Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten szerintetek nyer a...

Budapesten szerintetek nyer a 2022-es választáson egyéni választókerületet a Fidesz vagy az összeset besöpri az ellenzéki összefogás?

Figyelt kérdés

18 egyéni választókerület van Budapesten.

- az ellenzék jelöltje - a Fidesz 2018-as listás eredménye

Budapest 1. Csárdi Antal (LMP) - Fidesz 40,91%

Budapest 2. Orosz Anna (Momentum) - Fidesz 40,96%

Budapest 3. Hajnal Miklós (Momentum) - Fidesz 41,76%

Budapest 4. Tordai Bence (Párbeszéd) - Fidesz 39,85%

Budapest 5. Oláh Lajos (DK) - Fidesz 37,05%

Budapest 6. Jámbor András (Párbeszéd) - Fidesz 38,80%

Budapest 7. Hiszékeny Dezső (MSZP) - Fidesz 31,10%

Budapest 8. Hadházy Ákos (Momentum) - Fidesz 35,55%

Budapest 9. Arató Gergely (DK) - Fidesz 38,20%

Budapest 10. Szabó Tímea (Párbeszéd) - Fidesz 36,41%

Budapest 11. Vajru László (DK) - Fidesz 34,99%

Budapest 12. Barkóczi Balázs (DK) - Fidesz 38,53%

Budapest 13. Vajda Zoltán (MSZP) - Fidesz 40,31%

Budapest 14. Sziágyi György (Jobbik) - Fidesz 39,90%

Budapest 15. Kunhalmi Ágnes (MSZP) - Fidesz 38,97%

Budapest 16. Hiller István (MSZP) - Fidesz 38,42%

Budapest 17. Szabó Szabolcs (Momentum) - Fidesz 37,71%

Budapest 18. Tóth Endre (Momentum) - Fidesz 39,99%



2021. nov. 19. 09:58
A kérdező szavazást indított:
Budapesten is nyer a Fidesz egyéni választókerületet.
Az összes budapesti egyéni választókerületet az ellenzéki összesfogás nyeri.
40 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
30%
2018-ban nyert, nem is egyet, és most népszerűbb a Fidesz, mint 2018-ban. Szerintem lesz budapesti nyertesük is.
2021. nov. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

"2018-ban nyert, nem is egyet, és most népszerűbb a Fidesz, mint 2018-ban."


Tényleg? akkor miért nyert Karácsony Budapesten és miért mért valamelyik közvéleménykutató valami 10-15%-os ellenzéki lista vezetést Budapesten?

2021. nov. 19. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%
2: amit írtál, annak semmi köze a témához. Nem főpolgármester-választásról beszélünk, hanem a parlamenti egyéni körzetekről.
2021. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%

3! Igen tudjuk-tudjuk és nem szabad összeadni az ellenzéki pártok szavazatait, mert én biztos nem szavazok egy jobbikosra stb. De szólok, szavazok pedig én "ballib" vagyok a ti szóhasználatotok szerint.


Amúgy nem is tudtam, hogy a pártok népszerűségének semmi köze a választások eredményéhez!

2021. nov. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Ha reálisan nézzük akkor nem sok esélye van fideszesnek most elvinni akár 1 Budapesti körzetet, ahol történt átvándorlás a fideszhez és a mihazánkhoz az a jobbik ami Budapesten nem volt jelentős. 42%-nál többet nem tudott elérni pesten a fidesz ami most 1v1-ben kevés lesz.
2021. nov. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
92%

1, látom azt az apróságot sikerült elfelejteni, hogy most volt egy előválasztás nevű dolgocska.


2018-ban egyetlen budapesti körzetet sem nyert 50% feletti eredménnyel a fideszes jelölt, de még csak meg se közelítette azt. 40-42%-kal húzták be az összeset olyan nagy nevek, mint Gulyás Gergely, Varga Mihály, Kocsis Máté.

2021. nov. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
69%

#1 nagy valószínűséggel nem nyer, max egyet.

Az, hogy korábban nyert, egyáltalán nem releváns, hiszen azért nyerhetett, mert

1. több ellenzéki jelölt indult egy evk-ban, így megoszlottak a szavazatok.

2. az ellenzéki pártok egymás lejáratásával is foglalkoztak, mert egymástól könnyebben vettek el szavazatot, mint a Fidesztől, és emiatt a Fidesz volt a nevető harmadik, az ellenzéki szavazók jelentős részét meg távolmaradásra késztették, elbizonytalanították.

3. Akiket az egymás áskálódásával elbizonytalanítottak, most simán elmennek szavazni, és lehet, hogy lesznek jobbikosok, akik nem szavaznak egy DK-s jelöltre, ahogy te mondod, a kettő igenis kiegyenlíti egymást, sőt.


Szóval én simán el tudom képzelni, hogy a Fidesz egy körzetet sem nyer meg Budapesten. Hacsak nem azzal, hogy a törvényesített voksturizust nem nagyiparosítják, és nem találnak még ki néhány új választási szabály módosítást.


De a szent fideszesek, törvényesítik a csalást, már ha ők csinálják, és így simán okés.

2021. nov. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%

2018-hoz képest rontja a Fidesz(-KDNP) helyzetét, hogy büntetgetik Budapestet, nyilván a választása miatt.

Az viszont nagy kérdés, hogy a fővárosiak hogyan élik meg, ítélik meg, akár a főpolgármester, akár a szép számú kerületi ellenzéki vezetés ténykedését; kérnek-e belőlük jelentősebbet.

2021. nov. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%
"és most népszerűbb a Fidesz, mint 2018-ban" - ez a kijelentés azért alátámasztásért kiált!
2021. dec. 26. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!