Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek az oltás valóban...

Szerintetek az oltás valóban csökkenti a halálozási számot?

Figyelt kérdés

Be vagyok oltva, en hittem benne hogy segít.

Viszont most, hogy véget ért a vadaszati kiállítás, es egyeb fontos rendezvenyek erdekesek az adatok..

Ha pl 2020 oktober végi adatokat nezem, amikor le volt zarva mar minden a napi halalozasi rata kb 40-50 koze rugott, mostani adatok szerint szinten ugyanarra a hetre megadva 2021ben fenn all ez a 40-50 kornyeki halalozasi rata, ami szinten erdekes hogy a fertozottseg szamok is nagyjabol egalba vannak.

Elofordulhat, hogy a tavaszi oltottaknak nem maradt antitestje?

Szinte a jelenlegi adatok ugy neznek ki, mintha megint a 0bol oltasok nelkul varnank a jarvanyt.

Bar nyilvan most indult meg a fertozottseg szam, majd 1-2 honap mulva talan realisabb kepet kapunk.


2021. nov. 1. 11:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, ez most egy sokkal durvább változata a kovidnak.

Volt "szerencsém" elkapni 2020 őszén is meg most is, a kettő között megkaptam a 2 Pfizer oltást is. A tavalyi is rossz volt, de 2 nap után már jobban voltam, se szaglás vesztés, se más nem maradt vissza. A párom valószínűleg átvészelte tünetek nélkül, nálam is csak akkor derült ki amikor a gyereknek elment a szaglása és a teszt bizonyította hogy koronavírus fertőzése VOLT, mert akkor már rég nem volt beteg. De akkor még nem voltak gyorstesztek, csak a karantén.

Most nagyon durva volt, a páromnak is (ő Szputnyikot kapott), nem minden nap voltam meggyőződve róla, hogy túl fogom élni. Több kollégám is hasonlót mondott, nem csak nálunk volt így. Nagy a valószínűsége, hogy az oltások nélkül nem éltem volna túl, így a kórházat is elkerültem, mert a legrosszabb, a tüdőgyulladás és a fulladás elkerült. Olyan legyengült állapotban, amit a vírus hozott létre, az végzetes lett volna.

Szóval igen, a fertőzést nem állítja meg, csak csökkenti az esetszámot, de mivel ez egy durvább mutáns, durvább a betegség is, több olyat fogsz találni a megfertőződöttek között aki beteg is lesz tőle - viszont eddig kórházba kevesebben kerültek közülük és az oltottak aránya a kórházba jutottak között nagyon alacsony. Ezért van az oltás és nem azért hogy ne fertőződjünk meg. Jó lenne az is, de olyan oltás még nincsen a koronavírus ellen.

2021. nov. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
28%

Utána olvastam védd az oltás viszont 4 havonta oltatnod kell magad.

Ha már egyszer oltattad magad onnantól a szervezetednek szükségessé válik a rendszeres oltása covid ellen.


Nálunk az lett beteg aki oltatta magát fél évre rá és elég súlyosan.

Oltatlanok egészségesek

2021. nov. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Bizonyára..Aki be van oltva az nem nagyon halhat meg.De aki oltalom alatt áll az meg még kisebb eséllyel távozik a vírus miatt.
2021. nov. 1. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%
Ha a lezárások alkalmával ugyan annyi a halálozás, mint lezárás nélkül oltással, akkor evidens hogy működik az oltás, hisz önmagában olyan erős hatása van mint a szigorú járványúgyi intézkedéseknek.
2021. nov. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, igazából értem hogy keményebb variáns van, csak nekem az durva hogy maga az új esetek száma, és a halálozási ráta is 1 év elteltével majdnem ugyanaz( hozzáteszem az utobbi hátre lebontva), a pozitív tesztek aránya is kb 10-15 szazalék, lehet hüléyn hangzik de én 5-6 millio beoltótt miatt, sokkal kisebb számot saccoltam, a google statisztikás grafikont böngésztem, így az elmult hétre: 2020 október utolsó hete: új esetek kb 2000-2500 halálozás:napi 40-50 körül volt, 2021 okt utolsó hete új esetek: majdnem ugyanez az átlah, halálozás napi kb 35-40, szóval az uj esetszám nagyjából ugyanaz, a halálozási ráta talán ha 15-20 szazalékkal csökkent,de igazából még csak tényleg ezt az utolsó hetet lehet összevetni, hiszen csak most indult el a nem is tudom hányadik hullám, csak én azthittem,hogy így hogy kb 6 millió ember oltva van, a halálozások harmadára, vagy épp negyedére csökennek, de nagyon minimális a csökkenés, bár most annyira nem feltünő senkinek, hiszen most nincs lezárás, de tavaly márciusban már napi 7-8 halálozásnál is zárni kellett.. nem mintha értelmét láttam volna, de érdekes.. de igen lehetséges h ez a variáns annyira durva, hogy hasonlő lesz a mostani ráta is mint a tavalyi..
2021. nov. 1. 11:28
 6/19 A kérdező kommentje:
4es ebben lehet igazad van, most nincs lezárás, 1 éve azért volt, lehet emiatt van a majdnem egál..
2021. nov. 1. 11:29
 7/19 anonim ***** válasza:
76%

4es!


Tavaly november 11tol jelentette be Orbán a lezarasokat addig szinte semmi szigorítás se volt.

2021. nov. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az a baj nekem mar osszefolynak a lezarasok...de nekem is ugy remlik iskola oszi szunet utan volt tavoktatas, ami ugye pont ez a hét kb.. de lehet rosszul emlekszem, szoval ezt erdekesnek talalalom, kovetni fogom az elkovetkezo hetek adatait az elozo évvel.
2021. nov. 1. 11:34
 9/19 anonim ***** válasza:
Olybá tűnik,hogy a covid ellen talán csak a napalm vagy az atombomba nyújtana 100%-os védelmet.
2021. nov. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Növeli. Ha csökkentené, minek adnák be?
2021. nov. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!