Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha Magyarországon rendszervált...

Ha Magyarországon rendszerváltás volt, miért akarnak kommunista dolgokat visszahozni?

Figyelt kérdés

A rendszerváltás elvileg azért volt,hogy intézményesítsék a magántulajdonhoz való jogot, a vállalkozások szabadságát, illetve az oktatási lehetőségek szabadságát.


Ezzel szemben, megakarják adóztatni jobban azokat, akiknek jobban megy, mint az átlag.Nem kell itt feltétlenül csak a milliomosokra gondolni, azokra is vonatkozik, akik jól kereső diplomás emberek.

Vagy, az ingyen rezsi ígérete az állítólagos szegényeknek.



Vagy, olyan szubjektív kifejezések, mint luxusadó,ingatlanadó.

A luxus egy szubjektív dolog.Nekem lazacot enni egy vasárnapi ebédként nem hétköznapi,de nem is luxus, de valakinek luxus.Nekem autóval közlekedni természetes, valakinek luxus.Valakinek szaunás, medencés házban élni természetes, valakinek luxus.


Az államnak nem szabad az ember pénztárcájában túrnia.

Azért volt rendszerváltás,hogy mindenki úgy éljen, ahogy akar.


Az országot a jobban kereső polgárok hajtják.Az ő vásárlóerejük mozgatja a GDP-t, nem a szegényeké, ők az ország motorjai.

Ha előbbi réteget megadóztatjuk, csökken a bővülés, utóbbi réteg meg nem fog jelentősen többet fogyasztani.


2021. okt. 24. 16:12
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:

#30

De felépült az ország.Hirtelen túl sok vagyona lett a munkásosztálynak meg az államnak ezért kitalálták hogy kisemmizik mindkettőt,itt van az eredménye.Ma már gyárthatod a külföldi autóz,eheted a külföldi élelmiszereket,az állam lesheti az uniós támogatásokat.

2021. okt. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

#31

Nagy mákkal..mert Lengyelország is megismétlődhetett volna.

2021. okt. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:

A második világháború után bárki lett volna hatalmon az ország ugyanúgy felépült volna a romokból. De meg lehet nézni, hova jutottak ugyanazon idő alatt a nem kommunista országok, és látható, hogy sokkal előrébb.


Minden bizonnyal a legszemléletesebb példa Németország, ahol volt ez is az is, és az NSZK jóval jobban fejlődött mint az NDK.

2021. okt. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
39%
Akkor is gyártottak külföldi autót, nem tudom, ebben mi az újdonság.
2021. okt. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
34) meg ikarust,rábát,csepelt..ez volt a magyar járműipar, nem a mercedes.
2021. okt. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

#35

De ezen cégeknek megvolt a maguk előtörténete :)

2021. okt. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
Ma ezen gondolkodtam én is pár tanulmány olvasása nyomán. Talán, mert ha a Fidesz újra előhozza ezt a területet, jobban elfogadja a további 30 évnyi kormányzásukat. De akkor nem kellene ugatniuk a Fidesznek, hogy így a rendszerváltás előtti időszak, meg úgy...
2021. okt. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
36) folytasd.
2021. okt. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
51%

Ja,hát megbukott a szocializmus.


Miért,kérdező,mit gondolsz,ez a rendszer nem fog megbukni soha?

A nyugati országokban még progresszív adórendszerrel is folyamatosan szélesedik a különbség a különböző társadalmi csoportok között.


A luxus dolgok jól leírhatók.

Pl,rezsicsökkentés.Pl,akinek medencéje van otthon,és azt fűti,az luxus.

Tehát ezt nem támogassuk már semmilyen szinten,amíg másoknak normális fűtésre sem telik.


Drága autó.Az autó a világ legrosszabb befektetése.Évről évre drasztikusan veszít az értékéből.

Tehát,aki ilyenre költi a pénzét,az igen is adózzon többet,mint mondjuk az a tehetősebb,aki mondjuk olyan dologra költi,ami megtérül,esetleg még társadalmilag hasznos is.


Drága ruházkodás,ékszerek.

Ezekre kellene a legmagasabb Áfát tenni.



Egyszer úgy is véget ér,ez a mai fogyasztói társadalom,ha más nem a környezeti károk fogják rákényszeríteni az emberiséget egyszer erre.

Akkor nem választás lesz a szocializmus,hanem kényszer.

Nyilván az önzőség nagy úr,aki most él,azt nem érdekli mi lesz 50 vagy 500 év múlva.Milyen élet lesz itt azoknak,akik akkor fognak élni.

Az a baj,hogy az ember olyan,hogy valószínűleg el fog menni a végletekig,amikor már nagyon gáz lesz.

2021. okt. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

#29, nem tudom, milyen régen volt az. Én 66 éves vagyok, de az én életemben nem volt ilyen periódus.

Hogy őszinte legyek megtakarítás se nagyon.

2021. okt. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!