Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miközben a mi politikánkkal...

Miközben a mi politikánkkal az is jól jár, aki nem ránk szavaz, a baloldal politikájával azok se járnak jól, akik rájuk szavaznak. Egyetértesz?

Figyelt kérdés

2021. nov. 17. 12:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
61%
Nem éhezünk nem fázunk, Orbán Viktor a királyunk!!!
2021. nov. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se a Fidesszel se a baloldallal nem jár jól az se aki rájuk szavaz.
2021. nov. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#10

Az ne zavarjon, hogy pár év alatt ugrott kb. 20%-ot az államadósság.

Mutass már még egy ilyen EU-s országot.

Az infláció meg sehol nem ilyen magas. Nálunk reális 10-15% évente. Igen, én nem a torz ksh adatot nézem.

2021. nov. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
26%
Én sem, és te se állítanád ezt az ostobaságot ha megnéznéd részletesebben az álltalam belinkelt hivatalos EU statisztikát :)
2021. nov. 17. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
94%
A Fidesszel sokan még azok közül se járnak jól, akik amúgy rájuk szavaznak.
2021. nov. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

#14

Megnéztem, és az látszik, hogy 10% feletti infláció sehol nincs abban a térségben, amiről beszéltünk.

Ostobaságnak meg nem ostobaság.


A inflációs kosarat mi egy az egyben átvettük az EU-tól. És pont ezért ad torz értéket.

Meg van adva, hogy pl. a legnépszerűbb autó új árát milyen százalékkal kell beleszámolni az infláció. Ezt az arányt Nyugat-Európában úgy számolták ki, hogy megnézték, hogy átlagosan hány évente vesznek és milyen autót a helyiek, így ki tudtak számolni egy átlagos napi költést, hogy az inflációs kosár egy átlag ember vásárlásait kövesse.


A gond nálunk az, hogy pl. autót sokkal ritkábban, illetve általában használtam vesznek az emberek.

Így ennek a tételnek sokkal kisebb súlyban kellene benne lennie a mi kosarunkban, viszont mivel gondolkodás nélkül átvettük ezt a nyugattól, így ez nem látszik.

Nálunk - ha az autóknál maradunk - évről évre még mindig nő az autók átlag életkora, vagyis jól látszik, hogy nem új autóat veszünk elsősorban.


Ha pedig a kosárban ez egy kisebb tétel, ami akár ritkábban jelenik meg, akkor simán torz eredményt kapunk, mivel a kocsik lassú drágulása lehúzza a gyorsabban dráguló termékeket.


A valós infláció - csak hogy tisztában legyél vele - az elmúlt 5-6 évben kb. évente 15% körüli érték volt minimum.

2021. nov. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tudod azzal járunk a legjobban ha az egész parlamentet leváltjuk mert az összes korrupt, inkompetens barom
2021. dec. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!