Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nyugdíjasok inkább szavaznak...

A nyugdíjasok inkább szavaznak a Fideszre?

Figyelt kérdés

2021. nov. 16. 11:29
A kérdező szavazást indított:
A nyugdíjasok inkább a Fideszre szavaznak
A nyugdíjasok inkább az ellenzékre szavaznak
Nagyjából egyforma arányban szavaznak a Fideszre-ellenzékre
30 szavazat
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Vagy fideszes vagy dks egy nyugger.
2021. nov. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
7%
1-es, így igaz, attól függően, hogy internálási v. munkásőri élményemlékei vannak.
2021. nov. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a mostani 50-es, 60-as korosztály a legfideszesebbek (akik a rendszerváltáskor fiatalok voltak, kb. a fideszes politikusok korosztálya.) Az ennél idősebbek közt is sok a fideszes, de ott már a DK se szégyenkezhet.
2021. nov. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok nyugdíjas szavaz a fideszre, mert abban reménykedik hogy olyan lesz mint a "boldog békeidőkben" a kádár rendszerben.


De elég sok nyugdíjas már felébredt, persze nem az egyszerűbb lelkek, az egyszerűbbeket meg lehet fogni a "rezsicsökkentés" nevű átveréssel, migráncsokkal (akik speciálisan őket akarják megerőszakolni, "ujjazni"), meg a kormányzati fake news-al.

2021. nov. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
0%

Az idősebbek higgadtabbak általában politikai ügyekben, bár van köztük kivétel, mert csalódtak már eleget különféle pártokban, rendszerekben, de kétség kívül senki nem tisztelte meg őket eddig ennyi zsozsóval, mint most a Fidesz, ez gondolom sokakat elgondolkoztat.

Aztán sok köztük a konzervatív, LMBTQ, vagy migránsügyben hasonlóan gondolkodik a többség, de van azért vérbeli szoci is köztük, vagy liberális, de szerintem kevesebb, mint más korosztályokban és azok sem olyan vehemensek.

Valahogy fura ez, a honvédségről is a szebb emlékek maradtak meg, fiatal voltam és erős, így a Kádár korról is eszembe jutnak jobb dolgok is, mert korántsem volt minden rossz, volt ami jobb volt, mint most, legalább is bizonyos időben, mert hosszú időszakról van szó.

Nem mintha visszasírnám, mert értelmetlen is lenne egy Szovjetunióra épülő rendszerért ácsingózni a Szovjetunió nélkül, meg aztán több volt a rossz, mint a jó, de a fiatalságom hozzá kötődött, elválaszthatatlan tőle és az sokat számít.

Sokan nem is szavaznak, mert nem akarják a fiatalabbaknak befolyásolni az életét, magam is habozok, de ha elmegyek szavazni, akkor csak a Fidesz marad, semmi jót nem várok az ellenzéktől. Vagy soha nem is gondolták komolyan, amiket hirdettek, vagy hamar feladják az elveiket, ha így összemosódtak, kizárt, hogy egy ilyen koalíció életképes legyen, az Orbán meg legalább ad egy kis pénzt, legalább választások előtt, ami rendes tőle, mert eddig túrót sem kaptak az öregek.

Nem olyan rossz a Fidesz, volt már rosszabb is - nem kívánom, de a fiatalok is megtanulják majd, hogy akikért most odavannak, azokat majd rövidesen utálni fogják, mert nem jobb, hanem rosszabb lesz, ha hatalomba segítik őket. Könnyen megeshet sajnos.

2021. nov. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Én nyugdíjas vagyok és vaksli. Soxor nem is látom miket ikszelek be
2021. nov. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%

#5 ja, én megtanultam. 2010 előtt oda voltam a fideszért.


Ma sokáig tartanám életbe őket, és tanulmányoznám, próbálgatnám rajtuk a legdurvább kínzásokat, és lehetővé tenném hogy más emberek is elégtételt vegyenek rajtuk.

2021. nov. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
"Nyugger" vagyok, és a legjobban annak örülnék, ha a Fidesz is, meg a DK is eltűnne örökre a süllyesztőbe.
2021. nov. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
#2-est miért pontozták le? Legtöbb ember tényleg az alapján szavaz, hogy a XX. században melyik mocskos rendszeréhez milyen volt a viszonya. Ha a szülőjeit a komcsik vakarták ki a nincstelenségből, akkor a most nyugdíjas gyereke baloldali. Ha a szülei a holokauszt áldozatai voltak, akkor a most nyugdíjas gyerekük szintén tuti baloldali. Ha a szüleinek a vagyonát a komcsik elvették, szülőket internálták, akkor a most nyugdíjas gyereke tuti fideszes. A Don-kanyar érdekes és azt követő orosz hadifogság tragédiája érdekes, mert valamelyik család úgy interpretálja, hogy a rohadt szovjetek hadifogságban éheztették a papát, valamelyik család pedig úgy interpretálja, hogy a Horthy kiküldte a fiatal férfiakat megtámadni a szovjeteket, hogy imponáljon Hitlernek, aki aztán jól el is veszítette a világháborút.
2021. nov. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Ha a nyugdíjasok inkább fidesz szavazók, akkor nem az érné meg jobban a fidesznek, hogy ne haljanak bele a vírusba? Mert konkrétan el van engedve a járvány, és ebbe az idősek fognak leginkább belehalni. Azaz akkor csökken a fidesz szavazóbázisa. Vagy ez nem baj, mert gondolom majd az ukránok szavaznak legközelebb is? Vagy máshogy hekkelik meg a választást. Azért is fontos a nyugdíjas kérdés, mert Mo. egy elöregedett ország, ahol főleg az idősek szavaznak.
2021. nov. 16. 12:34
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!