Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Munkalapú társadalomban lévő...

Munkalapú társadalomban lévő támogatások?

Figyelt kérdés

Ugye Orbán ezt hangoztatja, akkor miért nincse ek ehhez kötve bizonyos kiváltsagok azoknak, akik dolgoznak?

Pl

Progresszíven szja teher csökkentés X év eltoltott munka után.

5év 2%, 10év 5% 15 év 8% 20 év 10%


Akár a munkahelyeknek is a bérterhét lehwtne ilyen módon megvágni (tudom a multik igy is jól járnak)


Szerintetek ez járható út lenne?

A fidesz rengeteg szavazatot nyerhetne egy ilyen lépéssel.


2021. nov. 6. 08:28
 1/9 anonim ***** válasza:
78%
Viccnek jó.
2021. nov. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

1

Miért is?


Bár egy ilyen komment után, erősen kétlem hogy barmiféle építő kritikát képes lennél megfogalmazni ebben a témában.

2021. nov. 6. 08:34
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Ingyen ótóka a nagycsaládosoknak nem az?
2021. nov. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3

Ja, hogy a baloldali támogatásokra gondolsz?

Azt hittem a Fidesz jobbos párt, ott rohadtul nem szokásos ilyen ingyenkocsi a sok pulyásoknak.

2021. nov. 6. 08:38
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

#2

Itt vannak a jelenlegi támogatások, olvasgasd:

[link]

2021. nov. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
Elöregedő társadalom a magyar, már így is a fiataloknak se nem lesz nyugdíjuk viszont az Ő fizetésük tartják össze a széteső nyugdíjrendszert.már most se bírna ki ilyet a fiatal generáció főleg nem úgy ahogy ennek hatására kivándorolnának méginkább az országból.Inkább egy túlnyomóan fiatal+középokorú társadalomban lenne alkalmas ilyenekben gondolkodni.
2021. nov. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%
Ilyen a világon nincs, teljes zagyvaság.
2021. nov. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, nagyon primitív lett a trollkérdésed.

2010-ig 17%-os és 32%-os volt az SZJA kulcs. Most mindenkinek csak 15%-os.

Hisztizel amiatt hogy nem lett ennél még alacsonyabb.

Az elméleted ott bukik, hogy adót akkor kell fizetni amikor az illető dolgozik, abból a jövedelméből és nem a korábbiakból. Minden egyes hónapban változtatni kellene a fizetendő adó mértékét ha valami hasonlót vennének figyelembe. Mégis miért kellene más %-kal adóznia annak aki 50 éves és már 25 éve dolgozik, mint én, meg annak aki csak 10 éve dolgozik? Mitől értékesebb az én munkám ebben a pillanatban, mint az övé és miért kellene nekem kevesebbet befizetnem a költségvetésbe csak mert már régebb óta dolgozom?

A családi adózásnak pont az a lényege, hogy az fizet kevesebb adót aki abban a pillanatban gyereket tart el a jövedelméből. Mert a gyerekek születése és felnevelése a társadalom érdeke, akkor lesz jó mindenkinek 30 év múlva, ha most születik elég gyerek és azok olyan családban születnek meg jobbára, ahol a szülők dolgoznak, felelősségteljesek és nem azért szülnek gyereket, hogy majd ad érte az állam támogatást családi pótlékkal meg segéllyel. Onnantól hogy a gyerekem felnőtt, már én is éppen úgy fizetem az adót mint mások és ahogy fizettem azelőtt, hogy gyerekem lett volna.

Ha az ötletedet vennénk elő, akkor pont ott lenne a nagyobb adóteher amikor az embernek el kell indítania a saját életét, családot szeretne alapítani és gyerekeket eltartani. Éppen ellentétes lenne a kiváltott következménye, mint ami a társadalom érdeke.

A ledolgozott éveknek később, a megszerzett nyugdíjban lesz jelentős következménye.

2021. nov. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8

Nagyon bugyuta lett a troll válaszod.

Senkisem beszélt 2010-ről, igazából tovább nem is olvasom.

Mert már az eleje egy fideszes troll komment.

2021. nov. 7. 10:32

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!