Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha dübörög a gazdaság, miért...

Ha dübörög a gazdaság, miért adunk jutalmat a nyugdíjasnak, de ugyanakkor emeljük a jegybanki alapkamatot?

Figyelt kérdés

Csak én nem értem?!

Nekem is vannak nyugdíjas rokonaim nem sajnálom tőlük, ne értsétek félre.

De ezt valahogy nem értem, hogy mindenhonnan az folyik milyen jók vagyunk, gazdaságban már túlszárnyaltuk a járvány előtti szintet stb.


Közben az euró ma 365...., alapkamat emelés 3-adjára fél éven belül, ha nagy átlagot veszünk szinte minden 15-40 %-al drágább.


Én 30 éves vagyok, ingatlanvásárlásban gondolkozom. Na most a jegybanki alapkamat emelésekkel, kvázi úgy érzem, velem fizettetik meg a nyugdíjprémiumokat.

Sarkosítottam, de a lényeg ez. Lassan ott járok hogy havi 15k-val többet kell visszafizetnem most, mintha januárban adósítottam volna el magam.


Zöld hitel nem opció nekem, nem keresek 500k-t. Jó annak aki igen.



2021. nov. 17. 15:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%

+

Az 1600 milliárdos devizahitelt se hagyd ki :)

2021. nov. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

tehát:

megveszik kilóra a nyugdíjast.

megveszik kilóra a nagycsaládost

megveszik kilóra a gazdagot (havi 500k felett igényelhető extrajó zöld hitellel)


mi marad a kis-közép átlag embernek, aki nem keres 500k-t de azért boldogulni szeretne?!


Szerintem többen vannak a kis-középosztály beliek mint a nyugdíjas+nagycsaládos +gazdag összesen.

Vagy tévedek?!

2021. nov. 17. 15:16
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Azt se hagyd ki olyan "jóléti" állam van állami üzemanyag árat kell megszabni mert a "jólélő" emberek máshogy nem tudnak közlekedni.
2021. nov. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
39%
A gazdaság kicsit árnyaltabban működik annál mint leírtál... Az egyik egy fiskális/politikai intézkedés, a másik meg egy monetáris. A kamat elemelésre szükség van függetlenül attól, hogy fiskális oldalon mire megy ki a pénz.
2021. nov. 17. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
mert jövőre választások lesznek, ilyenkor el kell sütni mindent
2021. nov. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert nem jó a gazdaság a növekedésbe a stadion épités meg a lopás is benne van ami nem termel semmit.A termelést kel nézni mindig abban utolsok vagyunk.Nyugdijasnak meg azért adnak pénzt mert szándékosan nyomorban van tartva a magyar társadalom.Már régios szinten is utolsok vagyunk fiszetésbe a Románok is jobban keresnek.Ilyen rossz kormányzása egyik országnak sincs a rekorder 27 % áfájukal ami világ szinten egyedi.De a nyugdijas m1,hirtv, néz azt se tudja mi megy a világba.
2021. nov. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem dübörög a gazdaság sajnos, ezt csak a Fidesz akarja hinni/elhitetni. Az eszetlen pénzosztás meg hitelből megy, aztán csodálkozik mindenki, hogy csúcson van az infláció.
2021. nov. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Mészáros vagyona dübörög, nem az ország gazdasága.
2021. nov. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

tehát akkor ez mind mint parasztvakítás?

csak választást akarnak nyerni, majd utána meg megint ráfogják gyurcsányra hogy miért kell újabb megszorító csomag? :D

2021. nov. 18. 08:31
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
Igen pontosan kérdező ez megy már régóta semmi program csak a Gyurcsány,Soros,nemváltó óvodások.Jó lenne már valós dolgokkal is foglalkozni de halottam hogy, ezeknél a parlamentben a büfében lehet kapni feleseket azt azért nem érdekli ezeket semmi mert részegen dolgoznak. Kíváncsi vagyok melyik munkahelyen lehet kapni feleseket a büfébe de már mindenki rekord szociális válságra készül meg inflációra.Ezek meg még mindig a nem válto ovodások meg Gyurcsány megy
2021. nov. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!