Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » MZP miért akarja elvenni a...

MZP miért akarja elvenni a határontúliaktól a szavazási lehetőséget, ha migránsoknak tekintik őket? Liberális logika hol van ilyenkor?

Figyelt kérdés
MZP minap migránsoknak nevezte a határon túli anyaországtól trianonban elszakított területen élőket. Akkor viszont őket támogatni kéne. A nyugati trendek szerint sokszor több jogokat kapnak. Most fognak az USÁ-ban szavazási lehetőséget kapni. Nyugat-európában ingyenes TB-t, lakhatást, képzést és bankkártyát kapnak. Akkor miért akarjuk elvenni tőlük még a szavazás jogát is? Miért nem copizza le (utánozza) ezt a nyugati liberális trendet a hazai liberális oldal?

2021. dec. 1. 16:48
A kérdező szavazást indított:
Hoppá! Erre még nem is gondoltam. Ügyes meglátás
Azért mert Brüsszelnek ez nem érdeke.
MZP ezt csak provokálásnak szánta
Nem is tudom...
8 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
MZP azt támogatja, hogy a parlamentben a külhoni magyarok saját képviselőre szavazhassanak, aki direkt a külföldi magyarok érdekeivel foglalkozna. Ebben én nem látom sehol a szavazati jog megvonását, de te biztos jobban értesült vagy
2021. dec. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Itt élnek? Nem. Csak egy pl.: Liechtenstein miért nem szól bele a magyar közéletbe?

Kb. ez a válasz is rá.

2021. dec. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Nem nevezte őket migránsoknak, ezt csak Deák Dániel kommentelte egy videója alá, mert arra számított, hogy a legtöbben úgysem nézik meg magát a videót, hanem azt veszik készpénznek, amit ő odarittyentett. Pedig abban a videóban MZP még külön ki is hangsúlyozta, hogy a határon túliak nem számítanak migránsoknak, mert nekik útlevelük, munkavállalási engedélyük van, ők magyaroknak számítanak.

Nem akarja tőlük elvenni a szavazati jogot sem. Úgy van, ahogy az 1-es írta, és ezt nem csak MZP akarja így, hanem ebben már a hat párt is régen megegyezett.

Biztos rossz helyről tájékozódsz.

2021. dec. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem a valóságtól elrugaszkodott szemlélet, hogy annak legyen szavazati joga Magyarországon, aki magyar állampolgár, betöltötte a 18. életévét, életvitelszerűen az országban él és tisztességesen fizeti az adókat, járulékokat. Normális ember számára ez nem bonyolult, - persze ezzel nem azt akartam sugallni, hogy a Péter az!
2021. dec. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Mondjuk az, aki az életben nem fizetett itt adót, nem is élt itt az ne szavazzon. Nekem a volt lakótársam erdélyi. Már itt él, itt tanul és dolgozik. Ő sem elégedett a fidesszel nyílván. Mesélte, hogy otthon a falujában istenítik orbáncot és ő meg ha azt meri mondani, hogy az országban élőknek már nem olyan jó és f.s, akkor kb. magyarellenesezik meg hazaárulózzák. Szóval itt élő erdélyiként neki is az a véleménye, hogy aki soha nem élt itt és nem adózott az igenis ne szavazzon itt. Meg nyugdíjat se kapjon stb.
2021. dec. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
39%
Egyáltalán miért szavazhatnak? Nem is adóznak itt.
2021. dec. 5. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
39%
Azt sem tudják mi van itt. Ne is szavazzanak!!!!!!!
2021. dec. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Sehol, értsd sehol a világon nem szavaznak be a határon túlról, hacsak nem az országban született és előzőleg ott élt állampolgárról van szó. Aki nem ott született, nem élt ott, nem él ott, soha nem dolgozott és adózott ott és nem is fog, az miért is szavazna? Ettől még szeretjük őket és magyarok, na de nem ők viselik majd a döntés terhét! Egyébként MZP nem venné el a szavazati jogukat, csak pártlistára nem szavaznának, de emellett saját szószólót választhatnának maguknak a parlamentbe, aki kifejezetten az ő helyi érdekükben lép fel.
2021. dec. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én meg a mai Magyarország területén lek, mégsem szavazok. Na bumm. És akkor mi van? Szerintem lényegtelen ez a ki hol él/szavaz kérdés, mert rengetegen élnek itt, akiket k.rvára nem érdekel a politika és nem szavaznak. Akkor erre az a megoldás, hogy minket deportáljanak ki más országba? Gyökér logika, és kb ugyanilyen... Vagy az itt élő munakélküli. Az itt adózik? Hát nem, mert nem keres ezért nem adózik. Akkor ne is szavazhasson? XDDDDDDDDD
2021. dec. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Aki életvitelszerűen él itt az szavazhasson csak.
2021. dec. 29. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!