Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki nem tartja igazságosnak a...

Aki nem tartja igazságosnak a többkulcsos adót,az miért tartja igazságosnak a családi adókedvezményt?

Figyelt kérdés

A jobban keresők arra hivatkoznak,hogy szerintük nem igazságos,hogy az adórendszer "bünteti" a jól keresőket.


Sokszor mondják azt is,hogy hát mindenki előtt ott a lehetőség,hogy tanuljon,meg,hogy fejlessze magát.


Ezek az emberek gyakran nagyon jónak tartják,hogy mivel gyerekük van,amit ők vállaltak,ezért nekik jár az adókedvezmény,és hát adózzon az többet,akinek nincs gyereke.


Nem kettős mérce ez?

Akinek nem magas beosztású,az nem számítson a társadalmi szolidaritásra,viszont aki gyereket vállal,az viszont minden támogatást megérdemel?


2021. nov. 26. 19:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%
A családi adókedvezmény gyerekvállalásra ösztönöz, ami értékteremtés. A többkulcsos adó lustálkodásra és trükközésekre ösztönöz.
2021. nov. 26. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#11


Magyarán,egy tanár mondjuk,aki nem keres kiemelkedően ő lusta,és nem teremt értéket?

2021. nov. 26. 19:35
 13/18 anonim ***** válasza:
9%
A tanárok alulfizetésével én sem értek egyet. Azzal viszont igen, hogy ne büntessék azokat, akik megtalálják a módját, hogy sokat keressenek.
2021. nov. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
23%

#10


Hazugság, meg lehet élni minimálbérből, csak nem túl jól.


A minimálbérben ott a MINIMÁL. Ha valaki csak minimálbért tud elérni az annyit is ér, és annyit is érdemel. Sőt ha a cégen múlna kevesebbért dolgoztatná, csak az állam segít neki ezzel is.

2021. nov. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"ne büntessék azokat, akik megtalálják a módját, hogy sokat keressenek."


Akik sokat keresnek pedig megtalálják a fekete kiskapukat megint...

2021. nov. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

És,aki szegény,és ezért nem akar gyereket,az miért büntetik?


Aki gyereket akar,annak kell vállalnia a felelősséget,hiszen az ő döntése.

Ha egyedül nem képes az állam segítsége nélkül,akkor rászorul az államra,ugyanúgy,mint az,aki nem keres kiemelkedően.

2021. nov. 26. 20:22
 17/18 anonim ***** válasza:
47%

#16


Aki szegény (magyarul nem dolgozik) az ne is akarjon gyereket, ne is támogassák, sőt büntetni kéne az ilyeneket.


Értem én, hogy a baloldal a megélhetési cickányokat akarja támogatni, hogy legyen 8 gyerek lehetőleg fogyatékos és tömjük ki aput, hogy kocsmázzon meg drogozzon a segélyből meg családi pótlékból, de ez nem az ország érdeke.

2021. nov. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én nem értem mit vitáztok más országokba már rég ki van dolgozva csak átkéne venni.Elég lenne pár olyan nap amikor adó mentesen lehet vásárolni a boltba.A minimálbért meg adó mentesé kel tenni itt is irják mindig hogy, félmiliokat keresnek.A navnak meg dolgozni kéne és meg nézni ki kamuza be a minimálbért nyilván ezzel muka lesz szóval ilyen nem lesz.De azért az is érdekes hogy, mi kis hazánkba rengeteg diplomás van minimálbére be jelentve nyilván nem adót csalnak.Sokan ki játszák a szabályokat és azt hiszik okosak mert gazdagok lesznek 10 év mulva meg pénzük semmit nem fog érni mivel értéktelen lesz.Ez tarthatatlan hogy, mindenkinek osztogatnak csak annak nem aki dolgozik.Itt nem jutalmazák a munkát csak a gyerek válalást meg ha felső 10% tartozok adóznom se kell vicc.
2021. nov. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!