Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Momentum szavazók! Hogyan...

Momentum szavazók! Hogyan értékeltétek azt, hogy az előválasztás 2. fordulójában a pártotok Márki-Zay Pétert támogatta?

Figyelt kérdés
Ezzel a Momentum mégiscsak egy olyan jelöltet támogatott és segített végül győzelemre aki ideológiailag távol áll párttól.

2021. nov. 11. 21:10
A kérdező szavazást indított:
Egyetértettem a döntéssel.
Nem értettem egy a párt döntésével.
28 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Tudtommal a Jobbik és a Momentum eredetileg azon gondolkozott, hogy az előválasztáson ő lesz a jelöltjük. Mindkettő végül meghiúsult.
2021. nov. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
A legkisebb rosszat választottuk, mivel az 1. fordulóban a mi jelöltünk tökutolsó lett. (Mondanám, ha momentumos lennék.) :)
2021. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Én örültem neki.


A háromból két esélyes jelölt volt csak, Karácsony meg inkább maradjon főpolgármester, őt ne szedjük ki a székéből.


Szerintem helyes döntést hoztak és ezzel megmutatták, hogy az ország és a kormányváltás érdekeit tartják szem előtt, és nem a sajátjukét.

2021. nov. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Támogattam, Momentumosként már az előválasztás első fordulójában is rá szavaztam. Lehet, hogy sok különbség van közte és a párt között, de sok hasonlóság is. A közös dolgok pedig összekötnek.
2021. nov. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Most nem annak az ideje van, hogy marakodjanak, hogy Dobrev Klára, vagy Karácsony Gergely, vagy Fekete-Győr András jobb lett volna, mint Márki-Zay Péter.

Most annak van itt az ideje, hogy a sok ex-jelölt egyként beállva MZP mögé kísérletet tegyen és minden erejét belefeccelje abba, hogy megtörténjék a váltás.


Utána azok, akik most szószólói az ellenzéki tömörülésnek, azok -amennyiben megnyerték ezt a gigászi csatát, és megtörtént a kormányváltás - úgyis el fogják osztani maguk között a helyeket, és hidd el, minden vezető politikusnak jutni fog valamilyen szószólói hely, ilyen tárca, olyan tárca, ilyen miniszter, olyan miniszter, ilyen államtitkár, olyan államtitkár, stb.


De most nem annak van itt az ideje, hogy azon filózzon, hogy ez majd, akkor hogy fog lenni. Most annak van itt az ideje, hogy összefogás szülessen, és kitoljanak egy embert, akinek a neve még nem lett beszennyezve, elhasználva, aki tud szólni valamelyest azokhoz Orbánban csalódottakhoz, akik valamelyest mégis jobboldaliak.


Szóval szerintem helyes döntés volt MZP. Aztán ha veszít, akkor borítékolhatóan marad minden úgy, ahogy most van, ha meg nyer(de nem nyeri magát agyon), akkor meg talán jön egy eleinte valószínűleg pokoli nehéz,de a mostaninál talán szebb, új világ(ami persze messze nem jelenti azt, hogy kolbászból fonják majd a kerítést, mert ez marhaság).

2021. nov. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Miért álna MZP távol a Momentumtól? A Momentum egy centrista, szociálliberális párt, MZP pedig egy jobboldali, jobbközép, konzervatív liberális jelölt. Ezzel szemben a többi jelölt mind vagy szociáldemokrata (Dobrev, Karigeri) vagy jobboldali populista (Jakab). A Momentumhoz egyértelműen MZP áll legközelebb, habár szerintem elképzelhető, hogy a Momentum a közeljövőben egyre inkább balra fog tolódni, mert a jelenlegi ideológiájuk (neoliberális gazdaságpolitika ötvözve a társadalmi liberalizmussal) nemzetközi szinten már megbukóban van, az ilyen pártok (pl. az amcsi demokraták, az elmúlt 20 év német SPD-je és angol munkáspártja) egyre jobban kezdenek széthúzni és szétesni, Magyarországon ráadásul a Fidesz is inkább próbálja rejtegetni a neoliberalizmusát (pedig messze ők a legneoliberálisabb párt jelenleg az országban), mert egyáltalán nem népszerű.
2021. nov. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
32%
#6 Attól mert Makó közelebb van Jeruzsálemhez, mint Alaszka, attól még qrva messze vannak ám egymástól!
2021. nov. 11. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!