Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gibraltári esetből Covid...

Gibraltári esetből Covid szempontból milyen következtetést vonható le? 100% átoltottság, mégis drasztikusan emelkedik az esetszám. Valami nem stimmel?

Figyelt kérdés

Gibraltár lakosok száma: 34003 fő 2020 népszámlálás szerint.


[link]


Teljeskörűen beoltott emberek: 39815 fő



Gibraltar: the latest coronavirus counts, charts and maps [link] › gibraltar


10 órával ezelőtt — Gibraltar has administered at least 94,469 doses of COVID vaccines so far. Assuming every person needs 2 doses, that's enough to have vaccinated about ...


[link]



24.hu cikke alapján csak a felnőtt lakosság 100% lett beoltva. De a számok alapján ez nem stimmel... hiszen több ember lett beoltva mint a teljes lakosság.


[link]



2021. nov. 19. 14:43
1 2
 11/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

#9/#10: tekintve hogy azonos időszak alatt Magyarországon kb 7000 körüli a halottak száma, igen. Jó adat.

Magyarország, 04.19: 25 381 halott.

Magyarország, 11.18: 32 645 halott.

A különbség 7264.


Igazatok van: az arányokat kell nézni. Közel ötöde a halottak aránya.

2021. nov. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Kerdezo.


Ne varj itt tenyszeru valaszt, mert mindenki csak azt nyomja hogy szerinte mi az esszeru meg logikus. Ezeket ugy mondjak, hogy nincs hivatalos, naprakesz adataik hanem belinkelnek valamit aminek utana sem neztek hogy hogy tortent a mintavetel meg egyeb tenyezok. Ezeket az infokat csak az adott kormanyok birtokoljak.


A kormanyokba meg fektess bizalmat, hogy mennyire tenyszeru es nyers adatokat publikalnak - lasd Kina, Oroszo., M.o, Ukraina, Feheroroszo. meg a tarsaink.


Azert mert a nyugat tobb adatot publikal, az nem aranyos az adatok minosegevel es valodisagaval.


Ezek utan levonhatsz barmilyen kovetkeztetest Vakcinapro oldalakrol, ahol azt nyomjak mindennap 100 szor, hogy 1500 beteg fekszik lelegezteton es mind oltatlanok, meg levonhatsz kovetkeztetes vakcina ellenes oldalakrol ahol 1500 beteg fekszik 1499 oltott.


A media szereti ha raklikkelnek a cikkre, a kormany szeret uzletelni (nyugatiak nem vesznek keleti vakcinat, keletiek nyugatit nem vagy alig) penzrol szol a java, a statisztikak meg ott is milyen modszereket hasznaltak meg milyen mintavetel az sehol nincs kozolve.


Statisztikakbol adj nekem barmelyik orszagrol adathalmazt, kihozom neked ervenyes statisztikai lepesekkel es modszerekkel hogy aki beoltotta magat azoknak nagy resze nagy valoszinuseggel a korhazban fekszik meg kihozom neked azt is, hogy akik nem oltottak azok kozul egy sem fekszik. Vagy akar forditva.


A statisztikaval nagyon szepen lehet jatszani es utana kiallni kormanyinfo-n es lenyegeben a hazug-igazsagot bizonyitani.

2021. nov. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
#11! Ne haragudj már, hogy én az általad említett "elmúlt 5hónap" alapján számoltam és nem láttam előre, hogy hirtelen felemeled 7-re! Amúgy elég érdekes úgy számolni, hogy az egyik országban adott időszakban még épp zajlik egy hullám a másikban meg nem, mivel mindenki tudja, hogy a hullámok kezdete és vége nem egyezik napra pontosan különböző országok között. Bár, kétségtelen, hogy így számodra kedvező számokat fogsz kapni. Ha másra nem is, arra biztos jó a Covid, hogy a matematika új, eddig ismeretlen ágait ismerjük meg.
2021. nov. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Koplárovics Béci ***** válasza:
0%

"#11! Ne haragudj már, hogy én az általad említett "elmúlt 5hónap" alapján számoltam és nem láttam előre, hogy hirtelen felemeled 7-re!"


Jogos, bár az arányok megmaradtak. Ugyanannyi időt vizsgáltam a gibraltári adatoknál, mint a magyarnál.


"Amúgy elég érdekes úgy számolni, hogy az egyik országban adott időszakban még épp zajlik egy hullám a másikban meg nem"


Szintén jogos, bár akkor az 5 hónapos adat sem lesz megfelelő, mivel Gibraltárban volt egy kisebb hullám július-augusztusban (ami viszont nálunk nem volt).


"Bár, kétségtelen, hogy így számodra kedvező számokat fogsz kapni."


Bizony. Nagyon könnyű abba a hibába esni, hogy az almát a körtével hasonlítjuk össze. Mivel eleve nincs két egyforma ország és járványkezelés. Amiben Magyarország szarul teljesít. És ez nem kizárólag a kormányon múlik.

2021. nov. 19. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ukrajnában 15%-os volt az átoltottság november elején, mégis vagy két hete stagnált az esetszám. Inkább visszaszorulóban van.
2021. nov. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2021. nov. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!