Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem meri elmondani az...

Miért nem meri elmondani az ellenzék, hogy ki számít gazdagnak és hol húznák meg a határt a többkulcsos adórendszerükben?

Figyelt kérdés

2021. nov. 24. 11:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

10

Akkor olvasd el újra és próbáld meg értelmezni, amit írtam a 7-es kommentemben.

2021. nov. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az LMP bruttó 500 ezer forint felett már 25 százalékos kulcsot akar.

Tehát aki ennél többet keres ma magyarországon az szerintük mesésen gazdag elithez tartozik.

Ezt az összeget győrben egy technikus megkeresi.

Az LMP meg bekaphatja.

Eddig nem nagyon akartam elmenni szavazni, de ha ezek nekiállnak ilyenekkel ba.ztatni akkor tutira lesz a fidesznek még egy szavazója.

Ha ma a fidesz meg tudja oldani 16 százalékos szja-val az állam működtetését akkor oldják meg ők is. Állítólag nem fognak lopni. Meg is találtam a fedezetet a kiadásokra.

2021. nov. 24. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ezek szerint az LMP se tudja, ki a gazdag.

Gazdag az, aki mindent meg bír szerezni, amit csak akar, és ehhez az életvitelhez már dolgoznia sem kell.

Mindenki más azért dolgozik, hogy az életvitelét fenntartsa, mert munka nélkül elvesztené mindazt, amit addig elért. Ennek a rétegnek a felső része már közelít a gazdag fogalmához.

2021. nov. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Ráérsz megtudni akkor, amikor tudatosul benned, hogy bármit is teszel, fizetsz, mint a katonatiszt.
2021. nov. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Érdekes ez a "ki gazdag?" kérdés. Pl. idén az olimpiai aranyérem életjáradéka idén havi 329 ezer forint. E szerint Egerszegi Krisztina gazdag, mert az 5 aranya után havonta 1,645 millió forintot kap, plusz némi apró 1 olimpiai ezüst és 1 olimpiai bronz után.


De ő mégse mondható gazdagnak annak ellenére, hogy az élete hátralevő részében nem kell pénzért dolgoznia, sőt, a párját és a gyerekeit is könnyedén eltartja, mert bármit mégsem bír megvenni.

2021. nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ráadásul az olimpiai járadék szja adómentes, vajon MZP melyik adósávba sorolná ezt az életjáradékot? Vagy megszüntetné a folyósítását, hogy ne okozzon fejtörést?
2021. nov. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

#10

Neked kéne elolvasnod, hogy mit írtam a #8 válaszomban, szóval sem említettem, hogy milyen határt kell meghúzni, azzal a kijelentéseddel vitatkoztam, hogy el fog-e tűnni az adó egy része vagy több lesz.

Szóval, mégegyszer, amit csinálsz azt terelésnek hívják.

2021. nov. 27. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!