Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az "elvárt" csak nekem nem...

Az "elvárt" csak nekem nem egyenlő azzal, hogy kötelező?

Figyelt kérdés
Az oltás beadatása elvárt az állami szférában. Akkor nem kötelező? :)
2021. nov. 2. 09:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem ezt az adott intézmény vezetője dönti el, lesz ahol kötelező lesz, lesz ahol nem.
2021. nov. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Ez úgy működik hogy nem vagy köteles oltakozni, meg ők se kötelesek foglalkoztatni téged...
2021. nov. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
6%
Csak neked. Az elvárás az nem szabadon választott gyakorlat.
2021. nov. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%
Nem a szavakon kell rugózni, mindig a szakciót nézd. Mi történik, ha nem felelsz meg az elvárásnak? A többit úgy fordítod magadnak, ahogy akarod.
2021. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt hívják eufémizmusnak.
2021. nov. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
47%
Igem, az elvárt nem kötelező, jelentése szerint. Mindössze arról feledkezel meg, hogy a szavak jelentése a kormányfőnt semennyire se érdekli, kiszolgáló mamelukjai meg nem is értik a problémát. Vagyis bármi történhet. Az is, hogy nem érdekel senkit, mit teszel, meg az is, hogy emiatt akár tévedésből is kirúgnak. Szóval ne reménykedj, cselekedj.
2021. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
4: a jogban igenis fontos szerepe van a megfogalmazásnak, minden egyes szónak. (nem veszekedés!)
2021. nov. 2. 09:35
 8/13 A kérdező kommentje:
6: köszönöm a megerősítést, nekem is ez volt a problémám.
2021. nov. 2. 09:40
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom miért nem nézed meg a vonatkozó rendeletet... Abban világosan le van írva minden, hogy KÖTELEZŐ az állami szférában en-block.


Csak a versenyszférás mundaadó aki elrendelHETI.

2021. nov. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

De kikerestem neked,


599/2021. (X.28.) Korm. rendelet


2. § (1) Az a foglalkoztatott, aki e rendelet hatálybalépése előtt nem vette fel a SARS-CoV-2 koronavírus elleni védőoltást (a továbbiakban: védőoltás), az állampolgárok egészségének és életének megóvása és a közfeladatok akadálytalan ellátása érdekében KÖTELES – a (3) bekezdés szerinti mentesítés kivételével –

a) egydózisú oltóanyag esetén a védőoltást, kétdózisú oltóanyag esetén a védőoltás első dózisát

aa) 2021. december 15. napjáig felvenni, ha a munkavégzés során ügyfelekkel rendszeresen találkozik,

ab) 2022. január 31. napjáig felvenni, ha nem tartozik az aa) alpont alá,

b) kétdózisú oltóanyag esetén a védőoltás második dózisát az oltóorvos által meghatározott időpontban felvenni.

2021. nov. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!