Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hitték az emberek, hogy...

Miért hitték az emberek, hogy az a rengeteg semmiből/hitelből adott támogatás, amit a covid miatt szórtak ki nem okoz inflációt?

Figyelt kérdés

Ugye alapesetben van x mennyiségű jószág (termék) és y mennyiségű pénz. Ez évtizedeken keresztül nagyjából egyensúlyban volt. Aztán jött a covid, a termelés leesett, és segítségképpen nyomtatott az eu gyorsan egy rakat pénzt, amit kiszórt. Ennek a pénznek semmiféle fedezete nem volt. Eddig ugye X egyenlő volt Y-nal, most pedig 2/3X-nek kellene egyenlőnek lenni 2Y-nal. És mivel nem jön ki a matek, logikusan elszálltak az árak. Ha kétharmad annyi termékre kétszer annyi pénz jut akkor logikusan minden háromszor annyiba fog kerülni, kivéve az emberi munkaerőt.

De miért hitték az emberek azt, hogy ennek a mérhetetlen pénzkibocsátásnak az árát nem ők fizetik majd meg az inflációban?



2021. okt. 24. 22:10
A kérdező szavazást indított:
Mert az emebrek többsége képtelen makrogazdasági szinten gondolkodni és elhiszik amit a politkusok mondanak.
Mert bíztak a csodában, hogy valamiért talán mégsem így lesz.
Mert a többség csak rövid távon akar gondolkodni és nagy ívben tesz rá, hogy mi lesz holnap.
Más, leírom kommentben.
19 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az emberek többsége nem érti az infláció mechanizmusát, csak meglepődik, ha emelkednek az árak, úgyhogy a kérdésre az a válasz, hogy mert fogalmuk sincs ilyen összefüggésekről.
2021. okt. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Legelső opció. Az emberek nem gondolnak rá hogy honnan is van a pénz, csak annyit hogy "há nyomtatnak".
2021. okt. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%
Nem csak a megnövekedett pénzbőség, a nagyobb keresleti oldal az oka az inflációnak, hanem a szűkös kínálat is (pl. chipek, alumínium, olaj).
2021. okt. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennél kicsit bonyolultabban működik a gazdaság, de a hatásmechanizmusa nagyjából ez. A likviditásbőség, a megnövekedett aggregált pénztömeg mindig inflációt szül. Nem csak nálunk, de máshol is - mindenhol növekednek a fogyasztói árak. S ezt súlyosbítják még egyéb tényezők amiket a #3-as is írt.

Egy bazi nagy lufit kezdtek fújni a jegybankok, ha nem fékezik ebből baromi nagy pukkanás lesz, durvább mint 2008-ban volt. Érdekes teoria, de vannak akik szerint a '29-es nagy válságnak a spanyolnátha járvány utáni pénzszórás tette le az "alapjait".

2021. okt. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mért valamelyik politikus azt mondta, hogy nem lesz erős infláció?
2021. okt. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!