Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán nagyívű béremeléseiből,...

Orbán nagyívű béremeléseiből, miért vannak kihagyva a pedagógusok?

Figyelt kérdés
Kellemesen hallgattam a tegnapi kongreszuson, hogy mennyi ágazat béremlése valósul meg jövőre; nyugdíjasok a prémium mellett a teljes 13.havi kiegészítést is megkapják, minimálbéremelés, katonáknak több havi ellátmány stb és kissé összeszorult a szívem, mert mi pedagógusok kimaradunk mindenből. Ezzel a 20%-os minimálbéremeléssel már beelőzik a pályakezdőket. Itt csak 10%-ost ígértek valamikor pár hónapja, pedig heti szinten 50-55 órát dolgozik egy pedagógus, készíti fel a gyerekeket az életre, kirándulásra, ügyeletezteti, tanítja mindenre. Miért maradtak ki ebből a pedagógusok?

2021. nov. 15. 07:58
1 2 3 4
 31/34 A kérdező kommentje:
29 ez nagyon igaz! De akkor mindenki szívjon?
2021. nov. 16. 12:08
 32/34 anonim ***** válasza:
@29 Vagy csak van korreláció az általános iskolainál magasabb végzettség és aközött, hogy valakinek a hazafiság nem azt jelenti, hogy komilfónak tartja a huszadik század első felét.
2021. nov. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
53%
Hova emelnek má bért , nyugdíjas meg éhezik, mert szerencsétlen is van magyarba!!!!
2021. nov. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
100%

Természettudomány van már évek óta általános iskolában, csak 7.-8.-ban van fizika, kémia, földrajz. Szakgimnáziumokban is egy általános természettudományos tantárgy van. Elitgimikben van kémia, fizika, biológia. Tehát ez már elég régóta így megy. Azt hallottam, hogy 7.8.-ban is ezt akarták, mondván, hogy nincs elég reál-szakos tanár. De a tanárhiányra nem az a megoldás, hogy akkor nem tanítjuk azt a tantárgyat az iskolákban!

Egyébként pár éve volt a tanterv átalakítva, és igen, a PSZ vitatkozott velük, de nagyjából körbe lettek röhögve. Azért sem tetszett nekik, mert olyan emberek hoznak ott döntéseket, akinek semmi köze az egészhez, aki kompetens, azt kihagyják belőle, sem a tanárokat, sem a szülőket nem kérdeztek meg. Tiltakoztak, nem foglalkoztak velük, az lett, amit fent akartak. És akkor most emiatt ne legyen béremelés? Ne már, ez zsarolás.

Azzal amúgy én is egyetértek, hogy nem kéne bemenni dolgozni, aztán kénytelenek lennének emelni. Én is azt gondolom, hogy az a cél, hogy ne legyenek normális iskolák, ne legyenek tanult emberek ebben az országban.

2021. nov. 19. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!