek közül egyikre sem, nem mennék el.

Az én ideálisabb vízióm egy sávos díjszabás, a kis fogyasztást egy pontig alacsony árakkal jutalmaznám, de a luxusfogyasztókat pl. aki garázst meg kétemeletes házat meg medencét fűt az, meg megkapná akár a piacinál magasabb árakat is.

Tehát pl. X köbméter földgázig maradnának a mostani piaciál kedvezőbb árak a fölött meg mennek a többszöröse az arra eső részre.

2021. okt. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 árokpart ***** válasza:
37%
Természetesen maradjon a mostani állapot.
2021. okt. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%

1.


Komcsi.

2021. okt. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 hypno ***** válasza:
72%

Én olyanra szavaznék igennel, hogy azt fizetem amit az óra mutat. Gáz esetében pl köbméter után, nem egy ellenőrizhetetlenül számított fűtőérték után.


Mellette persze szabályoznám, hogy mi az a minimális fűtőérték amit a szolgáltatott gáznak el kell érnie.

2021. okt. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
1. Persze lehet, csak az a sáv amibe beleesnék ne legyen magasabb díjszabású mint a jelenlegi.
2021. okt. 18. 13:18
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Az a helyzet hogy az egyik legfontosabb hogy a rezsi árakat mindenki ki tudja fizetni, épp elég hogy a kaja már az egekben van és ez csak a kezdet.
2021. okt. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
33%
Nyilván aki Ötszázezer felett kap készhez azt nem fogja földhöz vágni a háromszoros gáz ár, de mindenki mást igen.
2021. okt. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Úgy látom elég sokan a piaci árak mellett vannak ezek szerint csak én vagyok ilyen csóró.😥
2021. okt. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Annyit szeretnék fizetni, amennyit fogyasztok. Ehhez viszont kell az is, hogy megoldják a fűtéskorszerűsítést, a társasházak szigetelését.

Áramból átalánydíjat fizetek, de csak a saját fogyasztásom szerint, évente egyszer ellenőrzik az órát, és korrigálnak, ha kell. Amikor átálltam diktálásról, csodálkoztak, hogy csak annyi szokott lenni. Mindenből, amiből lehet, energiatakarékos berendezéseim vannak. A fűtés nálam távfűtés, gázzal csak a tűzhely működik.

2021. okt. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
A piaci árakhoz hozzátenném, hogy amellé adócsökkentés is kéne járjon, hiszen jelenleg adóból van fizetve a magas gázár. Rejtett költség, de úgyis kifizeted.
2021. okt. 18. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!