Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaza van MZPnek hogy rezsit...

Igaza van MZPnek hogy rezsit nem úgy kell csökkenteni ahogy a Fidesz csinálta hanem úgy hogy kevesebb vizet, gázt, villanyt használunk?

Figyelt kérdés
2021. nov. 3. 10:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
37%

Márki bekaphatja!

Persze, ha élek , mosdok, zuhanyzom, mosok, stb, takarékos kondenzációs kazánnal fűtök, minden fontos helyen energia takarékos izzók vannak, akkor mégis mi a francot akár Márki???

Ez most havi 30 ezerből ( gáz, villany) kijön.... ha rajta múlik lesz az 60 ezer is, mert biztos pocsékolok... agyrém!

2021. nov. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

#1 Miért ilyen nehéz értelmezni egy teljes javaslatot egészében? MZP kifejtette, hogy pl. államilag támogatná a lakások szigetelését, így kevesebbet kellene fűteni. Nem arról van szó, hogy te legyél 4 fokkal hidegebben mert spórolni kell, hanem arról, hogy az állam itt ad neked pénzt, hogy gyorsabban felfűtsd a lakást, és nem a rezsidet pótolja ki.

Ugyan ez vonatkozik a többire is, például az állam támogatná a napelemek telepítését, így lenne olcsó áramod ahelyett, hogy a drágát fizetnéd és azt pótolná ki az állam. Környezetbarátabb lenne, és te is jobban járnál úgy, mint így. Teljesen igaza van abban MZP-nek, hogy azt a pénzt, amiből most a rezsit pótolják ki neked rezsicsökkentés címén, inkább a lakások fejlesztésére kellene költeni, hogy a lakóknak emiatt lehessen aztán kevesebb a rezsijük, így nem csak te fizetsz kevesebbet, de kevesebbet is használsz, tehát több marad, és ha több marad, olcsóbb is lesz. Nem olyan nehéz ezt átlátni, senki nem mondta hogy éljél sötétben és fürödj hideg vízben, mert majd neked kell spórolni... :D

2021. nov. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Mégis hogy használjak kevesebbet, világítsak gyertyával? Eddig sem pazaroltam. Pazarlásra max azok a moslékos javaslatok ösztönözhetnének, amik ingyen áramot és hasonlókat ígértek. Nyilván nem tudok egy társasházi lakásra napelemet tenni, a lakásom meg jól van szigetelve.
2021. nov. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

#2!


Ezzel csak az a baj, hogy 10+ éve van felújítási támogatás + rezsicsökkentés is.

2021. nov. 3. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%

#4 - Én panelban lakom, 5 éve vettem, azóta nincs panelprogram, pedig nagyon kéne. A sok nyugdíjas lakóval a háznak sose lesz saját pénzen 100millió forintja.

A Fidesz úgy döntött az erre szánt uniós pénzeket mind a közintézményekre fordítja.


Sajnos a szigetelés csak a hőenergiát spórolja meg, ami hasznos, de magában kevés.

Az uniónak kellene már minimum 10 éve finanszíroznia egy kutatást, hogy lehetne csökkenteni a lakossági energia felhasználást, gyanítom az ipar már elég hatékonyan működik.

Voltak erre egyetemi projektek, ahol az egyetem energiafogyasztását drasztikusan sikerült csökkenteni, ezt kellene a lakossági szintre levinni véleményem szerint.

Utazási szinten meg a vasutat felkarolnia az EU-nak.


Igazából csak csepp a tengerben, hogy a magyarok mit csinálnak, az Uniónak kéne a tettek mezejére lépni...

2021. nov. 3. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
78%

2 Ez mind szép és jó, de mennyi állami támogatást fordítana a lakások szigetelésére? A családi házakéra?

Azzal nincsenek az emberek kisegítve, ha ad az állam 300 000Ft támogatást, mert a többit önerőből kell előteremteni.Esetleg akinek nincs pénze, az úgy járt?

Addig meg fizessenek csak több rezsit, amíg gyűjtögetnek.

2021. nov. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
2 Egy olyan háztartásban ahol kevés áramot fogyasztanak, nincs légkondi, mosogatógép, szárítógép és energiatakarékos háztartási gépek vannak, ott mennyi idő alatt térül meg a napelem felszerelése.Ez biztos mindenkinek megéri anyagilag?
2021. nov. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
54%

#2 vagyok. Tök jó hogy ennyire megérintett benneteket a magyarázatom, de ilyeneket miért nekem írtok le? :D

"10+ éve van felújítási támogatás" Oké, akkor ez egy rossz ötlet. MZP tart fórumokat, lehet tőle kérdezni redditen is amikre minden vasárnap válaszol, tessék neki szólni, ne nekem. Én csak leírtam a teljes elképzelését amit korábban a vitákban kifejtett, semmi ráhatásom nincs.

"de mennyi állami támogatást fordítana a lakások szigetelésére" Ez megint miért nekem kérdés? Nem tudom, sose néztem utána, redditen meg lehet tőle kérdezni és vasárnaponként van élő adása, ahol a 10 legnépszerűbb kérdést megválaszolja. Vagy megnézed hol tart fórumokat, beszédeket és ott megkérdezitek tőle.

Én azt sem mondtam hogy egyetértek ezzel az ötletével egyébként, mert szerintem sem tökéletes az elgondolás, de ettől még neki ez az elképzelése amit megpróbáltam érthetően kifejteni. Nem engem kell támadni és kérdezgetni miatta, semmi közöm nincsen hozzá, csak egy egyszerű választó vagyok a sok közül :D

2021. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

8 Bocsánat, azt feltételeztem, hogy te esetleg többet tudsz erről, mint a hozzászólók.

Pusztán arra világítottam rá, hogy egy jónak hangzó ötlet is lehet rossz, ha a valóságban jóformán kivitelezhetetlen.

2021. nov. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
94%
"Ez biztos mindenkinek megéri anyagilag?" Mondom hogy nem tudom, nekem ehhez semmi közöm nincs, miért tőlem kérdezitek? Nézzetek utána ha ennyire érdekel, én komolyabban nem foglalkoztam a témával. Elmondta az egyik tv-s vitában amit én összefoglaltam a kettes válaszban, ennyi történt.
2021. nov. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!