Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A mostani rekord értékű...

A mostani rekord értékű brutális infláció felkészülés a minimálbér emelésére?

Figyelt kérdés
1 euró már 364 forintot ér.

2021. okt. 23. 21:42
1 2 3 4 5
 1/44 A kérdező kommentje:
Persze be lehetne vezetni az eurót is, de a sok fideszes nyugger inkább hagyja, hogy az infláció felzabálja a nyugdíját
2021. okt. 23. 21:43
 2/44 anonim ***** válasza:
67%

az infláció a gazdaság jellemzője

egyébként meg senkit nem érdekel, hogyha a bérnövekedés üteme magasabb


hány olyan bezzegországot tudsz mondani, ahol rendre 10%-os béremelések voltak az elmúlt években?

ehhez képest mit számít 5% infláció?

2021. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
20%
En meg nem erzem a boromon a "rekord értékű brutális inflációt" - bar eszrevettem, hogy dragabbak a dolgok ... de kertem fizetesemelest a fonoktol, tehat nem annyira erint mivel kaptam :)))
2021. okt. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
19%
Te, Magyarországon évekig volt 20% körüli infláció, ez az 5% semmi. Se nem rekord, se nem brutális.
2021. okt. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

#2


Egy csomó nyugati országban már kb ugyanannyiba kerülnek a termékek mint Magyarországon

2021. okt. 23. 21:51
 6/44 anonim ***** válasza:
91%

am ebből a minimálbér emelésből is mi lesz szerintetek?

az esetek nagyrészében a munkavállalók bérminimumra vannak bejelentve és vagy borítékban kapják a többi lóvét, vagy úgynevezett műszakpótlékban.


januártól annyi lesz a változás, hogy kevesebb lesz a borítékos lóvé/eltörlik a műszakpótlékot és több a legális pénz.

a lényeg, hogy egy forinttal nem lesz több a fizu.

2021. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
60%
A Fidesz szétcseszte a gazdaságunkat.
2021. okt. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 A kérdező kommentje:

#7


Már azelőtt is szétcseszett volt

2021. okt. 23. 23:34
 9/44 anonim ***** válasza:
100%

Aki szerint nincs infláció, az vegye elő a zsebéből a blokkot 2 hónappal korábbról. Brutál áremelkedések vannak. Heti 50.000 Ft a család kajája, és ebben semmi extra nem volt benne.

Ebben benne van az euró emelkedése, a benzinárak emelkedése, és a Fidesz elcseszett gazdaságpolitikája is. A minimálbér emelés hatása majd még ezután jön. Lesz még itt kutya világ!

2021. okt. 23. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
28%

tudod 9-es az van, hogy évek óta nem nézem, hogy mennyi megy kajára, mert tudom, hogy van elég pénzem, és ki fogok jönni belőle


én 12 év alatt összeszedtem egy saját lakást, és bőven van megtakarításom is

a szocik alatt a küszöböt rágtam

2021. okt. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!